Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan megérkezik családunk...

Hamarosan megérkezik családunkba életünk első tacskó kutyusa. Érdekelne hogy kell arra rászoktatni, hogy egyedül hagyva (míg dolgozunk stb) ne nyüszítsen, ugasson? Mert panelba lakunk és nem lenne jó ha zavarná a többi lakót.

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem fog nyüszíteni, mikor megkapod próbáld ki hogy egyedülhagyod az egyik szobába ha van neki játék ott meg persze legyen mindig víze szerintem akkor felfogja találni magát
2013. aug. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Javaslom olvass utána a falkavezérségnek. Ha te vagy a falkavezér a kutya nem fog utánad nyüszíteni, de ha úgy gondolja a családban ő a falkavezér akkor nyüszíteni fog.

Egyébként ez sok más gondra is megoldás lesz majd.

Elsőként Jan Fennell - Kutyapszichológia c. könyvét olvasd el. Netről ingyen letölthető. Nem hosszú olvasmány, de nagyon hasznos.

2013. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kölyök kutya?

Az egyedülléthez fokozatosan kell hozzászoktatni, először csak rövid időre hagyd egyedül, s fokozatosan növeld az időtartamot. Mindig akkor menj vissza a lakásba, mikor csöndben van.

Ez az irodalmi tanács. A valóságban mi nem voltunk ennyire felkészültek, hisz pénteken jött a kutya, hétfőn meg már dolgozni kellett, de szerencsére nem csinált semmit, míg távol voltunk. De a másik kutyánkkal nem voltunk ennyire szerencsések.

Érdemes lehet szobaketrecbe szoktatni a kutyát. Egy kibélelt és három oldalról+felülről letakart szobaketrec nagyon kényelmes kis fészek a kutyának, az enyémek jobban szeretik a kosaruknál.

Ami nagyon fontos, hogy indulás előtt sétáltassátok meg és fáradtan hagyjátok otthon.

2013. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Elfogom olvasni a könyvet.

Egyébként igen,kölyök kutya.Azt a tanácsot is kaptam már,hogy mielőtt magára hagyom jól fárasszam le.Meg azt hiszem fogok neki venni valamilyen füstölt csontot vagy hasonlót amit az állateledel boltban lehet venni.Igazából igyekszem,hogy Én legyek a falkavezér.A kutyusnak lesz egy cica társasága is,nem tudom ez megkönnyíti-e a dolgot.A macskám amúgy nem könnyű eset,és igaz ő macska,de úgy hallgat rám mint egy kutya.A családban bárki szól neki,egyik fülén be a másikon ki...kivéve engem.

2013. aug. 31. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
hogy viselkedik a tacsi? :)
2013. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!