Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát tényleg egy hétre...

Egy kutyát tényleg egy hétre ki kell közösíteni, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, még nem próbáltam, csak olvastam. Például, ha odakap a gazdájához, vagy megharapja, akkor egy hétig zárjuk ki a "falkából", tehát ne simogassuk, ne beszéljünk hozzá, hanem nézzük levegőnek. Ami lehet, hogy hasznos, de egy hétig? Nem sok idő az egy kicsit? Mire letelt a bünti, én is elfelejtem, hogy egyáltalán miért zártam ki :D Szóval tényleg kell ez az egész egy hétig? Nem elég egy nap mondjuk?

Mert olyan volt nálunk is, hogy rosszat csinált, és estére nem engedtük be, de akkor ezek szerint egy hétig kellett volna?



2013. aug. 31. 20:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Ez barbárság és baromság..
2013. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
72%
Szerintem 1 hétig felesleges kizárni a kutya is megutál. 1 napig bőven elég büntibe küldeni.
2013. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%
Az már gáz ha odakap, de ha megteszi oda kell neki csapni párszor és leordítani a fejét, hogy mit képzel magáról.. Ha meg rosszat csinál, akkor le kell szidni utána úgy is bocsánatot kér de kb 2-3óra után már azt sem tudja mit csinált.. Esetleg ha emlékeztetitek hogy RONDA KUTYA v ROSSZ KUTYA akkor eszébejut és újra bocsánatot kér, de ez hülyeség, hogy 1 hétig ki kell közösíteni.... Nemtudom hol olvastad, de az illetőnek szerintem még kutyája sem volt.. A kutya nagyon hűséges és gazdiszerető állat...
2013. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem a napok száma a lényeg, hanem az hogy került a kontaktust a kutyával. Nyilván az hogy meddig tart a bünti, attól függ hogy ez mennyire volt rossz dolog a te részedről. Lényegében azt kell tenni amit mi, lányok szoktunk ha bevágjuk a durcát a fiúkra :P
2013. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

És nem is ilyen alkalmakkor kell alkalmazni a kizárásos büntetést.

Sajnos sokan félreértik, és rosszul alkalmazzák.

Sok ember nem érti a fegyelmezés és tanítás lényegét, azt hiszik az egy rossz dolog, vagy egyszerűen lusták fegyelmezni, és tanítani a kutyájukat, és ezért ez a módszer választják, ami valójában egy büntetés.


Így nem kell a fegyelmezéssel törődni, amivel a saját lelkiismeretüket próbálják megnyugtatni (ha tudnák, mit tesznek...) vagy azt hiszik, tényleg jól csinálják, mert félrevezették őket, vagy örülnek egy kényelmes megoldásnak, mert csak le kell szarni a kutyát, és annyi, majdcsak rájön, mit akarunk.


Ez egy speciális büntetés, speciális helyzetekre.

Olyan viselkedési problémák megoldására amiket írtál, totálisan alkalmatlan.

Illetve lehet, hogy el lehet vele érni valamit, mondjuk 1 hónap alatt azt, amit fegyelmezéssel 3 perc alatt.

Emellett nem kis traumát okoz a kutyának, a fegyelmezést meg még egyetlen kutya sem vette személyeskedésnek, ezt csak tipikusan azok hiszik, akik emberként bánnak a kutyával.

2013. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 csizia ***** válasza:
0%
Hát ha megharapja a gazdáját akkor elvileg nem altatni kéne? Szerintem az veszélyes. Kiszökik azt legközelebb egy gyereket fog bántani. Már bocs de én jobban szeretem a gyerekeket mint a kutyákat.
2013. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
3.: Már ne is haragudj, de mi az hogy egy kutya bocsánatot kér? Az hogy odamegy nagy bociszemekkel a gazdihoz, próbálja magára vonni a figyelmet, a gazdi meg "jaaaj cuncimunci kutyuli semmi baj nem haragszok gyere keblemre"? Mert ez egetverő ökörség. Nem a kutya kénye-kedve szerint kell cselekedni, hanem nekünk kell "irányítani", ha bünti van akkor bünti van, nincsen meghatódás meg megsajnálást, mert később ebből még komolyabb gondok lesznek, főleg ha a kutya már oda is kap a gazdinak.
2013. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
54%
Ennek semmi értelme, mert így a kutya csak megutálja a gazdáját. ha valami rosszat csinál, akkor az orrára kell csapni, vagy ráordítani, hogy nem szabad. a lényeg, hogy tudatára kell adni, hogy itt nem ő a falkavezér. Semmiképp sem szabad megijedni és ˝behódolni˝ neki, mert akkor folytatni fogja ezt a viselkedést. de nem is szabad kizárni, vagy éheztetni, mert azzal csak jobban elvadítanád. és a kutya csak úgy nem bántja azt, aki otthont és ételt ad neki, szóval biztos van valami, ami zavarja. meg kell figyelni, hogy mikor viselkedik ellenségesen, és változtatni.
2013. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát neked most nem kellett volna megszólalni!

Inkább az olyan agyhalottakat kéne altatni, akik ilyeneket találnak ki.

2013. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%

Hát én még ilyet életemben nem hallottam, hogy egy kutyát büntiképpen kizárunk. Abban mi a büntetés?! Szerintem semmi. Nyüszít egy darabig, aztán meg jól elvan magának kint. A kutya alapból is kint érzi magát jól... Elfordulunk tőle, vagy levegőnek nézzük?! Elvadul tőle teljesen. Ő azt nem fogja megérteni, hogy azért fordulunk el tőle, mert rosszat csinált. Még lehet, hogy játéknak is fogja venni. Vagy pont majd akkor fog elkezdeni rombolni. Mivel unatkozni fog, mert senki nem foglalkozik vele, aztán majd jól megrág mindent, vagy elkezd kaparni és csak a további bonyodalom lesz belőle.

Kapjon egyet az orrára, vagy erélyesebben kell rászólni, ha rosszat csinált, és a hanglejtésből fogja tudni, hogy azt nem szabad.

2013. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!