Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek merjek így kutyát...

Szerintetek merjek így kutyát venni, vagy kerüljem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tenyésztőtől szeretnék kiskutyát venni, lényegtelen milyen fajtát és honnan. Előre mondom, hogy rendes tenyésztő, nem szaporító! Van is épp egy alom, megnéztem a kiskutyák szüleit, és észrevettem, hogy a kiskutyák anyjának és apjának is ugyanaz a kutya az apja. Ez nem számít beltenyészetesnek? Nem lehet így valami veleszületett baja a kölyköknek, vagy bármi ilyesmi? Nemigazán értek a kutyatenyésztéshez, neharagudjatok ha értelmetlen a kérdés.
2013. szept. 6. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
biztos h ugyanaz? nem csak hasonló a neve? mert ha ugyanaz akkor szerintem beltenyésztés.
2013. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
biztosan ugyanaz, többször is megnéztem! én is furcsának találtam. szerinted keressek másik kennelt, lehet valami baja a kiskutyáknak ami esetleg idősebb korában jön csak ki?:\ egészséges és jó idegrendszerű kiskutyát szeretnék, dobermann lesz, náluk pedig ez különösen fontos.
2013. szept. 6. 19:11
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
igen, ez beltenyészet. keress másik tenyésztőt.
2013. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet vonaltenyésztés viszont azt távolabbi rokonokra szokták csinálni.. szerintem várj meg egy másik almot
2013. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Rendszeresen csinálnak ilyet a tenyésztők, ha van egy extra kutya, akire vonaltenyészteni akarnak.

Én nem gondolnám, hogy emiatt másik tenyésztőt kéne keresni. Nézd meg a kiskutyákat, beszélgess a tenyésztővel, aztán majd eldöntöd.

2013. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
A vonatenyésztést általában nem a kölykök nagyszüleire hanem a dédszüleikre szokták csinálni. Mivel én is szeretnék tenyészteni, sok tenyésztővel beszélgettem és ők mondták.
2013. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Általában ez nem okoz gondot,ez nem komoly beltenyésztés.
2013. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is olyan kutyám van (tenyésztőtől), ahol rokonok a szülők, ezt fel is tüntette, makkegészséges a kutyám. De miért nem mondod el az aggodalmaidat a tenyésztőnek? Ő pontosan meg tudja válaszolni majd a kérdéseidet.
2013. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, majd beszélek a tenyésztővel!:)
2013. szept. 6. 19:41
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván azt fogja mondani a vevőjelöltnek,hogy az nem baj.Én másik tenyésztőt választanék.

A kérdés nem értelmetlen,inkább arra vall,hogy felelősségteljesen akarsz választani.

2013. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!