Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egy éves 60cm marmaga...

A kutyám egy éves 60cm marmagass és kb.30 kiló, sétáltatni akarom de nem megy nem akar elindulni és ha el is indul 2m. Után megáll. Mit tegyek hogy sétáltatni tudjam a házon kivül is mert csak az udvaron próbáltam?

Figyelt kérdés
Én 15 éves vagyok 178cm magas és 62kg

2013. aug. 30. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ, hogy miért nem akar továbbmenni. Így látatlanban inkább nem tippelnék, mert ha rosszul ítéljük meg a helyzetet, akkor jobb esetben csak nem fog menni, rosszabb esetben meg rettegni fog a sétától, ha végigcsinálod.

Miért nem sétáltattad eddig? Konkrétan mit csinál, és te mit csináltál, hogy menjen, ami nem működött?

2013. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért nem sétáltattam mert 8 hónaposan kaptam, inkább megmentettem mert a gazdája nem adott a kölyköknek rendzseresen jó kaját enni,nem csodálom mert neki is alig került valami az asztalra.Azt csinálja mikor rá csatolom a pórázt hogy,leül és nem megy sehova, ritkán elindul de mihelyt elenálást érez leül.Én ilyenkor azt csinártam hogy porázal enyhén huztam magam felé,vagy a nyakorvinél fogva .Juti falatot nem próbáltam mert most kezdtem rá pórázt adni.
2013. aug. 30. 21:52
 3/7 sippara ***** válasza:
100%
Rakd rá a pórázt és hagyd, hogy megszokja. Ha már pórázzal magabiztosan sétál, megfoghatod a végét (semmi húzás, rángatás), ha már úgy is minden oké, lassan elkezdheted vezetni. Szépen, lassan, türelmesen, jutalomfalattal :)
2013. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor vedd elő a jutalofalatot, a póráz meg ne feszüljön meg, ezzel kellett volna kezdeni. Ne irányítani akard, hanem elvinni sétálni, elég nagy különbség van a kettő között. Az se baj, ha most az elején nem te határozod meg a séta irányát, menjen, amerre akar, a lényeg, hogy szeresse meg, fegyelmezni ráérsz később is.

És ne stresszeld a kutyát, az első kicsi fejlődés után jutalomból vidd haza, ha ez két méter, akkor két méter, az is elég. Ne erőltesd nagyon, csak annyira, hogy mindig pozitív vége legyen, vagy ha ez nem megy, akkor legalábbis semleges, de soha nem rossz. Ha ideges vagy, neki se állj, mindig lazán, vidáman.

2013. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy éves kutyát még lehet tanitani olyanra ,hogy ül,marad???
2013. aug. 31. 10:09
 7/7 Dalma1997 ***** válasza:

Ugye ezt most nem komolyan kérdezed???

Persze, hogy lehet! Még egy 8 éves kutyát is be tudsz tanítani, csak kicsit lassabban.

Ilyenkor a legfogékonyabbak a tanulásra.

2013. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!