Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad a kutyanak fott murkot,...

Russs kérdése:

Szabad a kutyanak fott murkot, vagy mas fott zsoldseget adni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyeseket (bab, borsó, fejtőbab és társai) nem szabad, hajdina, répa, alma, zeller stb. mehet.
2013. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a "murkot"? Azt nem ismerem. Persze más főtt zöldséget is lehet adni. Enyém szereti a nyers répát, paradicsomot, paprikát, patisszont úgy látszik nem is kutyám van, hanem üregi nyulam.
2013. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A murok az a sárgarépa. :)

Szabad. De sose túl sokat.

2013. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, köszi 3-as :-) közben én is rájöttem :-) akkor ez így olyan lehetett mint a krumpli és a burgonya? Amúgy biztos ciki, én így nem hallottam még. Most biztos lepontoznak majd hihihihi
2013. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez olyan, mint a krumpli és a pityóka. :) Székelyföldön használják.
2013. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
oké,köszi, jogos :-) nálad a zöld mancs
2013. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2es. A paradicsom nem igazán jó a kutyának,
2013. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
diesel, 2-es vagyok miért nem jó? Ne értsd félre a visszakérdezést, nem kötekedés. Igaz, hogy egyik kutyám se ette soha, de ő egy kis kölyök 8 hónapos. Mondjuk nem minden nap eszi. De tényleg érdekel.
2013. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
paradicsom, hagyma, avokadó. Ezek tartalmaznak egy 'solatin' nevű méreganyagot, amely káros a kutya emésztőrendszerének
2013. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ödi2 ***** válasza:

1-es pontos,Diesel kiváló!:)

Sót nem szabad a vízbe tenni, ha főzöd, az én kutyáim rendszeresen kapnak, mikor főzöm a sertés husit nekik például, akkor mellé mindig megy zöldség is...

Gyümölcsből mehet az alma, körte, szigorúan a magok és magház nélkül, mivel cianidot tartalmaz, mehet a narancs is pár gerezd.

Ehet még mértékkel és tényleg keveset, de változatossá teheti az étkezést pl banán,fekete áfonya,magtalanított dinnye/ezt imádja az én kutyám/,eper,málna.

TILOS a szőlő,mazsola,mert vesebetegséget okozhat,cseresznye,meggy,barack és a csonthéjasok, szintén tabu.

Azért van választék bőven, szerintem simán lehet válogatni. Az tény, hogy az alma és a körte a leghasznosabb.

Én heti egyszer tartok gabona napot, mondjuk főzök rizst,hajdinát,kukoricadarát, vagy tönkölybúzát és mellé zöldségeket stb... Nyáron például itthoni gyakorláshoz juti falatnak epret adtam és almát...

Lényeg a kiegyensúlyozottság és a mérték.

2013. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!