Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy szoktatnátok össze...

Ti hogy szoktatnátok össze két kutyát? Mi lenne a technikátok?

Figyelt kérdés
A szüleimet most rávettem egy kiskutyára! Igaz már van egy nagy kutyánk ő 5 éves! És ez a kiskutya igazából még nem tudom hány éves..mert még ne tudtam beszélni a gazdival:S de a képen kicsinek tűnik! Mert most próba időn lenne a pici mert Apukámnak az a feltétele hogyha összeszoknak marad ha nem akkor túl kell rajta adnom! És én nem akarok olyat csinálni mert imádom a kutyákat! Szóval segítsetek!!

2013. szept. 7. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
fiatal kutyust fogadtok be? saját kutyátok kan/szuka? befogadni váró kan/szuka? saját kutya h viseli amúgy a kutyákat? ez így szerintem kevés info!
2013. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha az 5 éves kutyusnak nincsenek viselkedési vagy szocializációs problémái akkor nem lesz gond. Ne aggódj előre lehet, hogy egyből jó barátok lesznek.

Az én kölyökkutyám pl kifejezetten igényli a fajtársaival töltött időt, fajtától és kortól függetlenül.

2013. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
a kicsi kutya 8 hetes és szuka és ami nekünk van az is szuka:)
2013. szept. 7. 14:16
 4/19 A kérdező kommentje:
Nincs semmi gond a kutyám viselkedésével:) ha sétáltatom is akkor is imád kutyákkal lenni. Barátnőm kutyája még kicsi volt amikor találkoztak és nagyon jól viselkedett vele!:)
2013. szept. 7. 14:18
 5/19 anonim ***** válasza:
fontos, hogy az első napon amikor megkapod akkor ne azt lássa az idősebbik kutyus hogy csak a kicsivel foglalkozol amikor megsimogatod a kicsit a nagyot is megkell a legjobb ha egyszerre simogatod mindkettőt az első pár órában legyél mellettük és ha jól viselkednek akkor minden okés lesz :)
2013. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen értem!:) Remélem menni fog:) És szerintetek mennyi idő lesz az összeszoktatásuk?
2013. szept. 7. 14:24
 7/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. Lehet, hogy azonnal összehaverkodnak, de lehet, hogy nekik is kell kb 1 hét míg megszokják az új helyzetet (a kicsinek biztos, hogy kell majd pár nap).
2013. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És először a kicsit hol tartsam? bent vagy kint? mert ha bent lesz akkor nem fog a nagyobbik kutyám "megőrülni" azért hogy lássa?:D
2013. szept. 7. 14:29
 9/19 anonim ***** válasza:

Kutyánként változó, hogyan reagál rá, de a legtöbbjük hamar befogadja a kölyökkutyákat.


Az öreg kan belga juhászunkhoz hoztunk anno egy tacsi mixet, ő nagyon "anyáskodott" felette, mindig úgy aludtak, hogy a pici felfeküdt a nagynak a hátára keresztben. :)

Aztán áttétes rákja lett és el kellett altatni... :( Maradt a kislány tacsi, aki mellé menhelyről hoztunk egy kamaszodó kan kutyát, kergette, üldözte, vicsorgott rá pár óráig a kislány (ivartalanított), majd csak azt vettük észre, hogy összebújva fekszenek a fekhelyükön, a menhelyes nagyon mohó volt, ebből lett is pár vita, egyszer sikerült közéjük nyúlnom úgy, hogy az én kezemet sikerült elkapnia a tacsinak, de ennek már 4 éve, azóta nincs velük semmi probléma. :)


Most a két kutyánk mellé 2-án érkezett egy harmadik, aki mellém szegődött és egész hazáig követett, felnőtt, kistermetű szuka kutya. Első nap csak a kannal engedtem barátkozni, ő sokkal toleránsabb idegen kutyákkal szemben, majd 2. napon összeengedtem a szukával is, kicsit morgott rá, de ennyi... Már nem törődik vele különösebben, a kan viszont szeret a nyomában lenni, úgyhogy csak felügyelet mellett vannak összeengedve.

2013. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy mennyire pici, illetve felkell mérni hogy ha kint tartod ki tudna-e bújni valahol mert amíg nem ismeri a területet addig képes kimászni ahol kitud

ha nem annyira kicsi akkor szerintem elejétől kezdve kint tartsd mert ha beszoktatod utánna nemfog megmaradni kint

2013. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!