Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyát érdemes lenne...

Minden kutyát érdemes lenne kutyasuliba vinni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Abban az esetben,ha a gazda nem boldogul vele,akkor nyilván.

Ha valaki otthon képes az alap engedelmességit megtanítani a kutyájának és emellett rendesen szocializálni,akkor persze nem feltétlenül muszáj.De én pl. élvezem a közös dolgokat a kutyámmal,így a kutyaiskolát is szívesen csinálom,annak ellenére,hogy sokadik kutyám és menne egyedül is.

2013. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen! :)
2013. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Igen,mert élmény az ebnek,a kutyatartási kultúra pedig még alacsony ahhoz,hogy otthon képezze,oktassa megfelelő színvonalon az ember a kutyáját.Persze ha már egy kutyával megtanulta,hogyan kell kezelni,a másodikkal a legtöbb esetben már magától boldogul.
2013. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Más kutyákkal a parkban is találkozhat, és ha a gazda nem egy bénább egyed, vagy nem fog ki egy keményebb kutyát, akkor teljesen fölösleges. Én egy kutyámmal voltam, otthagytam 100ezer forintot, sokkal nem lettem okosabb. Egy-egy tapasztaltabb gazda, a saját józan eszem és az itteni válaszok többet segítettek.
2013. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Azt még kihagytam, hogy én borzasztóan untam a kutyasulit, pedig imádok a kutyáimmal mindenfélét közösen csinálni. A bugyuta játékok, a szájbarágós magyarázatok a sötét gazdáknak, viszonylag kevés hozzáértő sulis, áhh, szóval nekem nem jó tapasztalat.
2013. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Tegyük hozzá a pártatlanság kedvéért,hogy JÓ kutyaiskolába öröm járni,és érdemes is.Sokat tanulhat az ember,megfelelő emberek mellett és megfelelő oktatótól.


A fent említett kutyaiskola,idő és pénz pazarlás...

2013. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ez a környék legjobb sulijának van kikiáltva, sokaknak tényleg bejött, a hiba inkább bennem lehet. Nekem nem jönnek be a hülye játékok, amik segítenek rájönni, hogy hogy is kéne viselkedni, mondják el kerek perec, oszt' kész:D Szóval butaság lenne olyan embereket, min pl. én ilyesmire kényszeríteni. Enélkül is meg tudom az ebeimet nevelni, sikerrel ideiglenesezek, és számomra hasznosabb dolgokkal töltöm az időm. Szóval, aki élvezi, menjen, de kötelező ne legyen:D
2013. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi mindig jól éreztük magunkat,több kutyasulit is próbáltunk.A kutyáim élvezték a feladatokat és a kihívást.
2013. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Nem: Minden gazdának érdemes kutyasuliba járni. Aztán ha már mindent tud (és nem csak hiszi), akkor lehet a következő kutyát otthon tanítani.
2013. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ödi2 ***** válasza:

Az első kutyát és MINDEN olyan kutyát, amelyikkel viselkedési problémák vannak, suliba kellene vinni. DE! Mint sokan tudjuk, inkább a gazdiknak szól/hatna/ elsősorban a kutyasuli, mert bizony a gazdik nevelik félre a kutyákat. Nagyon sok kiváló suli és oktató van, de sajnos ellenpélda is szép számmal, utoljára szfehérváron szembesültem, az egyik legjobbnak kikiáltott sulival kapcsolatban, amit ráadásul ÉN ajánlottam az unokahúgomnak, hogy olyan szinten hiányos és felszínes "segítséget" kaptak a jelenlévők, hogy nem hittem el!!! Elmentem a következő alkalommal és saját szememmel győződtem meg róla. Bocsánatot kértem az unokahúgomtól és utána minden hétvégén segítettem neki, amíg nem lett a eredményes a kutyával való bánásmódja.

A kérdésre visszatérve, alaposan ellenőrzött/akár ezen a fórumon/ felkészült kutyaovi-suli, tapasztalt oktatókkal, nagyon sok segítséget adhat egy tapasztalatlan gazdinak. Amennyiben VALÓBAN tapasztalt a gazdi, akkor is javaslom a kutyaovit egy kölyöknek, mert a szocializációt nagyon megkönnyíti, de ha maga is megtudja oldani, akkor csak idő és pénz jó helyre tétele, de feleslegesen...:) ezt ítélje meg mindenki saját magáról, de aki még SOHASEM nevelt ÖNÁLLÓAN kutyát, annak csak ez lehet az első lépés...

Ez a véleményem...:)

2013. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!