Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha tudnád, hogy...

Mit tennél, ha tudnád, hogy visszafordíthatatlan halálos betegsége van a kutyádnak, mikor hoznád meg a legnehezebb döntést?

Figyelt kérdés
Megvárnád míg azt látod, hogy feladta, vagy még amíg kutyához méltó élete van elengednéd?

2013. aug. 30. 15:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

ha már fájdalmai lennének nagyobb időtartamokra akkor elaltatnám..

ha folyamatosan műteni kéne sokszor.. akkor is

Ha nem lenne képes olyan dolgokra amit igazán élvez.. szerintem akkor is de ebben nem vagyok biztos.


Összegezve én nem várnám meg amíg ő adja fel.. akkor már túl sokat szenvedett.

Szerintem :/

2013. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hát én pont pár napja néztem youtube-on megmentett kutyákat akik egy idő után feladták. hát betegre bőgtem magamat, de még ahogy most írom is bekönnyezik a szemem. ha tényleg tutira nem lehetne megmenteni, ráadásul szenvedne akkor inkább elaltatnám. de soha ne verjen meg az isten hogy ezt át kelljen élnem. fiatal még a kutyám szóval bőven van még időnk, főleg ha igyekszem odafigyelni az egészséges életmódra és táplálkozásra. de én még az öregkori halálára is ha csak rágondolok idegbajt kapok. :(
2013. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolnám, hogy van valami a halál után, könnyebb lenne még gondolkozni is ezen a kérdésen. De szerintem csak egy élet van, még ha az nehéz is. Én csak akkor altatnám el a kutyámat, ha tudnám, hogy nagy fájdalmai lennének, vagy - az elsőhöz csatlakozva- akkor, ha folyton műtétei lennének. Szerintem egyébként a kutya adná fel utoljára, azt kivárni ezért én is túlzásnak érzem.
2013. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Annyira félek, hogy nem jó döntést hozok... A szívem mélyén annyira remélem, hogy csendesen elalszik magától, de erre sajnos nagyon kicsi az esély és nem szeretném ha kínok között halna meg.
2013. aug. 30. 15:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es nagyon jól megfogalmazta. Kíváncsi lennék, azoknak az érveire, akik lepontozták.

Én nem akarom hosszasan fejtegetni, egyet írok: ha nem tudom elengedni, és hagyom szenvedni, mert "ne én mondjam ki az ítéletet", akkor nem iagzán szeretem a kutyám. Akkor azt szeretem, amit nekem adott, amit én kaptam tőle. Ettől ne tudok megválni. Ha szeretem, nem hagyom szenvedni. Láttatok már olyan nézést, hogy "segíts, gazdi, segíts" ? Ha nem tudsz segíteni, nem tudod meggyógyítani, akkor, ha szereted, hagyod elmenni, mielőtt kínok közt hal meg.

2013. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont a szomszédban volt ilyen eset:15 éves végbélrákos kutya,hónapok óta kifordult vérző végbéllel.

Gazdi"csak siránkozott,hogy SAJNÁLJA elaltatni meg mennyire szereti.Orvosnál egyszer nem volt vele,mert a kutyakozmetikus(!!)azt mondta,ezzel nem kell foglalkozni,fajtabetegség.A kutya folyton fogyott,van egy másik kutya is a háznál,az is folyton megtépte.Hónapokig könyörögtem az altatásért,nem mentek bele.Végül azért altatták le,merthogy a kutya büdös és összevérezi az ágyat.Én voltam ott a kutyával,doki szerint hónapok óta pokoli fájdalmai vannak.

2013. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Dalma1997 ***** válasza:
100%

Milyen betegsége van a kutyádnak?

Amíg nem szendved, jól érzi magát addig jó, de ha erős fájdalmai vannak azt úgyis látod, s ha már tényleg nem lehet semmit sem tenni érte el kell altatni. Ne hagyd, hogy szenvedjen. Ritka amikor magától, fájdalom nélkül hal meg egy kutyus! :(

2013. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor látom,hogy a kutya már nem örül az életnek,vagy nagyon rossz az állapota,szenved.
2013. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most abba nem mennék bele, hogy pontosan mi van, mert még az orvosok is teljesen bizonytalanok, pedig vagy 8-an foglalkoznak vele, és a legjobbaknál jártunk. Egy biztos, ilyen jellegű problémákra egész európában egyetlen állatkórházban lehet megoldás, az sem biztos, és azt nem engedhetem meg magamnak.

Vannak jobb időszakai, vannak dolgok, amiknek még tud örülni, de az általános állapota nem túl jó. Levert, kedvtelen, valószínűleg fájdalmai is vannak, csak elég fakír alkat a lelkem, ezt nem igazán mutatja. Reggelente nem igazán akar felkelni, a séták ilyen nagyon lassú kedvtelen cammogások, és ezt is csak úgy tudom elérni, hogy egyfolytában ciripelek meg gügyögök neki. Nem az igazi. A környezetváltozást sem viseli jól (tehát nem esik neki jól kimenni a lakásból). Ha kertes házban laknánk, úgy könnyebb lenne azért, mert akkor élhetne a maga kis ritmusában, de így muszáj alkalmazkodnia hozzám, mert dolgoznom azért muszáj. A héten még lesz egy nagyobb vizsgálat, amiben többet fogunk megtudni az aktuális állapotáról, de bármi is derül ki belőle, kezelési lehetőség nincs, csak tüneti.

Nem tudom, hogy meddig van értelme húzni, mert igazából a tüneti kezelés is csak arra jó, hogy elnyújtja ezt az egészet.

2013. aug. 31. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom az egészet.:(

13 éves kislány voltam, mikor a 13 éves kutyusom rákban haldoklott, nem lehetett már segíteni rajta. Szenvedett, de én annyi idős fejjel képtelen voltam rábólintani, hogy vegyék el az életét. Szörnyű volt. A másik kutyusom 11 évesen lebénult, az állatorvos közölte velünk, hogy ennyi idős, nagytestű kutyát már esélytelen lábra állítani, és csak szenvedne. Már 18 évesen jobban átláttam a helyzetet, és nem akartam, hogy kínok között menjen el, mint az előző drágám... Ez a legnehezebb döntés a világon, de muszáj meghozni... Muszáj szeretni annyira, hogy el tudd engedni. A kutyusom méltósággal mehetett el, és nagyon sajnálom, hogy képtelen voltam egy ilyen döntést meghozni a másik kutyám esetében, mert őt is nagyon sok fájdalomtól kímélhettem volna meg.

Így, hogy mindezt átéltem, én azt mondanám, hogy altattasd el a kutyust.:( Az, hogy szenved, alig tud már örülni a dolgoknak, és nem lehet meggyógyítani, nem hozzá méltó élet.:( Ne várd meg, amíg feladja, hagy menjen el méltóságban szegényke.

Sok erőt és kitartást kívánok neked! És ne ostorozd magad a döntés miatt, hiszen a legjobbat akarod neki.

2013. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!