Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek idős kutyája van úgyan...

Akinek idős kutyája van úgyan úgy szeret sétálni mint azelőtt?

Figyelt kérdés

11 éves kistestű kutyusom az utóbbi 1 évben nem igazán szeret sétálni,látszik rajta,hogy nem akar.Rá rakom a pórázt és nem akar jönni,pedig azelőtt ha meghallotta a póráz csörgést már rohant oda hozzám.Most meg..

Már elvette ez a kedvem a kutyasétáltatástól,ő nem akar már én sem akarok.

Tudom,hogy egy idős kutyusnak már megterhelő is lehet a séta,de nincs baja.Orvos is mondta,hogy egészséges és az izületeivel sincsenek gondok!

Ismerek több idősebb kutyát akik úgyan úgy szeretnek sétálni mint mikor fiatalok voltak,azon kivül,hogy kicsit komótosan sétálnak,de örülnek,hogy lent lehetnek.

Enyém meg séta elején elvégez mindent szóval kb 10-15 perc alatt 3x pisil 1x kakil és már menne haza.Napi 3 séta általában 30 perc, 2-3 naponta a parkba az egyik séta 1 órás.Nem igényel többet.Akkor sem rohangál csak sétál.Ha talizunk egy kutyapajtival akivel nagyon jól kijön akkor rohangálnak,játszanak.


Mit tegyek,hogy legyen kedve a sétákhoz? vagy fogadjam el,hogy idős és már nem is izgatja a séta? :(


2013. szept. 1. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogadd el, hogy idős, idősödik. Nagyon nagyon szeretetre méltóak az idős kutyák, ne vigye el a kedved az hogy neki nincs kedve sétálni. Mi annó ezt úgy oldottuk meg az idősödő kutyánkkal, hogy kimentünk a térre, ő elbóklászott ha volt kedve, ha nem akkor mellénk feküdt. És így is elment jó félóra egy óra egy-egy "sétával".
2013. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém állandóan mozgó hiperaktív kutya volt.Idős korában már tök süket volt,de a mozgásigénye kb akkor volt olyan átlagos szinten,szóval sétálni akkor is szeretett de már jóval kevesebbel is beérte.Oda akarok kilyukadni hogy ez kutyától függ,de a mozgásigényük csökken.
2013. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor elkell fogadnom :(

Imádom a kutyámat mindennél jobban.Csak régen tényleg annyira szeretett sétálni.

2013. szept. 1. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne keseredj el. Nagyon jó kis időtöltés neki is és neked is, hogy elücsörögtök egy padon, megsimized. Híjátok el a kutyus barátját is sétához, lehet, hogy nagyobb kedve lesz menni.
2013. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
próbáld ki, hogy másmerre sétáltok mint eddig hátha akkor visszajön a kedve is, illetve hívjad a másik kutyus gazdiját is ha társaságban a kutyus jobban érzi magát
2013. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sokszor változtatok útvonalat :)

kutya pajtásokból van 2-3 akikkel jól kijön, a legtöbb kutyával vmiért nem olyan jó a kapcsolata..


Még arra gondoltam,hogy szereti a hasát és lent trükközhetnénk és akkor kap jutifalatot.Itthon szoktam trükköt tanítani neki.Azt nagyon szereti,idős létére még mindig imád tanulni,talán ezzel is motiválhatom a sétákra :)

2013. szept. 1. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, az enyém 12 és fél éves, ugyanúgy szeret mozogni, pedig látszik rajta, hogy már nehezebben megy neki, de ez nem zavarja. Ha másokkal kijön, akkor talán csak unalmas neki egyedül sétálni.
2013. szept. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!