Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban lakom és a...

Kertes házban lakom és a szomszéd kutyája állandóan, legtöbbször ok nélkül ugat, fel lehet jelenteni a gazdáját?

Figyelt kérdés
Már kértem a hölgyet,hogy valamit csináljon vele,mert elegem van hogy ha olyan kedve van a kutyának hajnali háromkor rákezd az ugatásra.Nyáron sem tudtam még az ablakot sem nyitva hagyni éjszakára.Azt válaszolta rá mit csináljon vele?(nevelje meg mondjuk).Szóval,ha szép szóval nem megy fel szeretném jelenteni(ha lehet ilyet)mert nem fogok állandóan füldugóval aludni a kutyája miatt.
2013. szept. 1. 20:41
1 2
 1/14 anonim válasza:
45%
Ezek szerint neked nincs kutyád. Ha lenne, akkor tudnád, hogy a kutyák sokszor számunkra érthetetlen okból is ugatnak. Nem lehet velük mit csinálni. Ha leszidják őket, akkor van, hogy rövid időre abbahagyják, de nem lehet nekik megtiltani az ugatást, hisz ők így tudnak kommunikálni. Tudom, hogy zavaró lehet, de ezen egy feljelentés sem fog változtatni. Nem hiszem, hogy egy ilyen feljelentést komolyan vennének bárhol is.
2013. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Volt kutyám és meg tudtam nevelni,hogy ne ugassa a semmit órákon át..és nem vertem meg..és itt nem arról van szó hogy vakkant kettőt,hanem arról,hogy nem tudom mikor aludtam normálisat utoljára.elhiszem hogy ő nyugdíjas vagy tök süket,de ezzel nincs mindenki így.
2013. szept. 1. 21:02
 3/14 A kérdező kommentje:
"Ezek szerint neked nincs kutyád. Ha lenne, akkor tudnád, hogy a kutyák sokszor számunkra érthetetlen okból is ugatnak."mellesleg annyira szeretem az ilyen sose láttalak,de ismerlek reakciókat
2013. szept. 1. 21:03
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
azért mert te nem látsz semmit ő nem a semmit ugatja, lehet akár milyen bogár sőt képzeld el ha hiszel benne ha nem a kutyák látják a "szellemeket" amúgy meg igen így komunikál a másik kutyával. az én szomszédomban mindkettőben van több kutya is ők is éjjel ugatnak mégis tudok tőlük aludni és miért? mert álmos vagyok. az hogy a kutya miatt nem tudsz csak kifogás akkor inkább mond azt, hogy alvás problémáid vannak de nem kell az állatokra fogni
2013. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
mellesleg feljelentheted max kiröhögnek és elküldenek ennyi lesz
2013. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
utolsó nagy volt a beszólásod, és igazad is van! Aki álmos alszik! Végezz egy kis kerti munkát, nekünk van kisebb konyha kertünk, amit rendbe tartok pár óra kapálás annyira kifáraszt, hogy utánna az se zavarna ha 100 kutya ugatna a fülem mellett. Egyébként meg nem tudod feljelenteni, nem sért törvényt a gazdi mert ugat a kutya :)
2013. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Ez kutya függő is. Anyámék kutyája meg se mukkan egész este. A lány kutyusunk meg minden kis zajtól megijed és sokszor rázendít az ugatásra esténként. Vagy lát valamit (macskát pl) esetleg hall másik kutyákat és neki vissza ugat. Ha feljelented mi lesz a dologból szerinted? Akkor is ugatni fog.

Megnevelni meg nem lehet egy kutyát hogy ne ugasson. Ha olyan fajta, olyan személyiség akkor ugatni fog. Nem hiszem hogy este szóltál a kutyádnak hogy Morzsi csönd legyen és reggelig csönd is volt. Egész egyszerűen a te kutyádnak más személyisége volt.

2013. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Olyan sokat van ezen az oldalon emlegetve a csodás nyugati világ kutyatartási kultúrája. Viszont azt még senki nem említette, hogy tőlünk nyugatra nincs kutyaugatás. Sem nappal, sem éjjel. Tilos. Aki tenyészt és több kutyája van, kiköltözik farmra. A városiak pedig bezárva tartják a kutyáikat. Vajon kis országunkban mikor merészelik majd bevezetni eme szabályozást?
2013. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Nekem mudim van, ez a fajta pedig sokkal inkább ugatós fajtájából adódóan, mint sok más kutya. Mégis tudnak csöndben lenni - ez nem a kutyán múlik. A párom hiába dögfáradt, felébred minden zajra, szóval nálunk csöndben vannak a kutyák.


Nézd meg, hogy az önkormányzat hogyan szabályozza ezt. Mikor lett kutyánk, akkor az állattartást szabályozó önkormányzati rendelkezés úgy fogalmazott, hogy akkor tartható kutya, ha azzal a gazda a környezetét nem zavarja - ebbe pedig az éjszakai ugatás belefér bőven.

Nem tudom, hogy ez az utóbbi időben mennyit változott, nézz utána, s ha van ilyen valahol az állattartással kapcsolatban, akkor megpróbálkozhatsz a bejelentéssel. De nem biztos, hogy komolyan veszik majd, sajnos.

2013. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is vannak kutyáim,időnként ideiglenes kutyáim,de nem tartozom a tudatlan,vagy bunkó szomszéd kategóriájába,azaz nevelem,lemozgatom és NEM hagyom feleslegesen óbégatni az ebet,külön odafigyelve az éjszakai ugatãsokra.Ha agya nincs a szomszédnak ,hogy megneveleje,rakjon fel a kutyára ugatásgátló nyakörvet,legalább éjszakára.Te pedig beszerezhetsz egy kültéri ultrahangos ugatásgátlót,ha csak egy kutya van.
2013. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!