Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy Német juhász...

Szerintetek egy Német juhász vane olyan erős hogy, megvédje magát egy Kaukázusival szemben?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha két egészséges, nagytestű, erős kutyáról van szó, akkor szerintem nincs esélye, vagyis nem túl sok...
2013. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
A kau erőfölényben van a Némettel szemben. A Németnek nagyon rutinos verekedőnek kell, hogy legyen a Kaukázusi ledöntésére. Nincsenek egy súlycsoportban.
2013. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként van rá esély. Attól még ,hogy könnyebb lehet ,hogy elrendezheti.
2013. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez az eset megtörtént velem. 5 hónapos pici kaukázusimra rátámadott egy kerítésen átugró német juhász, szegény pici kutya köpni, nyelni nem tudott úgy összeharapdosta az a dög, szerencsére a gazdája észrevette és jól leszidta, azóta se mer arra menni a kutyám pedig már elvan 2 éves.
2013. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egy öt hónapos kutyát nem nehéz elverni egy felnőtt kutyának, hiába akkora már mint egy Német juhász, de akkor is kölyök.
2013. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a puszta fizikai erő dönt két kutya között. Egyszer az én vizslámat megtámadta egy nála alacsonyabb, de jóval erősebb, izmosabb és keményebb harapású pitbull. (Mindkettő kifejlett kan kutya.) Ennek ellenére a vizsla könnyedén földhöz csapta a pitbullt, mégpedig többször is. Csak néztem...

Egyszer egy természetfilmben mutattak egy farkasfalkát, ahol az alfahím szemmel láthatóan kisebb és fizikailag gyengébb volt, mint az omega.


Szóval a kérdésre válaszolva: a kaukázusi alapjáraton erősebb, de a német juhász egyáltalán nem teljesen esélytelen vele szemben.

2013. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én németjuhászom még gyerekkoromban úgy jött mellettem mint egy testőr. A szomszédban rendszeresen nyitva hagyták a kaput, a kaukázusi meg kint mászkált és morgott mindenkire, már senki nem mert arra járni. A németjuhászom meg simán megvédett, konkrétan visszazavarta az udvarba a kaukázusit, még verekedésre sem került sor. Ebből kiindulva szerintem nem csak a kutya ereje számít hanem a természete is.. az a kutya csak embereket mert riogatni, de egy határozottan fellépő másik kutyától inkább meghátrált.
2013. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ösztönerős kaukázusival szemben esélytelen. A kaukázusi egy gyilkológép, arra találták ki, hogy védje a nyájat. Ehhez társul a németjuhászhoz képest dupla testméret és a vastag, védelmező bunda. Persze ettől még össze lehet válogatni két olyan egyedet, ahonnan a németjuhász jönne ki győztesen.
2013. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ödi2 ***** válasza:
100%
Igen és nem!:) Ha egy képzett és gyakorlott németjuhászról van szó, akkor eléggé a nj az esélyes. De ha csak alapban beszélünk a két fajtáról, akkor a kau sokkal esélyesebb és a genetika és az ösztön bizony nagy úr!!! Volt egy nj kb 15 éve a kezeim között, amelyik egy a házuknál éppen szántani készülő és már az eke elé befogott lovat! egy lendülettel vitt a hátára ugorva és a tarkójánál fogva a földre és a lónak esélye sem volt talpon maradni!!! Igaz ez egy kiképzett rendőr kutya volt és sajnos a szolgálata után, olyan kezekbe került, aki nem tudta kontrollálni, majdnem fél évbe került a rehabilitációja és bizony igen kemény és nehéz út volt. Nem a méret és fajta a lényeg, hanem a képzés,kontroll és a kutya személyisége a döntő. De azt javaslom, hogy a hasonló kérdések helyett fordíts időt a szocializációra, nevelésre és megfelelő képzésre és SOHASEM kell tartanod egy ilyen helyzetben, mert egy kontrollált kutyával elkerülheted, maximum NEKED kell a támadó kutya elé lépned,ugyanis TE vagy a falkavezér vagy nem???
2013. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szomszéd kutya kaukázusi, másfél éves, a miénk 3 éves németjuhász, mindketten lányok. Egyszer összeverekedtek, és nagyon úgy tűnt, hogy az enyém legyőzné, ha nem szedem le róla.
2013. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!