Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Myrsky a juhászkutya című...

Myrsky a juhászkutya című filmben, Myrsky egy kaukázusi juhászkutya? Nagyon veszélyes fajta?

Figyelt kérdés
Melyiket inkább családi ebnek: Landseer, Kaukázusi, Berni Pásztor vagy Pireneusi juhászkutya?
2013. szept. 1. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Kaukázusi és nagyon veszélyes. :)


A leonbergi miért maradt ki a listádból?

2013. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom xD, talán mert az nem tetszik annyira, nagyon egyforma az egész, semmi különleges nincs két kutya között.
2013. szept. 1. 13:16
 3/10 Linduli ***** válasza:
0%

Igen. Myrsky egy kaukázusi juhászkutya. Elég veszélyes fajták és nagyon izgatottak is.Ahol lakom ott van egy ilyen kutya. A gazdája sétálni vitte és a kutya megtámatda. Szétszaggadta a fél kezét:(


Én leginkább a Berni Pásztort ajánlanám családi kutyának.

2013. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert pl a Landseer-ben egyiknek itt a folt a másiknak ott, a berni pásztor úgyszintén (mondjuk azok is nagyon hasonlítanak egymásra ) a pireneusi az csak fehér az is olyan mint a leonbergi egyfomra az egész.
2013. szept. 1. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszélyes a kaukázusi sem,csak akkor ha nem hozzáértő embernél van.De ez az összes kutyára igaz.


A szomszédod karját nem azért harapta szét,mert kaukázusi a kutya,hanem mert rossz helyen van tartva,nincs lefárasztva és főleg nincs megnevelve.

Egy csivava is lehet ilyen bolond,csak az épp nem tud nagy kárt tenni az emberben.De ugyanúgy támadhat,mint bármely más kutya.



Családi kutyának,kutyás tapasztalak nélkül inkább berni pásztor a jobb,esetleg bernáthegyi.De a leonbergi is jó erre a célra.

Amúgy nem külső alapján választunk kutyát magunknak,hanem az alapján,hogy melyik illik bele az életünkbe és melyikkel tudunk annyit foglalkozni,amennyire szüksége van.

Nyilván fontos,hogy külsőre is tetsszen,de nem ez a legfontosabb.

2013. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A leonbergi egy igencsak heterogén fajta, szóval nagy eltérések lehetnek méretben, színezetben és fejformában is egymástól. Ettől függetlenül megértem, ha nem tetszik.
2013. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért de törölték a kérdésem másik felét . EGyik tenyésztő ajánlott egy beltenyésztett kant, kicsit olcsóbban de tk-val ajánlja, nem 100 százalékban beltenyésztett hanem dédapja volt az, szerintetek megéri megvenni? kiállítási minőségű
2013. szept. 1. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Mivel a dédapja volt beltenyésztett így nagy esély van rá,hogy nála jön ki a hátrány.Ilyen kutyát amúgy sem vennék,és tenyésztőnek sem nevezném,aki ilyet csinál.


A kiállítási minőségtől meg ez messze van.

2013. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vitatkoznék az előttem szólóval. Ha tudatos tenyésztői munka eredménye a kutya, akkor semmi probléma nincs. Előfordulnak sokkal szorosabb rokontenyésztések is. Nem azt mondom, hogy ez hiperszuper, de ha tervezett, akkor volt oka a tenyésztőnek lehozni az almot.
2013. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kaukázusi éppen annyira veszélyes, mint bármelyik másik fajta, ha nincsen kellőképpen nevelve.

Viszont azt tudni kell róla, hogy nem teljesen úgy "működik", mint a legtöbb kutya. Rendkívül önálló, makacs, és ha nem vagy falkavezér a szemében, akkor bizony nem olyan sérülést tud okozni, mint pl. egy csivava.:) Első kutyának semmiképpen nem ajánlanám. Inkább egy szelídebb vérmérsékletű kutyát válassz, a leonbergi vagy a berni pásztor például nagyon jó lenne szerintem.:)

2013. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!