Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alsó szomszéd lányai...

Az alsó szomszéd lányai állandóan játékba hívják a kutyámat (ugatnak neki, nevén szólítják), de félnek tőle így nem vihetem oda az anyuka kérésére. A kutya már sír mert nem engedem játszani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éves shar pei kutyám van, panelban lakunk. Hátul szoktunk feljönni ahol úttest van, itt már mindig pórázra rakom (rövid bőr) mert mégis autók járnak akkor is, ha csak nagyon ritkán. A probléma azzal van, hogy az alsó szomszédéknak ott a garázsuk, sokszor játszik a két lány a ház mögött bringa, roller, görkori, stb. Az apjuktól átvett szokásuk, hogy akármilyen kutyát meglátnak azonnal őrjöngve sikítozni kezdenek, mert "félnek tőle" de ez inkább hisztéria. Már ettől a viselkedéstől hányingert kapok, de mostanában azzal szórakoznak, hogy a kutya nevét kiabálják, botokat dobnak neki, ugatnak. A kutya ezt úgy veszi, hogy játékba hívják és farok csóválva menne is, először én is bedőltem, majd mikor közelebb értünk (ilyenkor már rángat is a kutya sajnos mert sietne hozzájuk) elkezdtek sikítozni, hogy jaj ne, úristen ők rettegnek. Rájuk szóltam, hogy ezt nem kéne csinálni mert ha hívják és én letiltom a kutyát a játékról azt hiszi büntetem, múltkor a lépcsőházban végig sírt miattuk. Az anyjuknak is szóltam, sajnos elfelejtette a lányait megnevelni, elhaló hangon annyit mondott, hogy jaj lányok nem szabad, persze a gyerekek le sem tojták mit mond nekik. Az apa sajnos nem megoldás, mert ő ugyanúgy hisztériázik mint a lányai. Nem tudom mit tehetnék, mert ezzel csak a kutyámat zavarják össze és teszik tönkre. Már arra is gondoltam, hogy egyszerűen rájuk engedem a kutyát de tudom ez nem megoldás, ráadásul félek hogy megszúrnák egy bottal vagy ártanának neki -kinézem belőlük. Letiltani a játékról nagyon nehéz, mert egy éves, imád bolondozni de lehet erre a részre kéne ráfeküdni, mert azt a két kölyköt nem tudom megnevelni a szüleik helyett. Ők 4 és 7 évesek. Volt már esetleg mással hasonló? Hogy oldjam meg?
2013. szept. 7. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit embereld meg magad, és ha a szüleik nem képesek, cseszd le azt a két gyereket, mielőtt féltéglákat kezdenek hajigálni feléd.
2013. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel a szülőket és mondd el, hogy ez neked komoly probléma, kéred szépen, hogy ők is vegyék komolyan, és értse meg az a két lány, hogy így nem viselkedhetnek veletek.

Mikor meg a lányok füttyögetnek, botot dobnak, akkor felvenném a kutyát az ölembe és odamennék hozzájuk gorombán és jól megmondanám nekik. A gyerekeknek nagyon rosszul tud esni, ha egy idegen leszidja őket, így talán agy agyukba vésődik a dolog. De semmikép ne próbálj velük szépen beszélni, mert az úgy se használ!

