Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan barátkoztassak össze...

Anett** kérdése:

Hogyan barátkoztassak össze egy kölyök kutyát és egy felnőtt macskát? A válaszok szóljanak a tapasztalatokról!

Figyelt kérdés
A kiskutya kergeti a macskát, aki fut előle, ami nekem nem jön be. békés szeretebeli kapcsolatot akarok nekik. Kérem akinek van ilyen téren tapasztalata az feltétlen írjon!

#Összebarátkoztatás
2013. szept. 2. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint sehogy, és ez nem a kutyán múlik, hanem a macskán. Ha a macska fél tőle, akkor menekülni fog. Ha menekül, akkor a kiskutya játékból kergetni fogja, tehát a macska mégjobban menekül.

Az első kutyánkat utálta mindkét macskánk de olyan szinten, hogy inkább elköltöztek a szomszédba. Az újonnan talált kölyök macska már a kutya mellett nőtt fel, neki az új kölyök kutyával se volt semmi problémája, legfeljebb felpofozta, ha az túl durván játszott vele.

2013. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
81%
Ott az első hiba, hogy a macska fut a kutya elől, a második pedig ott, hogy te ezt hagyod neki. Szépen ölben meg kell fogni a cicát és hagyni, hogy a kutya megszaglássza.
2013. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, hidd el! De a cica az nem akarta hagyni magát, mert félt, hogy mit fog vele tenni a macska! Ekkor karmolászni, nyávogni kezdett, én meg a karmolástól csupa vér és harapás lettem. Egyébként meg elég nehéz ilyet csinálni, mert amint meglátja, hogy a kutya kergeti, ő utána.és menekülnek... én meg nem futok utánuk, mert semmi értelme, nem érem utol őket, a későbbiekben a kutya pedig szökős lesz, elfut előlem... ez nem volt túl jó válasz, már bocsánat! :(
2013. szept. 4. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
A macska nem azért fut el, mert fél, pont ellenkezőleg. Ha félne akkor szembefordulna, és bántaná, hogy mégcsak véletlen se tudják őt (a macskát) bántani... és azzal hogy fut, elmenekül, lerázza, és próbálkozik jönni később..
2013. szept. 4. 16:18
 5/6 sippara ***** válasza:
Akkor szállítóboxba a cicával és úgy. Sehová nem fogsz haladni anélkül, hogy a kutyának esélye lenne megszagolni, megvizsgálni a macskát - így a macs se fog rájönni, hogy a kutya semmit nem akar vele csinálni, viszont ha elég ideig kergetteti magát, a kutyában beindulhat a zsákmányösztön, azzal meg már semmit nem tudsz kezdeni kiképző nélkül.
2013. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem... de hát a macska tudja, hogy semmit sem akar tőle, sztem, mert nem fél...

de a kutya megszagolta amikor egyszer nagyon összekarmolt a macska, amikor kézben tartottam. de a kutyámnak ez nem elég, játszani, hülyéskedni akar, főleg h a macska ki van ivartalanítva, úgyhogy a kutyusnak nehéz dolga van! :(

2013. szept. 5. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!