Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya iskolába érdemes...

Melyik kutya iskolába érdemes vinni a kutyát?

Figyelt kérdés

A tüköriskolában vagy a Cerberoshoz? Ezek között gondolkoztam. Nem tudom melyik a jobb. Azt tudom hogy más vizsga rendszerben is vizsgáznak a tanfolyamok végén. A tükörsuliknál K99-es vizsga rendszer van a Cerberosnak saját vizsga rendszere van. Ezek közül melyik a jobb? Árban ugyan ott van a kettő. Melyik lehet a jobb?


Előre is köszönöm.


2013. szept. 4. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt itt senki se fogja tudni megmondani neked, mert különböző embereknek kölönbözőek az elvárásaik és más-más tapasztalatokkal rendelkeznek. Nézz meg néhány foglalkozást mindkét iskolában és dönts a saját élményeid alapján! Ez nem kerül pénzbe.
2013. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ödi2 ***** válasza:
100%
A kutyád és a TE igényeid szerint válassz. Nézd meg mindegyik iskolában, hogyan oktatnak, kérdezz,beszélgess az oktatókkal és eldöntheted azok alapján. Egy jó oktató minden képzési módot ismer, előnyével-hátrányával és többnyire többféle módszert ötvöznek egységes oktatási móddá. Mindegyik jó a maga nemében és értenek is a kutyákhoz. DE azt ne felejtsd, hogy a GAZDI hozzáállása és elkötelezettsége a kulcs, egy sikeres oktatásnál,nevelésnél. Egy kutyasuliban a gazdik tanulnak a legtöbbet és ha következetes vagy, akkor mindegy hol volt az oktatás... Tehát. Dönts személyes benyomások és az elvárásaid alapján. Szerintem ez a legbiztosabb, mindkét iskola jó...
2013. szept. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám előszőr hogy menj el mindkettőbe akár kutya nélkül és nézd meg hogy mi történik. Tüköriskolákba most indul az év szeptember 8al indul rengeteg tanfolyam országszerte. (őrmezőn és normafán biztos.) Gyere el és nézd meg hogy milyen. Mivel sokan kívülről is nézzük akár még a történéseket is tudjuk kommentálni ha valami nem világos :)


Cerbiről így nem tudok nyilatkozni. Gondolom náluk is lesz tanfolyam lassan vagy már el is indult. Őket is érdemes mindenképpen megnézni.. nekem is tervbe van még de időm nem tudom mikor lesz rá.

2013. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs Diesel, Normafán és Őrmezőn 7-én indul tanfolyam. :)
2013. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tanfolyami rendszer miatt felnőtt kutyával bajos kipróbálni a két sulit, de megnézni mindenképp érdemes őket.


Viszont ha kölyköd van/lesz, akkor mindkét iskolában van óvoda, ahova ugye bármikor lehet csatlakozni, lehet egy alkalmat fizetni stb... Ilyen esetben érdemes néhány foglalkozás erejéig kipróbálni mind a kettőt. A kutyának egyébként sem árt, ha fiatalon több kutyaiskolában járt már, hogy könnyebben teljesítsen mindenütt ugyanúgy. Így pedig könnyű megállapítani, melyik sulival tudsz azonosulni.


Mindegy, hogy hol tanulsz, K99, BH vizsgákat bármelyik módszerrel lehet teljesíteni, a felkészültségetek úgy is már a kettőtök közös munkáján alapul.


Amikor végképp kiderült számomra, hogy a kutyáimmal felmerült problémáinkat nem tudjuk a "sima" iskolákban orvosolni, akkor én is ezen a két iskolán gondolkoztam. Ám a tükör suli sokkal közelebb volt (biciklis távolság), ezért ezzel el is dőlt, hogy oda megyünk, de szerencsére nem bántam meg. De a Cerberosról is úgy tudom, hogy nagyon jók, ezért, ha nincsenek ilyen korlátozó tényezők, akkor már tényleg csak azon múlik, melyik a szimpatikusabb.

2013. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jó hogy a kisebb kutyámmal kezdem a középfokot normafán :D bocsi elírtam ^^
2013. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor találkozunk, Diesel. :) Kivéve, ha több csoport lesz, akkor nem biztos. xD
2013. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok a többiekkel, nézd meg mindkettőt kutya nélkül, és az alapján dönts.
2013. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem jobban tetszik a Tükör suli,mert rugalmasabb,a következetesség mellett.Az órák is jól vannak felépítve és a kutyám is nagyon szerette.De meg kell nézni,mert oktatótól is függ,neked melyik szimpatikusabb.
2013. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ízlések és pofonok, kinek melyik stílus jön be leginkább. Lehet, hogy ugyanolyan típusú sulik közül is egyik jobban bejön, mint a másik...sőőőőőt, oktató és oktató közt is nagy különbség lehet. Előfordulhat, hogy egy harmadik típusú sulira esik majd a választásod :)
2013. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!