Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám sétáltatás közben...

Kutyám sétáltatás közben agresszív. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Kb, 1 hete hoztunk el menhelyről egy 1,5 éves fajtiszta, ivartalanított szuka német juhászkutyát. Nem az első kutyánk, első naptól le voltak fektetve szabályok. Amikor kiviszem sétálni, én megyek ki először kapun, ő csak akkor jön, ha engedem neki. Amíg nincs más kutya a környékén, addig nyugodtan sétál mellettem, mögöttem a pórázon (ha elkezd húzni megállok, és csak akkor megyek ha megnyugodott). Viszont amint meglát egy másik kutyát hangos ugatásba kezd, és húzna oda (persze nem engedem mert félek, hogy nekiugrana), onnantól a séta végéig szinte kezelhetetlen... Saját kertünkben hallgat rám, odajön ha hívom, leül ha mondom neki, ezért nem értem a dolgot.

2013. aug. 29. 15:20
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:

"persze nem engedem mert félek, hogy nekiugrana" - akkor neki is fog. Komolyan.

Miből gondolod egyáltalán, hogy a hangos ugatás egyben agressziót is fejez ki? Kontrollált körülmények között (értsd kiképző jelenlétében), póráz nélkül kéne összeismertetni idegen kutyákkal, mert jelen pillanatban az történik, hogy ő ugat, te össze**** magad, hogy úristenmindjártnekimegyésszéttépi, ő pedig - mivel ezzel tökéletesen tisztában van, nem hülye, csak kutya - főleg, ha már ebbe szokott bele, támadni is fog, hiszen TE ezt várod el tőle.

2013. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem össze*** magam, és nem a kutyától félek (a félek talán erős szó használat volt). Attól tartok, hogy ha nekimegy megharapja, és kárt tesz a másik kutyában. A gond az, hogy amint észreveszi a másik kutyát húz feléje, nem hallgat rám...
2013. aug. 29. 15:32
 3/12 sippara ***** válasza:
90%
Nem, nem ez a gond :) a gond az, hogy te magadban már ELVÁRSZ valamit a kutyától (odamegy, megharapja, kárt tesz benne, akármi), amit ő - pláne, ha jó a kapcsolatotok - teljesíteni fog, mert te ezt várod tőle. A leírásod alapján gondolom, hogy úgy egyébként általában SOHA nem lehet együtt más kutyákkal. Fordítsuk meg kicsit (bár utálom, mikor valaki embernek nézi a kutyát, de itt pont hasznos lehet a hasonlat): ha te éjjel-nappal kutyák közé lennél zárva, és napok/hetek/ki tudja, mennyi idő elteltével meglátnál végre egy embert, egy fajtársadat, akivel ugyanolyan a kommunikációtok, megértitek egymást, nem akarnál odamenni? Nem húznád a pórázt? :)
2013. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is többször kéne ismertetni idegen kutyákkal, pl. kutyaiskolába vihetnéd ahol más ebek is vannak, és a helytelen viselkedésformákat is szakértő segítségével nevelheted ki a kutyádból. Mivel menhelyi kutya még az is lehet, hogy szimplán hiányzik neki a társaság. Gondolom ott nem egy nagy kertben volt izoláltan, hanem sok más kutya volt a környezetében. A mi kutyánk akkor viselkedik így ha elviszem a testvéréhez, szinte kitépi magát a pórázból és rohanna oda hozzá, ugat, nyüszít, minden baja van úgy örül.. :)
2013. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A saját kertetekben, ami úgymond ingerszegény környezet, persze hogy hallgat rád. Többször kéne kutyák közé vinned, nyugodt, kiegyensúlyozott kutyával, ha van ilyen a környezetedben lehetne barátkoztatni. A kutyasuli se lenne rossz ötlet szerintem.
2013. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy húz, nem jelent agressziót, pláne ha a menhelyen más kutyákkal volt egy kennelben, akkor valószínűleg nincs problémája a többiekkel. Ettől függetlenül még akarhat verekedni persze, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

Az viszont baj, hogy te ilyenkor nem tudod kezelni, emiatt jó lenne felkeresni egy szakembert, látni kéne mindkettőtök viselkedését és az alapján tanácsot adni, mert a távgyógyítás elég macerás. Igazából szájkosárban akár te is letesztelheted, hogy mi történik, ha odaengeded más kutyához (szigorúan laza pórázon), de jobb ezt is hozzáértővel csinálni.

2013. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
menhelyen mit mondtak, fajtársakkal hogy jön ki?
2013. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

A menhelyen a kutyák többsége ugatja egymást a kennelben.

Ez a megszokott. Az, hogy te most egy hete magadhoz vetted ez nem fog egy csapásra megváltozni. Most póráz végéről csinálja ugyanazt. A kutya végső soron még be sem melegedett nálatok. Az, hogy a kertben hallgat rád meg odamegy hozzád, meg leül ez azért van mert ott képes a kutyád rád figyelni nem vonja el semmi külső dolog a figyelmét.

El kell mennetek egy kutyasuliba, mert ott tudják megtanítani nektek, hogy a kutyád közömbös legyen a többi kutyára. Különben érdekes módon a legtöbb kutya amint kiér a kutyasuliba ott befogják a szájukat és alábbhagynak az agressziójukkal más kutyákkal szemben. Ott a kutyák még ha kezdők is többnyire észhez térnek, mert látják azt, hogy az ott lévők nem reagálnak rá. Azért nem, mert azok a kutyák már megszokták a többi kutyák jelenlétét, fegyelmezettséget tanultak és tudják, hogy ott nincs helye a rendbontásnak.

Summa-summárum vidd a suliba.

2013. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel most hoztuk el menhelyről, és ott hagytunk 16 ezret kapásból, így most nincs pénz egy ideig a kutyaiskolára. (néztem az árakat helyi iskolákban, 30 ezer egy teljes képzés)
2013. aug. 29. 18:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Neketek nem alapengedelmességi képzés kell, hanem viselkedésterápia, az más árban van, általában alkalmanként párezer Ft, szerintem kérdezz rá :)
2013. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!