Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Lakásban lakunk s...

Pici kutyus kérdése:

S. O. S. Lakásban lakunk s szeretnék egy kiskutyát, de anyu nem engedi! Van ötletetek?

Figyelt kérdés
Mindent megígértem anyunak de hiába! Vettem volna neki kutya Wc-t amit megtöltöttem volna alommal, de neki ez se elég! Etettem volna, fürdettem volna, délutánként elvittem volna sétáltatni. Sőt! Még azt is megígértem volna hogy minden cuccát az én pénzemből vegyük! De neki ez se elég! Azt mondta hogy majd rá marad a kutya! Pedig ez nem így lenne! Van valami ötletetek?
2013. szept. 1. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Lakásba nem való kutya!
2013. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sippara ***** válasza:
94%
Már alapjáraton az sokat elmond, hogy alomra akartad szoktatni, és délutánonként sétáltatni. Egy kutyához egy órával korábban kelni kell, hogy megfelelően lemozgasd, mielőtt elmész otthonról. Hazaérkezés után rögtön még egy bő másfél-két órás séta, és este is le kell vinni mozogni, a dolgát végezni. Ezen felül egy kutya drága mulatság (egy fajtatiszta kölyök ára nyolcvanezer forintnál kezdődik, kölyök oltási program 15-20 ezer forint, fekhely, játékok, nyakörv, póráz megint egy tízes, és akkor a kaját még nem is számoltuk). Anyukádnak sajnos igaza van, tényleg rá maradna a kutya, majd ha nagyobb leszel, saját lakással, saját keresettel, saját felelősségérzettel, veszel magadnak egyet.
2013. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass anyukádra. Kutyalom? Fogalmad sincs, hogyan "működik" egy kutya, mekkora felelősség. Valószínűleg tényleg az lenne a vége -ahogy általában- hogy pár hétig lelkes vagy, aztán anyukád nyakába szakad a munka, te meg csak néha megsimized..
2013. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Van vagy volt már állatod,amit neki kellett gondoznia?


És a te pénzedből nem tudtok megvenni mindent,mert kétlem hogy 100-200 ezer forintod van.

Menhelyes kiskutyához nem kell annyi,de a cuccok beszerzése,az első oltások,a kaja...ezek havi súlyos ezrek.

Nyilván neked erre nincs pénzed.A kutyus pedig él 10-15 évig,te közben iskolát váltasz,esetleg egyetemre is mész,vagy elköltözöl.Akkor mi lesz vele?

2013. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyádnak.

A kutyáknak nem alom kell. Ha rendszeresen leviszed naponta 3-5 alkalommal akkor szobatiszta és nem fog a lakásban piszkítani.

De nem olcsó a fenntartása.

Nem írtad mennyi idős vagy,, de szerintem nem lehetsz több 12-15 évesnél. Így abban is igaza van anyudnak hogy a végén az ő nyakán marad a kutyus. Pár év múlva a bulizás, a fiúk lesznek fontosabbak. Majd a nyaralások ami ugye kutyával nehezen megoldható. Majd az egyetem egy másik városban ahová ugye a kutyát nem tudod vinni. Esetleg egy terv hogy külföldre menj dolgozni, és a kutya nem mehet.. A kutya jó esetben 15-18 évig is elél... Nagy felelősség. Majd ha külön lakásod lesz, majd ha önálló kereseted lesz akkor fogadj be kutyát.. Addig hallgass anyudra, mert igaza van..

2013. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek a macska jobb megoldás?Amúgy 11 éves vagyok
2013. szept. 1. 19:19
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem macskám van. Igaz én már felnőtt ember vagyok. De egy 11 évesnek macskát sem ajánlanék ha a szülei nem mennek bele.

A macskát nem kell levinni sétáltatni, de nem olcsó a tartása. Én minden nap takarítom az almot, és amikor kakil, megvárom míg betemeti az alommal, majd amikor elmegy onnan, én már megyek és szedem is ki..Venni neki kaparót, játékokat, és figyelni ne a bútorokon élezze a körmét..

Sokan nem szeretik a macskát mert minden csupa szőr miatta (akárcsak a kutyáknál) De a macska is akárcsak a kutya 15-18 évig élhet...

2013. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem SOS kérdés, ez egy szokásos 11,12 éves lány kérdése aki állatot szeretne de a szülei nem fognak úgy sem belemenni.

Hát jó hamar lemondtál a kutyáról mit ne mondjak, na látod többek között ezért sem mennek bele a szüleid, mert 1 perce még kutyát akartál most meg macskát.

2013. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Az előttem szólók már elmondtak mindent.

Én még annyit tennék hozzá, hogy milyen "te pénzedből" lenne a cucca? A zsebpénzedből. Kitől kapod a zsebpénzt? Anyukádtól. Ergo ugyanúgy neki kéne mindent állnia.

2013. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Ne legyen kutyád. Anyukád csak jobban tudja hogy el tudja tartani vagy nem. Az kizárt, hogy annyi pénzed legyen hogy élete végéig tudd fizetni a kajáját, oltását, szükség esetén az állatorvost. Egy kutya drága mulatság. Lakásba amúgy sem való kutya. Legyen inkább hörcsögöd vagy nyulad...vagy semmi.
2013. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!