Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ha ezt csinálja...

Mit tehetnék ha ezt csinálja a kutyám?

Figyelt kérdés
A négyhónapos spánielemet akárhányszor kivinném sétáltatni a séta első részében mikor még a lakóházunk közelébe vagyunk húzni kell mert nem akar jönni. Próbálom jutalomfalattal de akkor is csak odajön megeszi és ott marad egy helyben. Késöbb már javul a helyzet mikor már elhúzogatom messzebbre de akkor is gyakran előfordul hogy megáll és nem akar jönni. Valaki segítsen! :)

2013. aug. 28. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát próbáld meg,hogy a kajával csalogatod,de nem adod oda neki.Szóval folyamatosan érezze a szagot,de ne add oda neki.Ha megunná,akkor próbáld tovább,és ha előre mentek pár métert,akkor csak akkora falatkát adj neki,amit egybe le tud nyelni,és nem kell megállnia enni.Így nem zökken ki a sétából a kaja miatt.
2013. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom hogy szerintem ez mostanra már a téves "tanítás" következménye. tehát nincsen semmi baja a kutyának, de mivel jutit kapott azért mert ücsörög vagy épp áll egyhelyben és nem jön azt gondolja hogy ezt akkor valahogy így kell.


én játékkal ronggyal ilyesmivel ösztönözném arra hogy jöjjön, esetleg a saját hangommal. ha megáll akkor azt tiltanám, de nem durván hanem csak egy "Á-Á" val. ha jön hatalmas dicséret.

a kaját azért mellőzném mert mostanra lehet hogy automatikusan azt gondolja hogy a kajáért így kell csinálnia és azt jóval nehezebb megértetni a kutyával hogy mégsem így kellene mint egy új eszközt bevetni.

2013. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Nézzél Cesar Milant. Ott is volt egy hasonló kutya aki megállt, megmakacsolta magát stb, és ő úgy oldotta meg, hogy tovább ment húzva őt, ezzel rá kényszerítve hogy jönnie kell. Nem szólt rá kedvesen, nem adott neki jutalom falatot, csak ment előre pozitívan és nyert a kutyával szemben.


Csak húzzad, ne sajnáld előbb utóbb jönni fog.

2013. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Előző. Az én kutyám tipikus "félóráigszagolgatok minden pöttyötaz úton" típus, vagyis nem egy gyalogkakukk.

Mivel egyébiránt minden rendben van vele, vagyis jól nevelet - szerintem - és szófogadó, csak ez a "hülye" szokása zavart mindig marhára, mire rájöttem - 3 éves már - hogy szegény soha nem fog velem hosszú sétákat tenni, mert egyszerűen utálja.

Játszani és a foglalkoztatva lenni marhára szeret, de sétálni....

Viszont én is "húzok" rajta időnként és úgy, ahogy előző írta, mert még a 2 percre lévő futira sem érnénk ki másnap reggelig ha őgrófságán múlna. (no nem törlöm a kutyával az utat, csak finoman fölemelem a póráznál és megindulok egyenesen aztán előbb--utóbb fölveszi a ritmust.


Ettől függetlenül a Te kutyád még kicsi és meg kell tanulnia rendesen sétálni. Az előzőek már írtak egy-két praktikát, próbáld ki és kiderül, hogy nektek melyik válik bel.

2013. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :D
2013. aug. 28. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!