Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? Nem bírok...

Tudnátok segíteni? Nem bírok a kutyámmal.

Figyelt kérdés
Egy 5 hónapos kis vizsláról van szó. Rengeteget van foglalkozva vele, mindennap séta, játék, tanítom is, már leül, lefekszik, helyén marad, tehát okos kutya. A gond inkább a sétáltatással van, kb 3 hónapos kora óta sétálunk pórázon, tudom hogy a vizslák nemszeretnek pózáron sétálni, de amíg elérünk a parkba, vagy valahova ahol szabadon ereszthetem muszáj rátennem. Evvel eddig nem is volt gond, szépen jött mindigis, nem húzott, ha megugatta más kutya még meg is ijedt tőle, tehát nem volt vele gond. De kb 3 hete elkezdte azt, hogy húz, rohan előre, az 54 kg-ommal már most alig tudom megtartani, de ami ennél is rosszabb,hogyha elmegyünk egy kerítés mellet ahol kutya van, már nem megijed, hanem elkezd ugrálni, ugat, megy a kutya felé,urgál a kerítésre, mint aki megkergült. És hiába szólok rá erélyesen(amire otthon odafigyel),itt nem használ. Ezeken felül,eddig barátságos volt az emberekkel, most már néhányat megmorog az utcán, ha közel jönnek hozzá. Mondjátok azt hogy ezt kinövi,és csak kamaszodik... Tényleg nemtudom hogy tudnék rá hatni... ötletek? 19/L

2013. aug. 28. 20:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és az ugrálással is gond van. Ha valaki hazaér és örül neki, és ugrálni akar, rászólunk és tudja hogy nemszabad,és abba hagyja. Viszont ha "vendég" jön, róla nem lehet levakarni, és akárhogy szólunk rá ugrál az adott személyre
2013. aug. 28. 20:44
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, kamaszodik, ez egyértelmű. Ugyanakkor nem mindegy, hogyan kezeled ezt most. A legokosabb talán egy jó iskolához és szakértőhöz fordulni segítségért, hasznos tanácsokat könnyen kaphatsz. Egyébként jól sejtem, hogy kan?
2013. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kislány kutya, ezt elfelejtettem.
2013. aug. 28. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp gyakorolnám vele a pórázon sétálást sokat (akár otthon is) sok jutalomfalattal és türelemmel. És ha másokra morog, azért mindenképp bünti jár, hogy megtanulja, hogy ilyet nem szabad...
2013. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez magától nem múlik el,nem növi ki,ha nem neveled hatékonyan.Mindenképpen javasolnék egy kutyaovit,mert segítség nélkül nem fogod tudni kezelni a kutyát,aki most éppen vezetői babérokra tör,mivel téged nem talál alkalmasnak rá.
2013. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"aki most éppen vezetői babérokra tör,mivel téged nem talál alkalmasnak rá."

Bocsánat, de ez nagyon merész feltételezés. Minden kutya - pláne kamaszkorban - feszegeti a határokat időnként. Nem azért, mert téged nem tart alkalmas falkavezérnek (ráadásul a kutyák nem farkasok, és ez az egész elmélet a falkákról és a vezérségről merész egy picit), de egy kutyaiskola mindenképp jó ötlet (az ovit már kinőtte :) ).

2013. aug. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Javaslom Jan Fennell - Kutyapszichológia című könyvét. Remek olvasmány. Többek közt ezt a témát is érinti. Tapasztalat: rövid idő alatt elég látványos változást lehet elérni, ha betartod a módszereit.
2013. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha tiltasz, úgy tilts, hogy fülét-farkát behúzza. Egy kamaszodó kutya se fogja elhinni az ejnye-bejnyét, max kerítésen belül. Kutyaoviból meg nem nőtt ki, sőt, 7 hónapos koráig járhat, van ahol tovább is, ha még nem indulnak az alaptanfolyamok. Kutyasuliba meg 7 hónapos kortól lehet.

Pórázhúzásnál szépen lehet fordulgatni meg stoplámpázni. Nagyon idegőrlő, de muszáj. MIelőtt még elindultok, legyen lefárasztva: sokkal könnyebb egy nyugodtabb kutyával tanulni a pórázfegyelmet.

2013. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Virry ***** válasza:
Nekem is ilyen problémáim voltak az én kutyámmal, csakhogy ő egy "kicsike kis" dobermann keverék. Kicsit durvának hangozhat, de amint sikerül elfektetned az oldalára, nem szóval, hanem érezteted vele hogy te vagy az erősebb, ő ezt megérti, és nem fogja feszegetni a határokat. Utána egy kicsit egyenesedj fel, és ha megpróbál egyből felülni, fektesd vissza és állj föl, fordulj el.Ha melletted megáll nyugodtan, akkor jól csináltad. Az ugrálásra az a módszerem, hogy az első lába mögé, a " hónaljához oda kell nyúlni, kicsit megbökni, megnyomni. Van ott valamilyen pontja, ahol egy kicsit érzékenyebb. Ezeket a kutyasulis barátomtól tanultam, nekem teljes mértékbn bevált. A sétáltatásra még valami: ha húz, rántsd vissza nyugodtan.Ne sajnáld. (Jó azért megfulladnia nem kell, de légy határozott) az elsőre nem biztos hogy rögtön változás lesz, de egy kis idő után megérti. Remélem segítettem valamit :) Sok sikert!
2013. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hovarju ***** válasza:

keress rá a pórázfegyelem kulcsszóra, akár itt az oldalon is. Sokféle módszer létezik.


Felugráláskor egész egyszerűen el kell tőle fordulni és úgy tenni, mintha ott sem volna. Azért ugrál, mert fel akarja hívni magára a figyelmet, és ha hozzászólsz, már meg is történt a figyelem.


Hazaérkezéskor ne vegyél tudomást róla, ne köszönj, ne örülj neki. Tégy úgy, mintha nem is lenne, ha az ugrálás miatt nem tudsz tőle lépni, ne szólj hozzá, és ne nézz rá.Egyetlen szó nélkül told félre. Várd meg amíg megnyugszik. Ha nyugodt, akkor hívd magadhoz és dicsért meg. Ha híváskor újra kezdi az ugrálást, akkor megint ne vegyél tudomást róla, csak ha már nyugodt.


Bizonyára néhányszor próbálkozni fog, de ha következetes vagy és a család többi tagja is az, hamar megfogja szokni, hogy nem ugrálhat.

Ha pedig vendég jön vagy kérjétek meg őt is , hogy ne vegyen tudomást a kutyáról, vagy az érkezésekor zárjátok el a kutyát, amig megtanulja, hogy nem szabad ugrálni.


Nem növi ki, ha nem neveled ugrálni fog.


Menjetek el vele kutyaóvodába/suliba. Remek alkalom a tanulásra a kutyának és nektek is. Általában remek társaság gyűlik össze, és a kutya is le tud fáradni a többi kölyök közt, és megtanul viselkedni, szót fogadni akkor is, ha zavaró körülmények vannak.


Jó tanulást és jó kutyázást nektek!

2013. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!