2013. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket leteremteni, a kutyát meg nem kell sajnálni, vedd ezt egy kihívásnak. Én arra nevelem a kutyáimat, hogy legyenek közömbösek az utcán az emberekkel, akkor mehetnek oda, ha én mondom, különben akár sonkákat is dobálhatnak, rám figyeljenek. Pont ma volt egy eset, hogy egy neveletlen kis kölyök visítva rohant feléjük, a kutyáim nyugiban feküdtek, mert tudták, hogy majd én kezelem a helyzetet. Így is lett, a kölykök elküldtem, őket pedig megdícsértem, amiért nyugiban maradtak. Jó kis lecke ez mindkettőtöknek, a kutyának tereld el a figyelmét valami extra érdekes dologgal (sült csirke, kedvenc labda, vagy te magad légy érdekesebb, mint a lányok), és nagyon dícsérd, ha rád figyel, nem rájuk. Fogd fel úgy, hogy ezzel is nő a kutya szemében a tekintélyed.
2013. szept. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
42%
Szerintem ereszd rájuk a kutyát, őket úgysem fogja bántani ha csak játszani akar, a lányok meg talán megijednek s többet nem fognak szórakozni. És még a kutya is boldog lesz ha elengeded.
2013. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ln nem a kutyát ereszteném rájuk, hanem magamat. A gyerekekre, majd a szülőkre is! Ha többször előfordulna biztos nem bírnám, kivágnám a kaput és kiabálva rontanék be hozzájuk, hogy már többször szóltam, krvára hagyják most már abba. Szerintem ha a szépen elmagyarázás és a beszélgetés nem segít és el sem tudod őket kerülni, akkor ez az egyedüli hatásos megoldás. Ráadásul ez még nem is annyira durva, hiszen még csak fel sem pofozod a gyereket (sajnos a szülők tehetnek amúgy róla, hogy nem nevelik őket rendesen, nehéz helyzet).

Ha te visszafogottabb vagy akkor egyszerűen csak menj oda hozzájuk és erélyesen kérdezz rá, hogy "Akkor most játszani akartok vele vagy féltek tőle?! Most már aztán elég legyen, hagyjátok békén a kutyát, meg ne lássam még egyszer, hogy ezt művelitek!". Nem igaz, hogy nem tudsz megfélemlíteni két kisgyereket... Én igazi rosszcsont voltam, de ha felnőttek rám szóltak, akkor azért az hatásos volt, meghúztam magam. Most már persze kinevetném őket, de akkor nem mertem. Szóval simán elég kell legyen, hogy leteremted őket. Kis buta elkényeztetett kölykök, semmi bajuk nem lesz tőle, ennyit megérdemelnek. A szülőkkel is beszélgess azért el, talán az apukával is. Az rendben van, hogy ő is hisztérikusan menekül a kutyától, de gondolom legalább annyi esze van, hogy nem viselkedik ellentétesen, nem hívja. Ezt elmagyarázhatná a gyerekeinek is, hogy legalább ne ingereljék, ne hívják.

2013. szept. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Mi lenne, ha elintéznéd, h a gyerekek ne féljenek a kutyádtól ahelyett, h megutáltatod magad, és mégjobban rádszállnak. Ha rájukereszted, csak azt éred el, hogy veszèlyesnek bélyegzik a kutyát.

Beszélj az apával, hogy ha már arra neveli a gyerekeket, hogy a kutyától félni kell, akkor tudjon róla, hogy ez a viselkedés(hiszti, sikítás, stb) csak hergeli a kutyàt. Ha meg nem kell félni, akkor kulturàltan viselkedjenek, nem mint a vadállatok

2013. szept. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutya nélkül beszélj a gyerekekkel,teljesen idióta módon viselkednek,gondolom halálra únják magukat.A szülőkkel is érdemes,még a hisztis apával is,hogy ha nem akarják,hogy odamenjen a kutya,ne hivogassák.Ha viszed a kutyát sétálni,egyszerűen menj tovább,ne törődj a kutya reakciójával,mert a tiltás nem büntetés neki.A gazda dolga eldönteni,mikor,kivel,mennyit játszhat a kutya,nem pedig az ebé és ezt egy jól nevelt kutya minden lelki károsodás nélkül elfogadja.
2013. szept. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
46%

1. először is szép szóval kérd meg h ne csinálják

2. ha szép szóval nem megy, akkor ha közvetlen alsó szomszédaid kezdj el csinálni vmi olyat ami idegesíti őket, pl dübörögj, jó hangosan tornássz, eddz fenn a lakásodba, bömböltesd a zenét hangfalat lefele fordítva stb stb... panelban nagyon élvezhető az ilyen szomszéd. És ha szólnak, hogy hagyd már abba kedves szomszéd, akkor meg mondd meg nyugodtan majd ha anyuci apuci lesznek szívesek megnevelni a kölkeiket akkor te is abbahagyod a pokoli szomszéd magatartást. Álla az Alku?

2013. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön valahonnan valami agresszív csivavát és ereszd rájuk.
2013. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!