Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutyát...

Csehszlovák farkaskutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
Leginkább jó lenne debrecenhez minél közelebbi, de ha nincs ország bármely részéről jó. Tenyésztőtől szeretném vagy legalábbis olyantól aki nem haszonból szaporítja hanem ért is hozzá. Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném, de szeretnémk pár dolgot tudni azért felmenőiről. Kérlek ha tudtok ilyet akkor tenyésztő telefonszámát vagy ha van akkor weboldalát írjátok le nekem, és ohy kb mennyibe kerül egy kölyök

2013. aug. 30. 23:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem szeretnél csehszlovák farkaskutyát. Legyen TK-ja, de ne is, legyen tenyésztőtől, de ne is, legyen olcsó meg közel, de legyen tökéletes... Egyedül utánanézni meg luxus, képzelem, mennyire lesz időd-energiád magára a kutyára, ha a beszerzését sem tudod egyedül elintézni. Felejtsd el, nem játék az ilyen kutya.
2013. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 sippara ***** válasza:
83%
Nem, nem, nem, nem, NEM. Fogalmad sincs, mi fán terem egyáltalán ez a fajta, és az országban élő kb. 2 tenyésztő közül egyik sem fog neked eladni kutyát. Alapjáraton a kutyákkal kéne először tisztában lenned, mert egy ilyen után (" Ha lehet törzskönyv nélkül, azzal együtt sokkal drágább, megfizethető áron szeretném") a legutolsó kezdő tenyészetből is úgy rúgnak ki, hogy otthon cuppansz vissza a fotelbe.
2013. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Eltudnám tartani értek is hozzá, viszont annyi pénzem nincs k kb 100ezerért megvegyem, mivel kb fél éve ennyiért láttam eladót, nem azt írtam h feltétlenül közel legyen hanem hogy jobb lenne, de ha sopronba van az is jó. A tenyésztős része pedig arra vonatkozik h pl családomnak mindíg németjuhászai voltak, nekem is van egy jelenleg, egyik sem hivatalos tenyésztőtől volt de törzskönyves szülőktől és olyan embertől aki oda figyelt hogy minél jobb kutyák kerüljenek ki, magyarán nem szaporítótól aki csak arra gondol hogy minél több legyen h szerezze a pénzt.
2013. aug. 30. 23:44
 4/44 A kérdező kommentje:
Ja és nem azért nem neten keresgélek mert szeretném olyantól tudni aki tud ajánlani olyat akit tapasztalatból tudja h jó
2013. aug. 30. 23:46
 5/44 A kérdező kommentje:

*nem azért mert lusta vagyok hanem tapasztalttól szeretném tudni

Bocsánat elírtam

2013. aug. 30. 23:47
 6/44 anonim ***** válasza:
97%
Igen, a német juhász kb. negyven éve divatfajta, persze, hogy találsz a tökéletes szaporító és a tökéletes tenyésztő között mindent a palettán, matematikai esély van is rá, hogy tényleg van olyan ember, aki valami rejtélyes oknál fogva nem vált ki TK-t a tökéletes kölykeire, nem akarja, hogy tovább vihessék a génjeiket, nem büszke a saját munkájára, nem is kéri el azt a pénzt értük, amit belerakott, és mégis jó, amit csinál. Bár én ebben sem hiszek, de tegyük fel, hogy létezik. Német juhásznál, goldennék, tacskónál esetleg. De egy ilyen ritka fajtánál mit vársz? Örülj neki, ha egyáltalán bármilyen feltételekkel hozzájutsz egy minőségi kölyökhöz...
2013. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 sippara ***** válasza:
78%

Akkor most felvilágosítalak, hogy egy tk ára 2.000 forint (jó, 5.500,-, de abban már benne van a chip is), szóval ezen nem, hogy nem érdemes, de nem is lehet spórolni - azt lehet KAMUZNI, hogy a papírozás drága, és így bármelyik naiv idiótának el lehet adni bármit. Egy egészséges kölyök felnevelése 8-10 hetes korig sacc 60-70 ezer forint. Lehet sírni, attól még ennyi.


Ha nincs pénzed százezres kutyára (bár megsúgom, csehszlovák esetén ezt pont beszorozhatod kettővel-hárommal), honnan lesz pénzed atombiztos kerítésre? Honnan lesz pénzed mindarra a plusz biztonságra, amit gy csehszlovák tartása - egy HOZZÁÉRTŐ ember kezében is - megkíván? Honnan lesz pénzed kiképzőre (mert garantálom, hogy egyedül jó, ha nem tép szét)?


Az a helyzet, hogy láthatóan halvány lila fingod sincs, mit vállalsz, csak "félfarkast" akarsz, mindezt olyan alapon, hogy volt már nj a családban. Tudod, mi egy csehszlovákhoz képest a legkeményebb melós nj? Pár napos kisnyúl. Nem vicc. Majd ha lesz a hátad mögött 30-40 év kőkemény munkakutyás, domináns/agresszív rehabos tapasztalat és 10-20 kemény kutya, na akkor ESETLEG elgondolkodhatsz rajta, hogy talán valamikor a távoli jövőben beszerezz egy kölyköt.

2013. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Hát 100 ezer alatt nem is fogsz kölyköt kapni, szerencsére. Komolyan belevágnál egy ilyen kutya tartásába anélkül, hogy ennyire alap dolgokkal tisztában lennél?
2013. aug. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Polgárőrségnél 6db németjuhászt és 2db csehszlovák-németjuhász kutya van csapatomba, mivel apámnak 5éves korom óta segítek engem kétt meg főnök hogy az alatt a 2,5hét alatt amit kaptunk a kiképzésre udvari kutyákból amit lehet kihozzak..sikerult..rendőrkutyákat közös bemutatón porig aláztuk. Egyedül a drogkeresés nem fért bele..de alapengedelmesség, fogatás, üldözés, szag alapján ember keresés, megyei legjobb rendőrkutyák csúnyán mögöttünk maradtak. Ez egy éve volt, a kutyákkal azóta is járunk szolgálatba és több drogost és más "bűnözőket" sikerült velük kézre keríteni. Szóval légyszives a kutya kezeléséről ne oktass ki.. Saját németjuhászom is ebbe a csapatba van és előtte nem tanítottam csak alap dolgokra mert úgyvoltam udvari kutyának nemkell nyomot keresni meg parancsra embereket fogni, elég ha házat meg engem véd és mégis sikerült őt és összes többit. Köztük a 2 csehszlovák keverélet is
2013. aug. 31. 00:07
 10/44 A kérdező kommentje:
Tudom, akinél régebben is néztem 160 ért lehet előjegyeztetni. Csak gondoltam hátha. De ha nem akkor minden felesleges kiadással felhagyok és max 3-4 hónap alatt meglesz. Lehet hamarabb. Téll nem akarok bizonytalan helyről
2013. aug. 31. 00:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!