Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A korai ivartalanitás esetén...

A korai ivartalanitás esetén fent állhat, hogy a kutya tul gyorsan nő és diszpláziás lesz:?

Figyelt kérdés
Érdemes megkeressni ezzel a tenyésztőjét vagy sem?(8 honaposan vettük az első gazdtól mondván,hogy nevelhetetlen")
2013. szept. 7. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha már elmúlt 8 hónapos, az nem számít korainak.

Egyébként ha odafigyeltek a táplálására nem lesz gond.

A dp pedig örökletes, tehát ha a szülei visszavezethetők és szűrve lettek, akkor nem lesz gond. Ha utána tudsz nézni, akkor erre kérdezz rá a tenyésztőnél.

2013. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tévedés. Az ivartalanítástól nem nő gyorsabban, csak némileg nagyobbra.

A nemi hormonok szerepet játszódnak a csontok növekedési zónájának záródásában. Így ha ivarérés előtt van ivartalanítva, akkor nincs nemi hormon hatás, és a zónák később záródnak, ergó hosszabb lesz a csont (de ez egyébként minimális különbség).

Korai ivartalanítás esetén nőhet a diszplázia esélye, valamelyest. De ügye ez egy több tényezős betegség, ahol genetika, táplálás, környezeti tényezők stb befolyásolják a betegség kialakulását.

Egyébként nem írtad, milyen nemű a kutya? Mert pl szukáknál inkább javasolt ivarérés előtt ivartalanítani, megelőzve ezzel más betegségek kialakulását. Azt sem írtad, milyen fajta a kutya, vagy milyen termetű. Sok fajta hajlamosabb a diszpláziára.

Egyébként szerintem nyugodtan lehet ivartalanítani.

2013. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3 honaposan lett ivartalanitva nem akkor mikor mi vettük
2013. szept. 7. 19:22
 4/8 A kérdező kommentje:
amstaff kan
2013. szept. 7. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál az 3 különböző dolog 3 különböző okkal.

A Diszplázia genetikai betegség. Vagy így születik a kutya vagy nem lehet megszerezni vagy elkapni. Megfelelő mozgatással persze lehet javítani vagy rontani rajta, de nem ez okozza.

A korai ivartalanítás ahogy már előttem nagyon pontosan leírták kicsit nagyobb méretet okoz. A 3. ami a túl gyorsan növést illeti. A kölyökkutya szervezete minden bevitt tápanyagot hasznosít, ha sokat viszenk be akkor a kutya gyorsan nő és hatalmas méreteket érhet el. Azonban előfordul, hogy a csintok és az izületek nem tudják ezt a növekedési ütemet tartani és fájdalmassan beduzzadnak, feldagadnak. Ilyenkor kisebb fehérjetartalmú eledelre kell fogni.

Ez elméletileg okozhat sántaságot, fájdalmas mozgást, de ez nem diszplázia.

2013. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kanoknál,főleg ennél a fajtánál a felnőttkori kanokra jellemző külsőt befolyásolhatja,de nem biztos,hogy ez így is lesz.

Nekem is tk-es staffim van,én megvártam az ivarérés végét 1 év 8 hónaposan ivartalaníttattam,mert addigra elérte a fajtára jellemző külső jegyeket.Széles mellkas,széles "kocka" fej.

Többen beszámoltak arról,hogy az ilyen robusztusabb fajtáknál az ivarérés előtti ivartalanítás kanoknál "szukás" külsőt kölcsönöz,de ez nem feltétlen igaz.

A betegségekre nézve,a dp inkább öröklődő,vagy a tartási körülmények idézik elő.Ha a szülők szűrtek,akkor ettől nem kell tartani.Nincs rá sok esély.

2013. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mivel 8 hónaposan került hozzánk és oktoberbe már müteni kellet igy már m1. csak kiváncsi voltam.
2013. szept. 7. 23:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel kellett müteni 8 hónaposan, dp-vel? Az ivartalanítässal nem hiszem hogy összefügg. Lehet örökletes, de ha nem megfelelően volt táplálva az is növelei a dp kockázatát. Nekem is van dps kutyám, igy elég alaposan körbejártam a témát. Nállunk örökletes volt a dolog, sajnos nem tudtam mennyire fontos hogy jó helyről legyen a kutya.
2013. szept. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!