Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Royal Canin és a Eukanuba...

Ha a Royal Canin és a Eukanuba (annyira) rossz minőségű táp, miért etet vele olyan sok tenyésztő?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

nem rossz tápok ezek.

lehet vannak náluk jobbak, de a legtöbb tápnál sokkal jobbak, akárki akármit mond...

persze legkönnyebb leszólni, h aztán lehessen mondani csak az xy táp jó, a többi nem..

aztán az emberekben kialakul a kép h ezek rosszak, mindegy h ezzel etetsz vagy whiskassal. pedig a whiskas a rossz, nem a royal.

2013. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem "annyira rossz", csak a minőségéhez képest túl drága. Ilyen áron vannak sokkal jobbak is. Azért etetnek ezzel bizonyos tenyésztők, mert szerződésben állnak a gyártóval és a reklámért cserébe ők olcsóbban kapják a tápot. Persze benne lehet az is, hogy megszokásból etetnek ezzel. Meg vannak vele elégedve és nincs semmi okuk rá, hogy váltsanak.
2013. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezek prémium tápok,miért lennének rosszak,illetve szerinted melyik az amelyik jobb.Olyan árban vannak,még nagy tételben is,hogy a nyers koszton gondolkodom.Mi pro plant és dr.clauderst ettünk meg eucanubat.Csak utóbbi,csak csirkés verzióban volt kapható ill.a kölyök jobb volt mint a felnőtt.
2013. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Sok tenyésztő van aki olcsóbban kapja csak hogy ezt tanácsolja.. Van olyan aki csak mondja hogy ezzel etet mert a pesti "paraszt" azt hiszi hogy ez a jó és így nem kell magyarázkodni. És van olyan tenyésztő aki tényleg elhiszi hogy ezek jó tápok..


De nem.. nem a legrosszabbak persze. De középkategóriások hiába superprémium... Vannak hasonló szinvonalú tápok(dok chow, pro plan) olcsóbban. És van a Brit ami egyedi mert olcsóbb de jobb... És vannak a kb azonos árban lévő tápok(totw, earthborn, orijen) amik meg jóval jobbak tudom nem azonos az ár de +-2000kb

2013. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem olvassák a Gyakori Kérdések oldalát :))

Bejönnek a tudatba az újabbnál újabb tápok. Persze, "tudományos" szöveg kíséretében, hogy miért is jobbak a régebbieknél.Az olvasó ember meg elolvassa az aktuális trendet és onnantól azt hirdeti orrba-szájba.

Akinek jó egy bizonyos táp, az azt fogja ajánlani mindig is. Persze, számít az is, minél olcsóbb legyen. Az újonnan bevezetett tápok gyártói igyekeznek is olcsóbban adni. Egy ideig. Ha már kellően felfutott a forgalmuk, beállnak ők is a piac átlag áraikhoz idővel.

A táp akkor jó, ha a kutyának bejön. Mivel sokféle kutya van, megél a piacon a százféle táp is.

2013. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Én már olyat is hallottam,hogy a kedves "vásárlók" azért léptek vissza egy gyönyörű törzskönyves,egészséges kutya vásárlásától,mert ők még nem hallottak az Acana tápról,a Tv-ben nem mondtak ilyet,a Tv-ben a Chappi,Darling,Pedigree mennek,ezért azok a jó tápok,amiről meg nem hallottak,mert nem reklámozzák,azok meg mind rosszak.


Ez egyszerűen az emberi hülyeség miatt létezik.Amúgy sok tenyésztő valóban szerződésben van egy adott tápgyártó céggel,így olcsóbb.



Viszont én mindig arra figyeltem,hogy a tenyésztő melyik életkorban etet milyen táppal.Értem ez alatt,hogy pl. a starter tápja a RC-nak elég jó,szóval ha a leválasztástól 6 hetes korukig mondjuk RC Starterrel etet,később meg egy általam is elismert (Acana,Brit Care,Orijen,TOTW....stb) táppal,plusz a felnőtt kutyáit is hasonló tápokkal eteti,akkor nincs baj.

2013. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:

Azért, mert nem rossz tápok. Mondjuk az Eukanuba elég sokat romlott néhány éve, mióta máshol gyártják, de e RC 20 éve tartja a színvonalat. Sok okoska hallott néhány tápról és azt istenítik, a többit meg jól lehúzzák.

Azt meg felejtsétek már el, hogy a gyártókkal lehet szerződést kötni, mert legfeljebb a forgalmazókkal. És ott meg lehet válogatni, hogy melyik márkából és mit szeretnél venni, de az sem kötelező. Nekem van 3 céggel is szerződésem, aztán a neten rendelem a kaját,mert ott olcsóbb.

Picikét gondolkozzatok már. Ha az ár volna a fő szempont, akkor tesco-gazdaságossal etetnénk?

2013. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link] showcat.php/cat/7/page/35


prémium kategóriában nem a legjobb, hogy finoman fogalmazzak.

2013. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
És azt megnézted már, hogy ezeket az analíziseket ki szponzorálja? A felsoroltak nagy részét meg csak Amerikában lehet kapni.
2013. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem annyira rosszak, de vannak jobb tápok is. Nem tudom te, hogy vagy vele, de én a kutyámat nem etetném ezekkel. A Royal Canin nagyjából olcsó, és mivel a tenyésztőknek eleve sok kutyája van, meg sok pénz ennyi kutya. Hát ezért.
2013. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!