Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, amelyik sport társam télen-nyáron, és bírja 2-3 naponta a 25 km-es futást, illetve a minden napi rövidebb edzéseket. Fontos lenne nekem az, hogy nagyobb méretű legyen, hogy éjszaka is biztonságosabban mehessünk (dilim az éjszakai kietlen helyeken való futás, de mindenkinek feláll tőle a haja). Van egy törpe tacsim, akit imádok és minden nap sokat foglalkozom vele, de vágyom még egy kutyára, aki elkísérhet a hosszabb utakon és motivál, esetleg versenyekre is járhatunk. Ennek fényében gondoltam a malira, a lajkákra, a német juhászra, dobermannra (nem fázna télen?), az óriás uszkárra, meg eseteg a rhodesiai ridbackre (bár úgy tudom, hogy ők inkább (ultra)maraton futók társai, talán a német vizslára, ír szetterre. Mielőtt megijednétek, nem most akarok még egy kutyát venni, hanem 2-3 év múlva. Fontos lenne még nekem, hogy könnyen szocializálható és nevelhető legyen. Első sorban hozzám ragaszkodjon, de csüccsenjen a fenekére, ha közeli hozzátartozóm, vagy ismerősöm kéri tőle, minden esetben kontrollálható legyen, ne kezdjen magán akcióba (bár ez főleg rajtam áll). Legyen kedves a gyerekekkel, mert majd én is szeretnék párat. Arra is gondoltam, hogy a rendőrségtől veszek egy már kiképzett volt rendőrkutyát (úgy tudom néha eladják az idősebb jószágokat, de nem tudom, hogy neki mennyire lenne jó nálam).

(Persze majd a menhelyeket, fajtamentőket is meglátogatom, nem kizáró tényező nálam a keverék kutyaság)

Tudtok esetleg segíteni a választásban, vagy ajánlanátok még egy-két fajtát?


2013. szept. 5. 11:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Ezt mind mondd el az illatos úton, és ajánlanak neked olyan kutyát, amelyik még sokkal hálásabb is lesz, mint a pénzért vett.
2013. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebb németjuhiknak már általában gond van az ízületeikkel,csípőjükkel és nem ilyen távfuttatásra tervezték őket.Inkább a német vizsla,mert robusztus és futásra is alkalmas,ráadásul mindig van kutya a fajtamentőknél,fiatal,idős ,vegyesen.
2013. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
18%
A dobi meg egy macerás munkakutya,idősebb korukra sok bekattan és több fizikai,szellemi munkát igényel,mint egy vizsla.Gyerek mellé sem ajánlanám igazán.
2013. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Imola Ágnes ***** válasza:
A leírásod alapján én is a vizslát ajánlanám.
2013. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Imádom a dobermannt, ő egy tökéletes kutya. Télen lakásba vagy fűtött helyen kell tartani mert fázós. Az enyém a garázsban telel. :) A lajka is szimpatikus nekem, bár ő makacsabb. Ha megengeded ajánlom még a vizslákat, azok közül is a drótos német- és magyar vizslát. Weimari vizslát nem annyira, sokkal több közöttük a labilis egyed (én legalábbis vadászversenyeken így tapasztaltam).
2013. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

# 3.

A dobermann nem kattan be idős korára; ahogy a többi kutya sem. Ez is egy városi legenda. Persze ha láncra vered, akkor minden kutya elborul...

2013. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
amikor majd ott tartasz, szólsz nekem, elviszlek a menheyünkre és kapsz olyan kutyát aki az életét adná érted, futni is járhatsz vele bármennyit és egy életen át hálás lesz és örül ha annyit kérsz h üljön le :)
2013. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
48%
labrador?
2013. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem az első válaszolót... Azt hittem egyértelművé tettem, hogy az örökbefogadás az A terv, de szeretnék fajta jellegű keveréket, mert nem a kert őrzésére lenne, hanem embert és állatot terhelő távokat járnánk be...(bár van egy olyan érzésem, hogy el se olvasta a kérdésem végig)

Mindenki másnak köszönöm a válaszát! A vizslák sose voltak szimpatikusak, de nem kell az előítéletekre adni. :D Itt az idő, hogy jobban megismerjem őket. A dobik és a malik a szívem csücskei... Kicsit elszomorít, hogy az hogy nem ajánlottátok őket, de nekem semmi nagykutyás tapasztalatom sincs.

Ha lehet még ajánljatok, hogy minél több fajtát megismerhessek, és utánuk olvashassak. Egy menhelyre sem mehetek be úgy, hogy kutyát kérek, aki lefut velem pár naponta 20-30 km-t, mert ők se tudják, hogy az amelyik jó kondiban van, és a kezembe nyomják valóban bírni fogja, de ha bemegyek, hogy olyan kutyát keresek, amelyikben valószínűleg van egy bizonyos fajta és jó kondiban van, valószínűbb, hogy közösek lesznek az igényeink... Nem akarom, hogy a kutyám, akinek a sorsa a kezemben van, miattam legyen beteg, annak a veszélyét pedig minimálisra akarom csökkenteni, hogy ne tudjon velem futni.

2013. szept. 5. 12:05
 10/28 Quadral ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4tAJRxx2UqY


Német vizsla, pointer. Nekem egyből ez a videó ugrott be. Meg ajánlom figyelmedbe a canicross-t mint sportágat.

Én az argentin dogommal szoktam járni az erdőbe, de mi igaz legalábbis én 5-7 km után feladom :D

2013. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!