Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull öt gyerekes család...

Pitbull öt gyerekes család mellé? Tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Öt gyermekem van ebből kettő 3 év alatti.A szomszédba hoztak egy kölyök pitbullt és egy kölyök kuvaszt is.Szerintem már a két kutya önmagában veszélyes párosítás.Most rettegek mi lesz,ha a kiskutyák felnőnek és esetleg a gyerekeim átnyúlnak a kerítésen vagy esetleg átszökik a kutya.Egy pulikölyköt két hete ütöttek el nekik,mert kiszökött.
2013. szept. 6. 11:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
60%
a pitbull a világ talán legemberbarátabb kutyája:) ne az rtl-ből meg a tv2-ből indulj ki! a kuvasz előbb fogja bántani a gyerekeidet...
2013. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

? nem értem a kérdést teljesen, mármint oké h a média azt sugallja h a pitbul ember/és kutyaevő szörny, pedig nem az, a leggyerekbarátabb kutyák egyike, ha nem szándékosan vadítják.

nevelés kérdése az egész, persze pár baorm direkt vadítja a kutyát, az egy más kérdés.

ha normális szomszédaid vannak akkor feltehetúlegt nem viadalos pitbull lesz belőle.

én meg egy kuvasszal nőttem fel, belé kapaszkodva tanultam járni..

2013. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Imola Ágnes ***** válasza:
97%
A pittbull eleve úgy volt tenyésztve, hogy ne támadjon soha emberre. nem azt mondom, hogy nincs olyan hogy pitbull embert harap, de alapjában véve nem jellemző egyáltalán erre a fajra, hogy agresszív lenne az emberrel szemben. A kuvasz tartózkodóbb az idegenekkel szemben, rá jobban oda kell majd figyelni.Én azt ajánlanám, hogy ha tudod, most szoktasd őket a gyermekeid látványához...ha megszokják, akkor oda tartozónak fogják érezni őket. HA a szomszéd felelőtlenül tartja őket, próbálj velük beszélni. Ha nincs kivel, javíttasd meg a kerítést. A gyerekeidnek meg próbáld elmagyarázni, hogy hogyan kell viselkedni a kutyákkal.
2013. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
Azon múlik,hogyan nevelik.Gondolom sehogy.Tegyél fel az érintett szakaszra valami paravánt.Az egyébként roszabb,ha nagyobb korukban is kijuthatnak az utcára,mert saját területnek tekintik majd és védik.
2013. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 sippara ***** válasza:
94%
Ha normális a gazda, lényegtelen a kutya fajtája, ha meg nem... nos a fajta akkor is lényegtelen. Nem értem, miért kell rögtön felhördülni, hogy pitbullt hozott a szomszéd. A gyerekeknek meg kell tanítani, hogy nem nyúlkálunk át/be kerítéseken (ez amúgy sem épp haszontalan tudás), minden mást meg oldjon meg a szomszéd.
2013. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem tehetsz semmit... Mégis mit gondolsz? Elveszik a hatóságok a szomszédod kutyáit, mert te félsz a kutyáktól? Annyit tehetsz, hogy a saját kerítésedet megerősíted, hogy ne tudjanak átmenni hozzád, ha kiszöknek.


Még valami: Ne neveld bele a gyerekeidbe is a félelmet, mert aztán ők is rettegni fognak minden kutyától.

2013. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gazda jól neveli ezeket az állatokat, akkor semmivel sem lesznek veszélyesebbek más kutyánál. Amíg kölykök, pláne nem veszélyesek és jó eséllyel meg is szokják, hogy a szomszédban is laknak. :) Szerintem korán és feleslegesen félsz. Ha gond lesz, szerelj a kerítésre gyerekmagasságban egy paravánt, és/vagy tanítsd meg a gyerekeket, hogy ne nyúljanak át a kutyákhoz, ez később is hasznos lehet.


A szomszédodnak nem szabhatod meg, hogy milyen állatot tarthat, inkább igyekezz megbeszélni vele a dolgot.

2013. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kölykök, addig kell titeket is a szomszédság természetes részeiként elfogadnia, úgy sokkal könnyebb lesz. Ha kölyök koruk óta ismernek titeket, és egyébként normálisan vannak nevelve, nem kell félnetek. Én a helyedben át is mennék családostul a szomszédhoz ismerkedni a kutyákkal.

De. A gyerekeidet tanítsd meg rá, hogy ne nyúlkáljanak át a kerítésen, ebből ugyanis bármilyen fajtájú, méretű és nemű kutya esetében lehet probléma.

2013. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

én a kuvasztól jobban tartanék..


Amúgy közötök legalább annyi van hozzá hogy a szomszéd milyen kutyát vesz mint nekik ahhoz hogy neked 5 gyereked van..

2013. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy ismerkedjenek meg a gyerekek most, még kölyökkorukban a kutyákkal. Akkor remélhetőleg később sem lesz baj. A kerítést meg erősítsétek meg, tegyetek fel gyékényt a közös oldalra.
2013. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!