Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvassátok el légyszíves!...

Ödi2 kérdése:

Olvassátok el légyszíves! Összefogásra van szükség, csatlakoztok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasok minden fórumot és blogot, ahol kutyákkal foglalkoznak és ma reggel ezt találtam...:(((

[link]

Jogos a cím, felháborító az eset, de nem egyedi. Pont tegnap hívott egy nagyon kedves régi ismerősöm, akinek segítő kutyája van, gyengén látó és erősen korlátozott a mozgása is. Egy bevásárló központban, ahová naponta járnak, elakarták csalni a kutyáját és ráadásul eléggé otromba és gusztustalan beszólások zaklatták fel. Pl.: Minek egy béna denevérnek kutya és hasonlók...:(((

Ha nem veszi észre egy dolgozó és nem megy ki, akkor elgondolni sem merem, hogy mi lett volna a vége.

Ezek a kutyák SEGÍTŐ és MENTŐ kutyák lettek volna!!! Most nem beszélek az eszmei, képzési értékükről, beszéljünk az ERKÖLCSI értékükről!!!

Remélem sohasem kerülnek az ellopóik olyan helyzetbe, mikor egy ilyen kutya segítségére számíthatnának csak. Nem kívánom ezt, mert EMBERNEK tartom magam és NEM alacsonyodom le az Ő szintjükre. Remélem TI sem teszitek, nem ez a célom ezzel a kéréssel.

SEGÍTSÉGET kérek MINDENKITŐL aki elolvassa linket, együtt érez és hajlandó pár percet áldozni erre az idejéből.

Kérek mindenkit, hogy osszátok meg minél több emberrel és fórumon, ahol csak tudjátok és keressük meg ezeket a kutyákat, segítsünk azon az akár TÖBB EZER emberen, akiken segíthetnének, akár segítő, akár mentő kutyaként ezek a kutyák.

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és nem érzi feleslegesnek ezt a pár percet.


2013. szept. 6. 06:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Látogass el a facebookra és keresd meg az adott alapítvány oldalát.

Na jó, segítek neked, hogy belinkelem azt a képet, amihez az egyik válaszoló által említett hozzászólás van: [link]

2013. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, rengeteg infót és tippet kaptam. A facebook-os infó téves, sajnos köze sincs az igazsághoz. Amíg a nyomozást nem zárják le, addig senki sem adhat ki információt és ez teljesen biztos, első sorból kaptam az infót. Sokkal összetettebb az ügy és nagyon beletenyereltünk, de nem baj, legalább ebből is látszik, hogy egy kis összefogás sokat tehet. Lényeg, hogy VAN nyom, LESZ eredmény és ezt "hivatalosan" is megerősítették, csak hírzárlat van. Magam részéről ennyi, amíg nincs hivatalos információ, addig nem tehetünk már semmit, a nyomozás korrekt.
2013. szept. 6. 17:24
 13/16 anonim ***** válasza:

Jól van, örülök ha örülsz. És kívánom, hogy happyend legyen a vége. De azért linkeltem, mert ott van az a hozzászólás, hogy vki írta, hogy mittomén német, vagy osztrák menhelyen vannak a kutyák. Egyébként a FB-s kép is ugyanaz, amit te linkeltél.


De segítsél már nekem egy kicsit légyszíves. Nem értem, hogy egyáltalán minek írtad ki a kérdésedet és írtál kisnovellát, ha neked megvannak a tuti informátoraid? :)

De most komolyan, mi célod volt ezzel? :) Osztják a FB-n ezerrel, volt a híradóban is az eset. Ezzel a hosszú monológgal mit akartál mondani?

2013. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Akiteki ***** válasza:
Nekem is az tűnt fel, hogy hol a chipszám? Mert a regisztráció alapján azonosítani lehetne őket? Valami nagyon bűzlik.
2013. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as. Nagyon egyszerű a kiírásom célja. A nyomozásról és a lehetséges elkövetőkről lehet információt szerezni, ahogy kaptam is.

DE a kutyákról NEM és engem speciel ŐK most jobban érdekelnek, mint az elkövetők személye...

Lehet, hogy ez számodra meglepő, de így van.

15 előképzett kutya, nem kevés időt, energiát és igen pénzt is felemészt, ami visszavet 15 lehetséges mentőkutya munkába állását, legalább 1!!! évvel.

Ezért írtam ki és ezért kértem a segítséget EZEN a fórumon IS.

A facebook számomra NEM több, mint eszköz, NEM hiteles forrás, csak egy lehetséges információs forrás, ahogy ez az oldal is. Ennyi és nem több.

Privátban kaptam kb 20-25 érdemi információt például, csak erről a fórumról és volt köztük nagyon is jó segítség. Nem fogok semmi olyan információt kiadni, ami a nyomozást akadályozná, hanem megosztom azokat a hatóságokkal és ez a kiírás segítség kérés volt, nem feltűnési vágy.

Köszönöm a Te segítséged is és a jó kívánságodat is, remélem mindkettőnk vágya teljesül és előkerülnek a kutyák. A nyomozás a rendőrség feladata, információt adni pedig mindenki kötelessége, ha van amivel segíthet. ÉN a kapcsolataimmal és az elég széles ismerősi körömmel segítettem-segítek, de kevésnek tartom, ezért kértem itt is. További szép napot, mindenkinek.

2013. szept. 7. 09:06
 16/16 anonim ***** válasza:
Óvatosan kérdezem: van valami történés az ügyben?
2013. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!