Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni valamilyen nyugtató...

Lehet adni valamilyen nyugtatót a kutyának, hogy le tudjam vágni a szőrét?

Figyelt kérdés
Amikor belekezdek, egy ideig nincs baja, de egy idő után, főleg ha a fenekénél járok, elkezd morogni és nem merem folytatni. A régi kutyánkat mindig úgy nyírtuk, hogy volt valamilyen altató zseléje. De az állatpatikàban már nem lehet kapni. Mondták, hogy emberi nyugtatót is lehet neki adni, de az csak nyugató, nem altató, attól nem hiszem, hogy elalszik. Mit lehet neki beadni, amitől nem lesz baja? 3 éves fiú angol cocker spániel.

2013. aug. 31. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos nélkül szigorúan SEMMIT!

Van a Sedalin zselé,de nem alkalmaznám ilyen esetekre.Jobban jártok,ha kutyához értő kozmetikushoz viszitek.

2013. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tömném tele semmivel.Kérj meg valakit,hogy fogja addig a fejét,vagy vidd el kozmetikushoz,ő megoldja....



Abba ne menjünk bele,hogy hogy veszi a kutya,hogy ő megmoroghat téged...?

2013. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit bolond a kutyám, és sajnos a városomban nincs lehetőség a kutyakozmetikusra, de mindent megteszek érte.
2013. aug. 31. 21:43
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

nem a kutya bolond, hanem meg kéne nevelni :(

engem érdekes mód sose morog meg a kutyám, ha piszkálom valahol

2013. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha annyira félsz attól, hogy megharap, vegyél neki textil szájkosarat.
2013. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Valletta ***** válasza:
Hozzá kellene szoktatni. Ha nem akarod, adhatsz neki sedalint, el is altathatod vele, nem lehet túladagolni. Annak azonban valami oka lehet, hogy a hátulját nem engedi nyírni, a mi kozmetikusunk azt mondta, ilyen esetben érdemes odafigyelni, nincs-e diszplázia-gyanú.
2013. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én inkább megevelném, a kutyának is jobb úgy.
2013. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem hisze, hogy van valmi egészségügyi problémája, csak nem szereti, ha a feneke fele vagy a fülét piszkálom. Nevelem én, amennyire tudom, ugyanis nincs rá alkalmam minden nap találkozni vele, mert a nagymamámnál él, és ha ott is vagyok, akkor is, csak néhány óráig, amialatt mással is kell foglalkoznom. Egy hatvanas néni meg már nem úgy viszonyul az állatokhoz, neveli őt, de inkább azért, hogyha valami rosszat csinál. Mama neveli meg eteti, én meg foglalkozok vele, vagyis játszok, nevelem, meg az én pénzemből látjuk el, kivéve az ételét. Hivatalosan nem is az én kutyám, vagy mamámé, de ebbe a témába már nem megyek bele.
2013. aug. 31. 22:56
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom udvari kutya. Akkor nem igazán kéne most nyár végén megnyírni. Nagymama meg fésülgethetné rendszeresen (az idejéből kitelik) és akkor hozzászokna a fenekénél és mindenhol a szőre bizburálásához.
2013. szept. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én menhelyen is szoktattam le kutyát a feneke féltéséről, ehhez nem kell együtt élni vele. Legyen tekintélyed, ne legyen hatással rád a hiszti, tiltsd határozottan. Persze ne provokáld annyira, hogy esetleg megharapjon, de ha mondjuk ráraksz egy szájkosarat, mindjárt egyszerűbb a dolgod. Néhány alkalom után ő is megszokja, hogy nincs értelme patáliát csapni egy fésülés miatt.
2013. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!