Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes e border colliet...

Kutyacimbora kérdése:

Érdemes e border colliet szerezni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mivan ?
2013. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Mire?
2013. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes.

Foglalkozni kell vele.

Ugat, szarik.

Ápolni kell a szőrét.

Drága az orvos, az étel, a felszerelés.

Bc-t és úgy általában kutyát akkor vesz az ember, ha úgy érzi, kutya kell neki.

2013. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Neked nem...
2013. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Kutyát csak akkor vegyél ha fel vagy rá készülve és akarod. Ne az alapján dönts, hogy érdemes-e.
2013. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nem. Egyáltalán mire kell neked Border Collie? Most olyan fölkapott fajta lett, boldog-boldogtalan Bordert tar, abba nem gondolnak bele, mivel jár ez a fajta, aztán mikor nem bírnak vele, megy az utcára. Nem szobakutya, nem öleb. Sokat kell vele foglalkozni.
2013. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem border colliet csak az vállaljon, aki 100%ig biztos benne, hogy neki való a fajta, és ilyen kérdés fel sem merül benne, egy percig sem.
2013. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

sziszix: "aztán mikor nem bírnak vele, megy az utcára."

Ezt már több embertől hallottam, valószínüleg igaz is, de nem értem.

Én szerettem volna ilyen "kidobjuk, mert nem bírunk vele" bordert szerezni, évek óta, de nem találtam 2 év alattit. Se menhelyen, de fajtamentőknél. Most se látok a menhelyen fajtatiszta fiatal bordert. Hová kerülnek azok a kutyák, akik emiatt ki lettek dobva? Mert többen azt mondják, hogy mennyi bordert dobnak ki az emberek, mert nem bírnak vele. Hová dobják ki, hozzám igazán dobhattak volna hiperaktív fiatal bordert, tárt karokkal vártam volna. Mivel én ragaszkodom a fajtához, így vettem tenyésztőtől végül, de szívesen befogadtam volna anno...

Nem kötözködés, csak tényleg kíváncsi vagyok erre.

2013. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló vagyok. Vicces, hogy rámirogatsz, hogy mentegesd magad. Nekem is border collie-m van, de mielőtt megvettem nem másoktól kérdezgettem, hogy érdemes-e, hanem több hónapig ültem a témán és gondolkodtam rajta tudom-e vállalni ami vele jár és ha igen, egy életen át szívesen teszem-e azt.

Ez egy olyan kérdés amit neked kell eldönteni. Nem az a kérdés, hogy érdemes-e. Ha akarod és tudod is vállalni ezt a fajtát, akkor ne mások véleménye legyen a döntő, hisz mindenkinek mások az igényei egy kutya terén és ez alapján fognak véleményt is mondani.

Ha neked ilyen igényeid vannak és a döntésedben 100%-ig biztos vagy, teszed mindent úgy, hogy a kutya élete végéig tudod vállalni, hogy milyen törődést igényel, akkor tedd meg. Ha elbizonytalanodsz és nem vagy biztos ebben, akkor keress másik fajtát, vagy ne is vegyél kutyát.

Javaslom gondolkodj még a dolgon.

2013. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy bármennyire is úgy tűnik itt senki nem téged akar támadni. Egyszerűen csak a kutya érdekeit nézik. Egy kutya hatalmas felelősséggel jár és a kérésed alapján nagyon úgy tűnik, hogy te erre még nem vagy felkészülve.
2013. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!