Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam meg a Boxer...

Hogy szoktassam meg a Boxer kutyámat, hogy ne ölje meg a kecskémet?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves Boxer nőstény kutyám és elég agresszív az állatokkal szemben.

3 tyúkot, 4 macskát szétszaggatott már.

A kecske ki volt kötve legelni, pórázon odavittem a boxert közel de ideges rá és ha közelebb engedtem (20 centi), akkor majdnem elkapta, úgy rántottam vissza. Nem tudom megszoktatni.

Van egy Berni pásztor kutyánk 1 éves, az nem bántja a kecskét.

Amúgy a kecske csak fél éves



2013. szept. 6. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A boxered csupán meg kell tanulnod irányítani, gondolom idegen, azonos nemű kutyákat sem tűrne meg maga mellett... domináns kutya, amit kicsit kezelni kell. Olvasgass a falkavezérségről, pár szabályt majd illene is betartani, nem csak tudni róla. Nem lehetetlen megnevelni egy 3 éves kutyát sem. :)

Az én kanom is elég heves volt eleinte a kutyákkal szemben, aztán szépen lassan haladva, sikerült lenevelni róla. Már egy tüzelő szukától is el tudom hívni egy szóval...

2013. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kösz a válaszod! igaz hogy minden kutya védi a területét más kutyáktól pl. de a boxert bárhová viszem habzik a szája ha macskát lát... rettenetesen agresszív, soha nem tudnám megszoktatni egy macskához pl. .

az oké hogy más kutya is ilyen, de vannak akik pl. a macskával aludnak. Ez meg kegyetlen...

emberrel szembe nem, senkit nem bántana, idegent megugassa, lehethogy be is engedné, de bármilyen állat lenne vele, akár "tehén" is , megfojtaná

2013. szept. 6. 20:12
 3/7 A kérdező kommentje:

azon gondolkodtam, hogy ha vennék rá szájkosarat, és ha úgy összeengedném a kecskével, akkor még szét tudnám szedni őket, de ha elkapja a nyakát kosár nélkül, akkor bármit csinálhatok nem engedné el...

a tyúkot 1 percig szorította, feszítettem szét a száját, de a világrét sem engedte volna el, tiszta vér lettem

2013. szept. 6. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:

A szájkosár valóban jó ötlet eleinte.

Ha lenyugodott a kecske közelében akkor pedig dicsérd meg, vagy kapjon valami jutalomfalatot, de légy türelmes vele. Sok sikert nektek!

2013. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2013. szept. 6. 21:32
 6/7 A kérdező kommentje:
azért akarom hogy megszokja, mert a kertbe nekem ki van kötve a kecske és csak akkor lehet ha a kutya is megvan kötve. Hihetetlen magas kerítést áttud ugrani, és próbálkozik vele
2013. szept. 6. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyél villanypásztort és kerítsd be vele azt a területet ahol legelteted a kecskét. Jobban jársz mind a kecskével, mind a kutyával.


Egy kutyás, aki egyben kecskés is.

2013. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!