Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egyik napról a...

VMárk007 kérdése:

A kutyám egyik napról a másikra lebénult?

Figyelt kérdés
se az első, se a hátsó lábai nem mozognak, de érzi őket, volt kint az állatorvos és azt mondta gerincsérve van és ha egy-másfél hét múlva nem javul akkor nem is fog, de én akárhol olvastam a betegségről mindenhol csak a hátsó lábak bénulásáról írnak meg komoly fájdalommal jár, de neki nem fáj sehol. Van valakinek valami ötlete, vagy volt valakinek hasonló a kutyájával? A kutya egyébként keverék vizsla szerűség és kb 6-8 éves.

2013. aug. 31. 20:33
 1/7 sippara ***** válasza:
67%
Ha lebénult a kutya, nem kihívni kell az állatorvost -mert ezt ránézésre nem lehet diagnosztizálni -, hanem bevinni egy normális klinikára, állatkórházba. OTT megfelelő eszközökkel képesek diagnosztizálni és esetleg meggyógyítani.
2013. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tacskóknál "fajta-betegség" a hosszú hátgerenc miatt a gerinc-bénulás, és a hátsó lábak lebénulása.

Persze attól még, hogy én ezt ideírtam, nyugodtan vidd be valami olyan állat-klinikára, ahol valóban egy műszeres vizsgálatnak alá tudják vetni. Ha van gyógyulási lehetőség, miért ne adnád meg neki?

2013. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy minimalis rontgen nelkul nem diagnosztizalunk gerincservet.

El kell vinni valoban egy klinikara, ahol csinalnak legalabb egy rontgent rola. De nem 2, vagy 1 het mulva, hanem rogton. Mert hetekkel kesobb mar valoban semmi eselye nem lesz, de most meg van. Egyebkent nem csak a gerinc lehet erintett, hanem az agy is ilyen esetekben, es gyulladast okozhatnak virusok is a kozponti idegrendszerben. De ezek a dolgok csak kivizsgalassal derulnek majd ki.

Bocs a nem letezo ekezetek miatt.

2013. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyebkent ezt a jelenseget tetraplegia-nak hivjak, igy tudsz utana olvasni.
2013. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Sajnos vidéki vagyok hozzánk legközelebb csak Budapest környékén vannak olyan helyek ahol ilyen vizsgálatot csinálnak, amihez most se kocsim, se pénzem.

Még pár kérdésem lenne:

Ha forgatom, hogy ne legyenek felfekvései azzal csak ronthatok az állapotán?

Azt vettem nála észre hogy, nem is pisil nem is kakil ezen lehet valahogy segíteni,hogy menjen neki a dolog?

2013. aug. 31. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
ezt a szegény kutyát mindenféleképp egy klinikára kellene bevinned. Ez igy nagyon rosszul hangzik. Én még a Lyme kórra is gyanakodnék.
2013. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!