Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? (ivartalanítás...

Miért van ez? (ivartalanítás után)

Figyelt kérdés
2 napja ivartalanítottuk a kutyánkat, és azóta folyton csak morog mindenkire. Ez normális és elmúlik majd? Kétségbe estem, mert úgy tudtam, a műtéttől kevésbé lesz agresszív a kutya, nem pedig fordítva. Légyszi, akinek voltak hasonló tapasztalatai, segítsen!

2013. aug. 29. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Biztos a fájdalom miatt, meg zavarja az a gallér ami rajta van. Szokatlan neki a helyzet, majd megnyugszik. :)
2013. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sippara ***** válasza:
Az ivartalanítás nem agymosás és nem helyettesíti a nevelést sem. Valóban bizonyos hormonok csökkenésével együtt jár - általában, de koránt sem minden egyednél - az agresszív reakciók gyakoriságának csökkenése, de alapvetően nem ezért ivartalanítunk. Ha mindenkire morog, ott sem az ivartalanítás a ludas, valami már előtte is nagyon-nagyon el volt cseszve.
2013. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Gallért nem kapott, az orvos azt mondta, hogy ne piszkáljuk a sebet, ne tegyünk rá semmit, a kutya majd elrendezi magának. Azért én figyelem mindig, hogy nehogy rágja, de szerencsére csak nyalogatni szokta, azt se túl gyakran.
2013. aug. 29. 15:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát azért ha eddig nem morgott, most meg igen, akkor nem hiszem, nagyon-nagyon el volt cseszve a kutyám...
2013. aug. 29. 15:23
 5/12 sippara ***** válasza:
Egyrészt a nyalogatástól is prímán fel tud szakadni/el tud fertőződni a seb, másrészt a kutya azért morog, mert nem bízik annyira az emberben, akit megmorog, hogy ilyen legyengült állapotban magához engedje - ha pedig senkiben sem bízik ennyire, akkor ott gondok vannak.
2013. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
Az ivartalanítással nem vágnak ki egy darabot az agyából. Majd néhány hónap múlva, ha kiürültek a hormonok, némileg változni fog a viselkedése, de nem a felébredés után.
2013. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem csinál az ivartalanítás az agyával semmit...

A seb akkor tud felszakadni, ha túlzottan és erősen nyalogatja, azt meg asszem már le is írtam, hogy ő nem így csinálja. Egy megyei főállatorvos csak tudja, hogy kell-e arra a kutyára gallér amit kölyökkora óta ő vizsgál. Én tök normálisan kiírtam ide egy kérdést, mivel erre van az oldal, egyesek meg egyből arcoskodnak, hogy hogy van a kutyám elcseszve, ezért tart itt ez az ország, ahol.:D

2013. aug. 29. 20:40
 8/12 sippara ***** válasza:
Ácsi, ez az ország azért tart ott, ahol, mert nem tartjuk normálisnak, ha egy kutya bármilyen körülmények között megmorogja az egész családot? :O Tiszta pillangó effektus :O
2013. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
Sőt, a devizahitelesek csődje is azok miatt van, akik kritizálnak! Az államadósság növekedése pedig azok miatt, akik nem tűrik a kritikát.
2013. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne engedd, hogy nyalogassa!

Még ha nem is erősen nyalja, akkor is gond lehet, kijöhetnek a varratok. Inkább Te törölgesd meg neki néha betadinos, vizes ronggyal, óvatosan.

2013. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!