Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ridgeback mennyire nehéz...

A ridgeback mennyire nehéz eset nevelés terén?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ajánlják kezdő kutyásnak illetve olvastam fajtaleírásokat, de hátha vannak itt olyanok, akik meg tudnak osztani személyes tapasztalatot is. Rákerestem a régi ilyen kérdésekre, de akkora ellentmondásokat, vitákat láttam, hogy túl sok hasznos infó nem jött össze:)

(Csak kíváncsiság egyébként, még pár évig nem tudnánk vállalni második kutyát.)



2013. szept. 5. 22:14
 1/6 Akiteki ***** válasza:

kb. mint egy vizsla.

Itt semmit nem ajánlanak kezdő kutyásnak. :) Ha az itteni ajánlások alapján választanánk, mindenkinek labradorja lenne. :)

2013. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel van időtök még, keresgélj a neten a fajtáról fórumot, nézz meg tenyésztői honlapokat. //nincs belőlük túl sok //

Akár majd tavasztól figyeld a kiállításokat és ahova el tudsz menni, ott beszélgess a kutyát tenyésztőkkel, tartókkal.

Sokkal többet tudsz majd meg, mint amit ezen az oldalon megtudhatsz.

2013. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-vel találkoztam a kutyasulin, egyik sem tűnt vészes esetnek, persze ez nem mintaszám. Azért szerintem egy vizslánál nehezebb. Ismerkedj tenyésztőkkel, beszélj velük, ismerjétek meg egymás nézőpontját, így fog kiderülni, hogy neked való-e.
2013. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ödi2 ***** válasza:

Annyira nem vészes, ha VALÓBAN jó tenyésztőtől veszel egy kölyköt, akkor kiváló családi kutya is lehet belőle. Erős a vadász ösztöne, csak a legjobban képzett és 150%-ig behívhatókat lehet póráz nélkül sétáltatni. Mindenképp szuka kutyust mondanék, könnyebben kezelhető, kicsit makacs, de ha következetes vagy vele és kitartó, akkor semmi olyan probléma nem lesz vele, amit ne tudnál uralni, neveléssel helyrehozni. Kiváló őrző kutya, családdal jól megvan, tényleg csak a következetesség az egyetlen elvárása.

Ja és a RENGETEG mozgás, napi 2 de inkább 3 óra intenzív séta, játék, ami szellemileg és testileg lemozgatja, mert ha ez nincs meg, akkor egy rémálom is lehet belőle...:)

Láttam egyet, amelyik szó szerint szétszedett egy kanapét mire hazaért a gazdi és olyat is amelyik kiásott 4 gyümölcsfát...

Nem nehezebb egy átlagos kutyánál a tartása, csak az igényeit kell kielégíteni... DE EZ MINDEN KUTYÁRA IGAZ...!

2013. szept. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ridgebackből 3at ismerek.

Az egyik hiperdomináns viszont nagyon jól van kezelve ügyes okos kutya viszont nagyon nehéz eset sokat küzdöttek vele.

Az egyik velünk volt alap meg középfokon.. a kutya ott nagyon tetszett csak nem volt a gazdájának való(bár egyszerűnek őt se mondtam volna)

A 3dik egy rosszul nevelt ridgeback volt az elő életét nem tudom pontosan mert csak azt ismerem aki rehabilitálta.. nah ő elkapott pár kutyát is.. meg megölt egy lovat.. csak ennyire nehéz eset ^^


Persze ez sok másik fajta kutyára igaz lehet.. de közel nincs a vizsla nevelési szintjéhez.. ha egy vizslát elrontasz esetleg olyan húú de komoly problémát nem tud okozni ráadásul neki elég ha lemozgatod rendesen olyan hú de nagy dominancia "harcokra" nem kell számítani a kutya "hivatásából" kifolyólag..


Röviden nem egyszerű kutya, bár következetesen neveléssel és "erső kézzel" nagyon jó kutya lehet, de nagyon ritka az esetleges könnyű eset.

2013. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, látom sokfélék a tapasztalatok.

Érdekes, hogy a vizsla jött elő, vizslám van és egyetértek, lehet, hogy hiperaktív, zsákmányos, még makacs is, de nem tudnám úgy elszúrni, hogy agresszív legyen/bárkire veszélyt jelentsen (Vagy hogy megöljön egy lovat...?! Ez durva azért). Mindenesetre még van időm utánajárni, pláne hogy még hobbicélra is nagyon drága egy kölyök, kellene rá gyűjtögetni bőven.

2013. szept. 6. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!