Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutyámmal nagyon...

4 hónapos kiskutyámmal nagyon nehezen tudunk más kutyussal együtt sétálni. Folyamatosan játszana a másik kutyussal, és egyébként eléggé bepörög ha más kutyát lát séta közben. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
A barátnőm egyik kutyusával sétáltunk (övé is kölyök), és az én kutyusum folyamatosan ugrálna rá, rágná a fülét. Játszottak már együtt, de sétálni még sosem.Egyébként elég vadul is játszik, bár a nagyobb kutyáim már nevelik. De úgy érzem ezt a sétáltatós helyzetet nem tudtam kezelni, mert csak rángattam szegény kutyát. Csak mikor már elfáradt akkor szállt le a másik kutyusról. Mit kellene ilyenkor tennem? Van valakinek jó ötlete? 2 hét múlva már megyünk oviba, az fog segíteni?

2013. aug. 30. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó az ovi, akkor fog segíteni. Alapvetően erre a helyzetre az a megoldás, hogy hagyjátok őket játszani egy kicsit séta előtt, mert amíg be van pörögve, addig pörögni fog, kölyökkutya, ez a dolga. Pórázon cibálás helyett meg jobb a póráz minimális használatával, inkább testjelekkel - kitett tenyérrel, lábbal blokkolással, érintéssel, vagy ami hatásos - elmagyarázni neki, hogy ez most nem a játék ideje. Ezt például pont ellesheted a nagyobb kutyáidtól, ők sem használnak pórázt, mégis rendreutasítják valahogy :)
2013. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
18%
én nem tudom de megvan már a kutyádnak a három oltása mert csak onnantól viheted sétáltatni :/
2013. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:04

4 hónaposnak miért ne lenne meg?

2013. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akumi! Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt! A legközelebbi alkalommal így teszek mindenképp!


Természetesen minden szükséges oltással rendelkezik.

2013. aug. 30. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Segíteni fog.Szocializálódik,megtanul viselkedni és fizikailag is lefárad.
2013. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek Akumival. A mi kutyasulinkban is azt a módszert alkalmazzuk, hogy tanítás előtt (aki tudja) elengedi kutyusát, így az kifáradva (minimálisan) és stresszmentesen kezdhet bele a tanulásba:-)
2013. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dalma1997 ***** válasza:
53%

Az én kutyámmal is ez a gond, csak ő már nem kölyök.:)

2 éves kan labrador. Ha sétálni megyünk és meglát egy másik kutyát, egyből odaakar rohanni hozzá játszon vele.

2013. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!