Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megtetszett a Basenji...

Nagyon megtetszett a Basenji kutyafajta, de sehol nem találom mennyi az ára TK-val és nélküle, mennyi az ára?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Magyarországon kb csak egy tenyésztő van, akinek én is megtaláltam a honlapját, egy korábbi kérdésnél is ő szerepelt.

Elképzelésem sincs mennyi lehet, de mivel nehéz hozzájutni, nem hiszem, hogy 200-300 ezer alatt adná kutyáit. A tk meg minimális összeg, szerintem ilyen nagyságokban annyira mindegy, s tenyésztő tk nélkül úgyse ad el kiskutyát...

2013. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tk nélkül nem Basenji kutyát kapsz,hanem egy keveréket,ami jobb esetben hasonlít a Basenjire.És ahhoz túl drága.


Tk-val,meg mivel kevés a tenyésztő,én is olyan 200-tól felfelé tippelem,de valóban a tk önmagában 5500 Ft,úgyhogy nem azért drágább ennyivel.

2013. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aha értem szóval nem a tk teszi az ebet, most találtam egy másikat aki viszont nem basejni-vel foglalkozik, az ileltő azt mondta, hogy a kutya beltenyésztett, ennek ellenére akarom-e? Szerintetek? Anyai ágon van , az anyjának az apja beltenyésztett 100 százalékban. Mert az az a kan kutya apja és anya egyenlő apa és fiával. Szóval mintha, az én apámnak és nekem lenne egy gyerekünk, annak lenne egy lánya és annak pedig a fia akit megakarunk venni.
2013. szept. 1. 13:02
 4/9 A kérdező kommentje:
* apa és lányával
2013. szept. 1. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Beltenyésztett kutyát sosem veszünk.Ez inkább felháborító,tk-t meg tuti nem adnak hozzá.


És gondolj már bele,szerinted egészséges...??

Ha neked lenne a saját anyukádtól egy gyereked,vajon egészséges lenne..??

2013. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért, van amikeo elfogadott, hogy vannak rokonok a törzskönyvben, de ez szakértelmet, meg nagy utána nézést igényel.


,,VONALTENYÉSZTÉS

A vonaltenyésztés (vagy vérvonaltenyésztés) tulajdonképpen rokontenyésztés, de bizonyos

mértékben elfogadható módszer. Nagyrészt egy egészen kiemelkedő egyedre, főként kanra

(ritkábban szukára) alapozzák. A cél az, hogy a vonalalapító ős tulajdonságai fokozottabban

kerüljenek az utódokba. Ugyanakkor a szuka oldaláról minél távolabbi egyedeket állítanak

tenyésztésbe. A vonalalapító kan kedvező tulajdonságaiban, egészségi állapotában, alkatában

legyen domináns homozigóta! Ez a tenyésztési eljárás rendkívül alapos utánajárást igényel, a

legkisebb tévedés is mindent tönkretehet.

E módszer alkalmazásához több egyedből állomány szükséges, egy-két szukával nem érdemes

próbálkozni. Ugyanis a tenyésztés során esetleg ki kell zárni a recesszív tulajdonságokkal

rendelkező egyedeket, hogy az állomány fokozatosan egységessé váljon. Tanácsos, hosszú

időn keresztül tenyésztésben tartani a vonaltenyésztés alapjául szolgáló apát, így sok utód

származhat tőle.,,

[link]



De, hogy válaszoljak, én nem fogadnám el, mert itt gondolom nem egy hozzáértő tenyésztőről van szó, aki hozzáértéssel, meg nagy utánajárással hozta volna le az almot és enélkül elég bajos is lehet a dolog...

2013. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szülő-gyerek párosítást szerintem tenyésztő sem vállalná be. Nekem tenyésztőtől van olyan kutyám, ahol a nagymama egyben az anyuka is, ez világosan fel is van tüntetve a törzskönyvén, és a tenyésztő is érti a dolgát, ő volt a fajta meghonosítója Magyarországon...


Kérdező: az új kutya, amit találtál milyen fajta és mennyiért adná?

2013. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
landseer a fajtája és 180 000 ezerért azt mondta a kan tulajdonosa, hogy ez hivatalosan elfogadott , a beltenyésztett kannak már több aloma vagy alma xD is van. Ő utánanézett amikor párosította a kant a szukával.
2013. szept. 1. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem venném.Utánanéznék az egész dolognak,amit ő állít,megvizsgáltatnám hozzáértőkkel is a papírokat,megnézném a már lehozott almokban,hogy vannak-e problémák,egészségügyi stb. Hogy ilyenek az eredményeik...


És ha valóban minden oké,több szakértői vélemény alapján,akkor TALÁN belemennék a dologba.De én nem szeretem az ilyen rizikót,szóval én vennék egy normális tenyésztőtől egy normális kutyát.

2013. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!