Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatta ezt?

Mi okozhatta ezt?

Figyelt kérdés

Találtunk ma egy fiatal, tüzelő szukát, ideiglenesen nálunk van, de 2 kutya mellé harmadiknak már túl sok lenne. Gazdikeresés folyamatban, de nem is ez a fő probléma most, hanem ha hanyatt fekszik, akkor az egész hüvelynyílása picit dagadt, gondolom a tüzelés miatt, de alatta van még egy nyílás, ami nem vérzik, hanem gennyedzik.

Ha erre jön az állatorovos, akkor benéz, megnézi ezt is, meg hogy van-e chipje. De addig is, a váladékot ki lehet belőle óvatosan nyomni? Láthatólag nem szenved tőle a kutya, ugrál, futkározik, de gyakran nyalogatja.


2013. szept. 3. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Ez a méhgyulladás tipikus tünete. Nem kéne megvárni az állatorvost, mert nagyon hamar bele szoktak pusztulni.

Ha életben akarjátok tudni, akkor most vigyétek be egy klinikára.

2013. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a hüvelynyílás alatt van még egy nyílás? Tehát akkor nem a hüvelyből jön a genny?
2013. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem a hüvelyből jön... Hanem alatta van egy kis nyílás, amiből, mint egy nagyobb pattanás, ezért nem gondoltam semmi komolyra eddig.

És rendesen eszik-iszik, pisil, széklete kemény volt.

2013. szept. 3. 15:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akkor, hogy van ott valami elfertőződött gennyedző seb. Azt Betadine-nal ki lehet tisztítani szerintem, ameddig odaér az orvos.
2013. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok állatorvos, de szerintem a bűzmirigyével van brobléma. Jó lenne hívni az állatorvost, ő ki tudja nyomni a bűzmirigyét. Persze nem fog belehalni, ha nincs azonnal állatorvos, de nem túl jó neki így.

Majd írd meg hogy mi lett a kutyussal, sok szerencsét!

2013. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet egy elfertőződött seb, vagy akár tályog is. Kép nincs esetleg?
2013. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Hú, miket bírnak összeírni: Anatómia elégtelen! A végbélnyílás a péra felett van és nem alatta. Azon kívül a kérdező talán felismerné. A bűzmirigy nem gennyedzik csak viszket vagy fáj.

Én inkább toklászra gyanakszom, még mindig találni belőlük eleget. Szerintem várd meg az állatorvost, ne piszkáld.

2013. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most írok...

Volt a doki, chip nincs benne, és azt mondta, hogy ez már javuló félben lévő seb, úgyhogy Betadine-nal majd bekenjük, hátha segíti a gyógyulást.

A kutyus pedig szaladgál, eszik-iszik, már összebarátkozott az én két kutyámmal is. :)

2013. szept. 4. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy minden rendben lesz :) Mondtam én,hogy egy gennyedző seb :)
2013. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy fürdetésen is túl van, már csak kell neki egy jó gazdit találni... :)

Nektek pedig köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 4. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!