Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 15 hetes Golden...

Van egy 15 hetes Golden Retriever kiskutyám. Amikor lemegyek hozzá mindig elkezd harapni, pedig én csak simogatom. A család többi tagjával nem csinálja ezt, de ha én lent vagyok vele és más lejön akkor őt is harapja. Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Kutya-kölyök- pontosan úgy játszik, ahogy a kutyák szoktak egymással. Neked és a családodnak kell megtanítani a kiskutyának, hogyan kell az emberrel játszani.A harapásos játékot nem engedni.
2013. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amint elkezdi a harapdálást, azonnal fordulj neki hátat és menj el tőle. Egy kutyának a legnagyobb büntetés, hogy a szeretet gazdija nem foglalkozik vele. Meglátod, hamar rájön: harapdálás = egyedül maradok....
2013. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutya játékból harapdálja a kezedet. Ha jól kezeled, akkor később egy nagyon fontos készség fejlődik ki: tudni fogja, mekkora harapás nem fáj neked. Játék közben egy felnőtt kutyával is előfordulhat, hogy véletlenül ráfog a kezedre, de bizonyos, hogy óvatos lesz. Ehhez időnként hagyd így harapdálni, de ha erőset harap, sikkants fel magas hangon és hagyd ott. Az alomtestvérei is ezt csinálták, ezért ez egy már ismert jelzés lesz.

Ha egyáltalán nem akarod, hogy harapdáljon, akkor pedig hagyd ott, ahogy már előttem is írták.

2013. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, szépen mindenkinek. Csak az otthagyással van egy kis baj. Az, hogy ráugrik a lábamra és úgy fojtatja ha el akarok menni. Az ajtón se tudok bemenni ha már leráztam a lábamról, mert beszökik és nem hajlandó kimenni.
2013. aug. 31. 11:03
 5/7 anonim válasza:
42%
Amikor az én kutyám kicsi volt,ő is mindig rám ugrott,és harapdált.Én ilyenkor finoman megütöttem, (nem annyira, hogy fájjon neki,csak annyira, hogy megértse, hogy ezt nem szabad)és hangosan mondtam neki,hogy nem.Azóta ha ugrál,mindig ezt csinálom,és olyankor(ha nem is első rászólásra)de abbahagyja.
2013. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és mit csináljak ha a nadrágomat húzza?? És ha rászólok és picit megütöm azt játéknak veszi?
2013. szept. 3. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Rászólsz és leszeded a nadrágodról és eltolod magadtól. Számíts rá, hogy vissza fog ugrani. Tehát készülj fel rá és akadályozd meg.

Egyszerűen nem értem, miért annyira problémás egy kutya leállítása? Ha neked a haverod elkezdené csapkodni a hátadat,idejönnél megkérdezni, hogy mit csinálj, vagy egyszerűen rászólnál és, ha nem veszi a lapot, eltolnád magadtól, nem?

2013. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!