Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkit megugat a kutyám,...

Mony kérdése:

Mindenkit megugat a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves Yorkim,néhány napja van nálam.Az első napokban jól működött a séta,de 2 napja,alig akar menni,mindent figyel percekig és nem mozdul,remeg,mert fél és mindenkit megugat.Mit tehetnék?

2013. szept. 7. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Egyszerű, vásárolj olyan nyakörvet ami elhallgattatja a kutyát amikor ugat, így mikor ugat a kutyád a nyakörv jelet bocsájt ki amit csak a kutya hall, ez arra ösztönzi,hogy abbahagyja az ugatást, nekem bevált! Itt találsz ilyen készüléket!

[link]

2013. szept. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

A helyzet a következő: az első két napban még te voltál a vezető, de közben valamit elszúrtál (mint ahogy én is anno és még sokan mások xD), s így a kiskutya úgy érzi, neki kell vezetni a ti kis falkátokat.

Azért reszket, mert az emberi világ a kutyák számára átláthatatlan és ő is érzi, hogy nem képes ellátni a vezéri feladatokat, de "muszáj" neki, ezért frusztrált.

Azért ugat és ellenőriz mindent, mert ebben az átláthatatlan világban folyton keresi a veszélyforrást, és az idegeneket is annak érzékeli.


Én azt javaslom neked, hogy menj el egy jó gazdiképzős kutyaiskolába. Pl a tükör sulikban van külön tanfolyam az ilyen kicsi kutyáknak.

2013. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az ugatásgátló nyakörv pedig csak tüneti kezelés lenne. Volt idő, mikor én is elgondolkoztam rajta, mert a 3 hónapos kiskutyám, ahogy kiléptünk az utcára, folyamatosan ugatott, megállás nélkül, éles, magas hangon. De aztán kutyaiskolai segítséggel túl jutottunk ezen is... xD
2013. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kutya sulin gondolkodtam,jelentkeztem is egyre,következő héten lesz az első megbeszélés,ami után eldönthetem,hogy tetszik e és akarunk menni.Top mancs a suli neve.Hallottatok már róla?2 hónap szombat és vasárnap 20 e ft.
2013. szept. 7. 08:42
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak addig is muszáj menni sétálni és már nem merek eberek közé kimenni,annyira kellemetlen ez a szitu.
2013. szept. 7. 08:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyen setaltasd eleinte, ahol nincs tomeg!!!! Ahol korultud nezni, szimatolni, szokni a kinti letet, es igy nem eri egyszerre minden kulso tenyezo szerencsetlent. Ki tudja mit csinaltak vele fel even keresztul.
2013. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam róla. Kár, pedig még csak messze sincs tőlünk. xD Nah mindegy, honlapja alapján jónak tűnik, menj el az első alkalomra és nézd meg, szimpatikusak-e. Ha nem, akkor muszájból ne maradj ott, mert akkor eredményes egy módszer, ha azzal a gazda tud azonosítani.


Addig olvass kutyás könyveket, cikkeket:

Jan Fennel

[link]

[link]

[link]


Az olvasott/látott módszerek alkalmazásával könnyebbé teheted a sétáitokat. Hidd el, tudom, hogy nehéz, de nagy öröm lesz, amikor látni kezded a javulást. :)

2013. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
azért kutya hogy ugasson,jobb mint ha nyávogna
2013. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
A Top Mancs jó suli volt régen, meg ma is képeznek ott terápiás meg mozgássérült-segítő kutyákat, abban nagyon jók, de hogy nektek konkrétan mennyire fognak tudni segíteni, azt nem tudom. Fogalmam sincs, mennyire követik ezeket a falkavezéres dolgokat, bár mivel etológusok, és nagyon fel voltak háborodva rajta, hogy az ember nem lehet a kutya falakvezére, sok jóra nem számítanék. Tüneti kezelni biztos frankón tudnak, de hogy az alapokkal akarnak-e egyáltalán valamit kezdeni, az majd akkor derül ki, ha odamész :)
2013. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Huh-huh...Gácsi Mártiékat ilyen magas lóról szerintem kevesen kezelték még le, különösen h tapasztalatod sincs velük :D ....


Kedves Kérdező, menj el, nézd meg, h Neked bejön e az atmoszféra és azt 3-4 alkalom után úgyis érzed h a képzési módszerük fekszik e neked, tudod-e követni.

2013. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!