Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ember és kutya között...

Létezik ember és kutya között pótolhatatlan kötelék?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy a kutya hamar megszokja az új helyét, akkor is, ha felnőttként kerül új gazdához, de létezik olyan, hogy egy kutya tényleg annyira kötődik valakihez, hogy nem tudja túltenni magát rajta hónapok múlva sem?
2013. aug. 31. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Sok igaz történet van olyan kutyákról akik a gazdi halála után évekig kijártak a gazdi elé a vonatállomásra, vagy várták haza minden nap abban az időpontban amikor haza szokott jönni. Szerintem főleg az egygazdásoknál fordul elő.
2013. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Igen, létezhet ilyen. Ott van mindjárt Hacsiko története, amit már kétszer is megfilmesítettek. De ez csak egy példa a sok közül. Nyilván ez a kutya természetén múlik, meg a gazdájával való kapcsolatán.

Azt mondják, bizonyos mértékig a kutya fajtájától is függ: pl. a német juhászokra általában kevésbé jellemző, ezért is jó szolgálati kutyák (hiszen a rendőrségnél, katonaságnál mindennaposak a leszerelések, átvezénylések, lelőhetik a gazdáját stb., és ilyenkor gyorsan kell neki alkalmazkodni, nem szerencsés, ha sokáig "siratja" a gazdáját), míg pl. a kaukázusi, dobermann stb., vagy maradjunk Hacsikónál, az akita sokkal inkább "egygazdásak". Hangsúlyozom, ÁLTALÁBAN.

2013. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szomszedunk korhazba kerult, nagyon beteg volt, azt hittek, meghal. A kutyaja ezt megerezte, es egyik reggel a feleseg megtalalta az olban,meghalt. A gazda vegul nagy nehezen felepult es hazajott a korhazbol, de mondom, 1-2% -ot adtak, hogy eletben marad.

Tuti megerezte a kutya es belehalt.

2013. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen! Engem kifejezetten idegesít amikor jól kiemelik, hogy a kutyák milyen könnyen alkalmazkodnak akárkihez és ne is legyenek illúzióink.

Nem is kell messzire menni hozzá. Nekem az egyik kedvenc történetem egy magyar kutyáról szól. Egy karambolban elveszett, és szegény gazdái hónapokig nem találták. Mikor végre meglett, úgy ment a gazdájához, mintha pár perce látta volna utoljára, annyira boldog volt. Aztán megtudták, hogy a kutya folyton vándorolt, soha nem bántott senkit, de nem is engedett soha senkit, hogy hozzáérjenek. Még kölykei is voltak és egyedül felnevelte őket, és csakis a gazdájához ment vissza, hiába próbálták mások befogni, meg etették. Számomra nem is igazi kutya az aki bárkivel elvan.

2013. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya szerencsére nagyon jól tud alkalmazkodni.Biztosan van,nagyon ritkán,hogy belepusztul a gazda után,de ha jó helyre kerül,ahol foglalkoznak vele,szeretik,van kaja,séta stb.akkor nem szokott gondot okozni a változás.Persze ez nem azt jelenti,hogy elfelejti a gazdit.
2013. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Ezek a romantikus történeke csak illiúziók, mert egyik esetben sem volt ott egy másik ember, aki meg akarta szerezni a kutya barátságát, úgy meg nem csoda, hogy végig a régi gazda után mentek, ha az embernek van egy felesége/férje fél életében, majd meghal ő meg egyedül marad ő is majd beleőrül. Ez nem azt jelenti, hogy mást ne tudna megszeretni, hanem hogy nincs helyette más, nem keverendő!
2013. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasszal maximálisan egyetértek. Ha van a gazda helyett egy másik megfelelő, rátermett gazda, akkor a kutyák 99, 99 %-a könnyen elfogadja.
2013. aug. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben történt: egy kutyát eladtak egy másik országba (jellegezetsen nehéz természetű, igazi egygazdás kutya volt). Egy felnőtt tenyészkan. Egy idő után tökéletesen beilleszkedett a környezetébe, "elfelejtette" a régi gazdit... Egészen addig, amíg egy nemzetközi kiállításon újra nem találkoztak. Nos, a kutya onnantól kezdve szinte kezelhetetlenné vált, hiába vitték vissza új otthonába, többé már nem "zökkent vissza", nem szokott meg. Hiába voltak jó gazdái, hiába kapott elsőrendű gondoskodást.


Aztán nem tudom, mi lett vele végül is, ez 5 éve történt, vagy 6, már azt sem tudom.

2013. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Volt egy Német juhász,2 szeres sieger /világgyőztes/ győztes kan. Egy bajor paraszté volt. Ezt a kutyát eladta egy japánnak horribilis összegért. A japán elvitte a hazájába, de ott a kutya rövid időn belül lelki beteg lett.

Ám, hogy a kutya életben maradjon a japán visszavitte a kutyát a bajor parasztnak, de a tulajdonjogot megtartotta.


A híres kutya neve: Uran vom wildsteiger land


[link]

2013. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
20:06 ezek nem romantikus történetek, hanem dokumentált esetek és nem egy-kettő, hanem sok! És az idők kezdetére nyúlnak vissza. Valószynűleg ez sem véletlen, csak van valami alapja. Az én történetemben is írtam, hogy MEGPRÓBÁLTÁK befogni, gazdát keresni neki, az összes kölykét elvitték jó gazdákhoz, az anyakutya mégsem hagyta magát! Vannak kutyák akik több száz kilométert vándoroltak, hogy a gazdájukkal együtt lehessenek. Szerinted annyi idő alatt nem próbálta meg valaki magához édesgetni őket? Olyan kutyáról is tudok, aki vonatra is felszállt egyedül! Ott aztán biztos el tudja kerülni az emberek figyelmét, mi? Mégis haza talált... Nem értem miért szúrja egyesek szemét, hogy nem minden kutyának mindegy, hogy ki a gazdája, csak jó legyen, és hogy néhányan az ilyen kutyákat preferáljuk! Nem ártunk vele senkinek...
2013. szept. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!