Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szuka kutya,...

Ivartalanított szuka kutya, tüzelhet?

Figyelt kérdés

A kutya-futtatón minden kan kutya a "szoknyája alá szimatol" és kis kutyát akarnak neki csinálni.

Ivartalanított szuka, felvágták a hasát, ki vették 6-7 hónapos korában a petefészkeit, volt varrata is. Nincsen ami stimulálná a hormon rendszerét mert nincsen petefészke.

De akkor miért csinálják ezt a kanok?

Találkozott más is ilyen esettel?



2013. aug. 31. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
2 kutyám van, az egyik ivaros kan, a másik ivartalanított szuka, ha nem találkoznak fél óráig, mert a szuka kimegy a kertbe vakondot, pockokat hajkurászni, akkor amint hazajön a kan is rögtön odarohan és megszaglássza, nem történt-e vele semmi...
2013. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Csak a petefészkét?

Vagy a méhet is?


Ha a méhe még meg van,akkor kb millióból 1x,de elő tud fordulni,hogy "tüzel".


[link]


Olvasd el ezt a kis cikket.

2013. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Kétszer is elolvastam a linket, de csak a macskáknál írja a ritka tüzelést, a petefészek eltávolítása után, de azt is csak akkor ha benne marad egy pici darab.
2013. szept. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen,kifejezetten csak macskára írja,de gondolom én,hogy a kutyáknál is elő tud fordulni.Főleg,ha ténylegesen észleli a tüneteket a kérdező.


De ezt biztosan csak egy nagyon gyakorlott állatorvos tudja megmondani.

2013. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Előfordul hogy ivartalanítás után a szuka szervezete tovább termel bizonyos hormonokat, más szervek átveszik (nem tudom pontosan mi, nem akarok hülyeséget mondani), amik tüzelés alatt termelődnek. Menhelyi ivartalanított szukák esetében nálunk kb 100 ból 5-6 kutyánál fordult elő. A kutya úgy viselkedik mintha tüzelne, a kanok is érzik rajta, de ez nem tüzelés, és nincs semmi esélye arra, hogy kölykei legyenek. Kicxsit kellemetlen hogy minden kan kerülgeti egy ideig, de kockázatmentes.
2013. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A kutyáknál nem csak a petefészkek termelnek hormonokat, hanem a mellékvese kéreg is."


Ebből következhet szerintem,a "tüzelés".

2013. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!