Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskóm állandóan kihányja...

A tacskóm állandóan kihányja azt amit megeszik? Lentt bővebben

Figyelt kérdés
Ez mitől lehet,túleszi magát?Ha igen mennyi a napi adag egy tacskó számára?
2013. szept. 6. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül,bár elvileg egy kutya nem magát eteti és habzsol,amennyit akar,hanem ti adtok neki enni,ideális esetben tehát nem kellene,hogy túlegye magát.Felnőtt kutyát naponta egyszer,esetleg kétszer kisebb részletben etetünk,én a kutyáim adagját mindig ránézésre,,szemre ész nélkül"lőttem be,ahogy a mamától tanultam és sikerül is eltalálni.Egészségesek,jó kondiban vannak ideális súllyal.Az,hogy a tacsid állandóan kihányja az ételt,nem csak túletetés miatt lehet,esélyes,hogy valamilyen betegsége van-ez lehet nyelőcsőtágulat-és renyheség,vagy akármilyen emésztőrendszeri probléma,sőt akár gyomorrontás is.Egyáltalán mennyi idős?Mióta áll fenn a probléma?A kedve milyen?Bár biztosat mi sem tudunk mondani,nem árt,ha több infót is írsz róla.Találgatás helyett viszont(még mielőtt kiszárad)mindenképp vigyétek orvoshoz egy alapos kivizsgálásra.
2013. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lentt bővebben"

Hát nem vitted túlzásba. Mit hány ki, mennyit eszik, azonnal kihányja-e, milyen sűrűn van ez, és állatorvos látta-e már? Ha gőzöd sincs, mennyit kéne kapnia, akkor mi alapján eteted, és egyáltalán mit kap?

2013. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nemrég kaptam,3 éves.Általábam fött kajákat kap,száraztápot nemigazán.
2013. szept. 6. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy főttet eszik, nem sok infó, főzni lehet karalábét is meg libamájat is, főzhettek ésszel is a kutyának meg kaphatja ész nélkül a zsíros-fűszeres maradékokat. Pontosíts, meg úgy egyáltalán, nagyjából tíz kérdésből sikerült kettőt megválaszolnod, erőltesd meg magad egy kicsit...
2013. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Általában a maradékokat eszi meg,levesből megmaradt csontok,főzelékek(tőkfőzelék),igazából a maradékokat neki adjuk,már kisebb adagokat,kutyakonzervet,néha kap száraztápot,és naponta egyszer eszik.

Elég mohón eszik,és utána egy óra múlva már kihányja,de nem az egészet.

2013. szept. 7. 18:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Jah és nem nem csiős és nem fűszeres erősen semelyi ksem.
2013. szept. 7. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól még neki való az összetétele. Nézzetek utána a kutyaetetésnek, ne konyhamalacnak használjátok szegényt, így persze hogy tönkremegy az emésztése...
2013. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz!!Az én kutyámmal is ez a helyzet, csak ő tesz róla.Van egy barackfánk, amin van egy csomó barack.Mindig felugrik rá, és leszedi a barackot, és egy nap eszik vagy 30db-ot.Meg hát a kutyám eszik bogarakat is, amit kiszokott hányni. :)

Nézd meg hogy egy tacskónak mennyi ételt kell adni, de valamelyik kutyatápon írja hogy kis termetűeknek mennyit kell adni.

2013. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dotti. válasza:
Szia!Megoldódott a problémád? Az én tacsim 5 napja hányt, a megoldás kevés vízbe Normaflore, diéta (főtt rizs főtt csirke husival kis adagokban) neki gyomorgyulladása volt de figyelni kell hogy tud e "wc-ni" mert ha nem akkor bélelzáródás gyanú :(
2013. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!