Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minél jobban szeretem a...

Minél jobban szeretem a kutyám, annál jobban véd engem. Más is így veszi észre?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagytestű kutyulim, kb 50 kiló, alapesetben nagyon jámbor, aranyos, kedves, de tegnap este valakik álltak a kapunk előtt, és ki akart menni a kutya, és hatalmas őrjöngéssel vetette rá magát a kerítésre...hát ilyennek még sosem láttam, de az állatorvos is fél tőle, azt mondja, kiszámíthatatlan, nem meri beadni neki az injekciót. Én bármit megtehetek vele, mindenre csak a farkát csóválja, meg megnyal.

2013. szept. 3. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
90%
Miért feltételezed,hogy téged véd?Csak mert ott állsz?A te dolgod az lenne,hogy a kutyának te mondd meg,melyik helyzet az,amiben akciózhat és melyik az amelyikben nem.Ha nem tudod irányítani,van egy kiszámíthatatlan és veled szemben is magasabb pozíciót betöltő kutyád,akivel csak addig csinálhatsz meg bármit,ameddig neki úgy tetszik.
2013. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 Imola Ágnes ***** válasza:
86%
Nézz utánna kicsit a kutya nevelésnek. Rájösz, hogy amit most itt leírtál nem feltétlenül a legjobb viselkedés, főleg nem egy 50 kilós kutyánál. Az pedig, hogy az állatorvos fél tőle, mert gondolom a kutya kiszámíthatatlanul viselkedik, akár a kutya életébe is kerülhet. Normál esetben a kutya aláveti magát a te akaratodnak. Ez azt is jelenti, hogy ha te meg akarod fogni, hogy az orvos beadjon egy injekciót, akkor a kutya tűri, ellenkezés nélkül. Az, hogy te bármit csinálhatsz vele, az nem biztos. Sok kutya csóválja a farkát ha a gazda ezt vagy azt csinál vele, csupán azért mert nincs érdekellentét, konfliktus a gazdával.
2013. szept. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű, azért feltételezem, hogy engem véd, mert nem engem akar letámadni, hanem aki be akar jönni a kertbe.

Természetesen nevelem úgy is, ha valami nem jót tett, egyáltalán nem akar rajtam "uralkodni"

Hülye nevelés az is, ha őrmesterként bánunk a kutyánkkal, nem biztos, hogy akkor fog minket a legjobban megvédeni...

2013. szept. 3. 08:53
 4/81 sippara ***** válasza:
86%
Nem, hála az égnek a kutyám tökéletes kontroll alatt van, leégne a pofámról a bőr, ha ilyeneket csinálna - pedig nem ötven kiló.
2013. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:
imola ágnes: utánanéztem a kutyanevelésnek, miből gondolod, hogy nem? Kutyakiképző vagy???
2013. szept. 3. 08:54
 6/81 sippara ***** válasza:
94%
Nem téged, hanem a SAJÁT területét védi.
2013. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

sippara: ezek szerint baj, ha a kutya elzavarja a betörőket...gratulálok az eszmefuttatásodhoz.

A kutya a kerten belül volt, kb éjfél körül álltak a kapunk előtt.

Valakinek még hasonló, rosszindulatú megjegyzése van?

2013. szept. 3. 08:56
 8/81 Imola Ágnes ***** válasza:
77%
Igen, kiképző vagyok, a párom is az. És hamar felismerem ha gond van egy kutyával. És ha megfigyeled, mások is észrevették a problémát...
2013. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:
Sippara: ha elviszem sétálni, és ott hadonászik felém egy megélhetési fatolvaj, a kutya ugatja, gondolom akkor is a területét védi...
2013. szept. 3. 08:59
 10/81 A kérdező kommentje:
imola ágnes: ez itt sosem derül ki, hogy kiképző volnál, de hogy a részletekbe kérdezés nélkül mondasz ítéletet, nem tudom, jó kiképző vagy-e...
2013. szept. 3. 09:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!