Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Beagle olyan fajta amelyiket...

A Beagle olyan fajta amelyiket "lehet" lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Kiskutyát szeretnénk tartani,de laqkásban lakunk és olyan kutyafajtát szeretnénk, amit lehetne lakásban tartani.A legjobban a kis beagle fajta tetszik.De ti milyen fajtát ajánlottok még,ami nem nő túl nagyra és elég neki, ha lakásban fog élni? A yorkitól,meg ezektől a fajtáktól kíméljetek!
2013. szept. 1. 09:46
 1/8 anonim válasza:
A beagle hiába nem nő olyan nagyra, nem szokták lakásba ajánlani. Mert nagyon sok mozgás kell neki. Még ha udvaron tartják akkor is sokat kell vele foglalkozni. Nekünk van két beagle az udvaron és szerintem nem bírnák ki bezárva. (szétszednék a lakást)
2013. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a beagle lebontaná a lakást.
2013. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így van.Bármilyen kutyát lehet lakásban tartani, ha! a szükségleteinek megfelelően gondozod.Értem itt arra hogy van e elég időd hogy a fél napot kint töltsd vele a szabadban.A beagle pont egy olyan fajta amelyiknek nagy mozgásidénye van, plusz tényleg ha unatkozik akkor a bútort is megrágja... Nálunk az udvarban volt a beagle, a kötélre kiteregetett ruhákért ugrált fel, és lehúzgálta őket.Semmit nem szabad szem előtt hagyni, mert azonnal rámozdul :)
2013. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerősömék megvették,mert milyen "cuki",sehogy nem tudtam lebeszélni róla...


Lakásban laknak,mindketten dolgoznak a párjával,a kutyával nagyon ritkán napi 4x le tudnak menni,de inkább csak 3x és az is rövid.Tanítani nem tanítják,nem is futhat,csak pórázon sétálgatnak.A kutya a lakásban mindent szétszed emiatt,szétrágja...stb. A cipőket szekrénybe zárták a szekrények sarkát már szétrágta,a kanapét szétrágta...


Csak akkor vegyél ilyen kutyát,ha van napi 6-7-8 órád rá.És aktívan!

2013. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két biglist ismerek az egyik elég sokat foglalkozik a kutyájával a másik nem.


Amelyikkel foglalkoznak: reggel 1 órás biciklizés a gazdi 5 kor kell.Délután egy e.ü. séta. Este 2,5 óra intenzív játék kutyákkal ,labdázás.Szellemileg is le van fárasztva szóval tényleg foglalkozva van vele.(hétvégente kutyasuli)Ő nagy ritkán szét rág ezt azt.De tényleg ritkán.


Aki nem foglalkozik a kutyájával.Reggel 30 perc séta,délután is, este 1 óra.Na ez a kutya rombolja a lakást a gazdi már mindenkitől tanácsot kért,hogy mit tegyen,mert 2 éves a kutya és 2 éve már több 100 ezres kárt csinált a lakásban.Mindenki mondta több mozgás és foglalkozás.Amióta többször sétál.Ő is biciklizni kezdett a kutyával.E mellett hétvégente elviszi egy birtokra.Ahol kiélheti vadász ösztönét és lefárad.Azóta csökkent a kár okozás,de még mindig megrág néhány dolgot.


Én ebből azt szűrtem le,hogy a beagle tényleg nem való panelba!Persze ez csak 2 példa,biztos vannak kivételek.


Spániel vagy esetleg egy menhelyi kutyus aki nem kicsi nem is nagy,szerintem jobb választás lenne mint egy beagle.Mellesleg ez a fajta nagyon makacs is!

2013. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A Beagle egyáltalán nem valò lakásba hisz ő egy vadászkutya , ezèrt is inkább kertes lakásba ajánlanám ezt a fajtát . Elèg sok foglalkozást is igènyel . Ha viszont ezt nem kapja meg az egèsz kertet szètrombolja szòval ha lakásba lenne ott mèg kevesebbet tudna szaladgálni mint egy kertben . A spánielt saját tapasztalatbòl nem ajánlanám lakásba , mert ő is vadászkutya ès szintèn sok foglalkozást igènyel . Sok olyan vadászkutyát láttam akik lakásban vannak ès nagyon bolondok ,mert nincsenek lefárasztva persze van kivètel ..... Szòval lakásba inkább egy olyan fajtát ajánlanák amelyik kevesebb foglalkozást igènyel mint a beagle .
2013. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A beagle ideális lakás kutya, az egyedül kertben nem ajánlott tartani. Nagyon igényli a gazdi közelségét. Természetesen megfelelő mozgsára van szüksége, de jobb neki lakásban mint kertben.
2013. szept. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát az én beagle-m májusban lett 2 éves, 3 hónapos volt amikor elhoztam, azóta lakásban van.


Nálunk az első egy év volt a nehéz, akkor állandóan csak rá kellett figyelni, nehogy szétszedjen valamit, pörgött állandóan. Aztán ahogy kinőtte ezt a "gyermekkort" azóta szinte egész nap csak alszik.

Természetesen le van fárasztva. Napi 3x séta, a 3 séta valamelyike 2-3 órás, ilyenkor szabadon van, rohangál a kis barátaival.

A legjobb haverját kutyasuliba járatják, így a gazdija által mi is kb. azt tanuljuk, amit ők a suliban. (Szívesen vinném én is kutyasuliba, de sajnos arra nem telik.)

Nem olyan buta, mint amilyennek mondják a fajtát.


Sétáknál arra kell nagyon figyelnem, hogy ne vegyen a szájába semmit és főleg ne egye meg. A kaja az úr, azzal lehet motiválni. Egy-két falatért már szinte táncol is :D

De valóban elég makacs, sokszor megy a saját feje után.


Apósoméknál az udvarban van egy 5 éves beagle csajszi. Tulajdonképp ő egész nap csak mondja a magáét vagy fekszik a kis helyén. (Bár nyár elején ő meglógott 3 hétre, majd magától hazament!)


Van, hogy hétvégeken náluk vagyunk, olyankor visszük a mi beagle kutyusunkat is, de nem tud sokáig megmaradni az udvaron, mindig kéredzkedik be a szobába utánunk. Éjszaka csak velünk aludt, annyira hozzánk és a szoba környezethez van szokva.

2013. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!