Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák valóban belehalhatnak...

A kutyák valóban belehalhatnak a csokievésbe?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Igen! Nem tud lebontani semmilyen édességet a szervezetük, úgyhogy bármilyen hihetetlen, de így van.
2013. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Az enyém 9 éve zabálja előlem a csokit meg a fagyit,soha még beteg sem volt.
2013. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Sok csoki mérgező...pár kockától nem lesz semmi baja.
2013. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

igen belehalhatnak.

persze "ennyitől annyitől nem lesz baja" olvassuk, de én nem kockáztatnék mikor telítődik a szervezete...

2013. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:
100%
Nem az édesség a gond, a cukor csak szimplán egészségtelen. A kakaóban van egy theobromin nevű vegyület, ami konkrétan méreg a kutyák számára, rohamokat okoz. Minél több kakaót tartalmaz a csoki vagy csokis akármi, annál veszélyesebb, plusz függ a kutya tömegétől és érzékenységétől is. Egy érzékeny tacskót ki lehet nyírni egy kocka minőségi étcsokival.
2013. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a kutyám kölyökkorában többször csent el csokit és csokis édességeket, soha, semmi baja nem lett tőle. Ez az egy kocka csoki kinyír egy tacskót ez nekem elég sci-fi kategóriának tűnik...
2013. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt van egy leírás, hogy a csokoládéból mennyit ehet és nem ehet meg a kutya. A fehér csokoládé nem veszélyes a kutyára de abból sem ajánlott a mértéktelenség.


[link]

2013. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
Nagyon nem mindegy ám, hogy milyen csoki. Marika tejbevonóból vagy ötvenszer annyi a veszélyes, mint a 80% kakaótartalmú tiszta étcsokiból. És a kutyák érzékenysége is eltér.
2013. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Több kiló tömény étcsoki bezabálásától egy kisebb termetű kutyának lehet baja. Néhány kocka (vagy akár egy egész tábla) tejcsokitól semmi. Pont annyira egészségtelen, mint nekünk is, de attól még finom. :)
2013. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ödi2 ***** válasza:

Csak ha irdatlan mennyiséget esznek, vagy allergiásak valamelyik összetevőre. Gond lehet egy kockától is akár, de nem ez a jellemző. A probléma inkább abban van, hogy egyszerűen függők lesznek tőle és nincs olyan, hogy leszoktatod őket, mert még olyant is láttam, hogy a nj leszakította a konyhaszekrény felső elemét a csokiért egy nap...Konkrétan a közvetlen szomszédomét...2 napig röhögtem rajta, mikor segítettem visszarakni...:DBocsi, Zoli...:DDD

Mi a fenéért ad bárki is csokit egy kutyának???! A természetben milyen bokron nő, vagy merre szaladgál???

Ha kedveskedni akarsz neki édességgel, akkor gyümölcsöt adj neki /MÉRTÉKKEL!/ és süss neki kutya kekszet és kész.

Párom legalább 20 fajta kekszet süt rendszeresen, emberi fogyasztásra is alkalmasat!, van amit én is szeretek...:) Gyümölccsel, májjal, stbstb, de cukor nincs bennük, minimális a só, az is inkább csak miattunk,teljes kiőrlésű a liszt vagy kukoricás és zabos meg a fene sem tudja milyen, ez a párom reszortja...:D Ezt imádják és juti falatként szoktam nekik adni, de ok nélkül és csak kényeztetésnek adni csokit, nagyon nagy felelőtlenség.

2013. szept. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!