Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a TK-hoz?...

Mit szóltok ehhez a TK-hoz? Nem baj, hogy ilyen "sok" a felmenők között a rokon?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 8. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Miért lenne baj? Az én kutyám felmenői között még több rokon van, hiszen vonaltenyésztést csinálnak a tenyésztők, ahonnan van. Sokkal jobb, mintha folyton összetenne csak két tk-s kutyát és olyanok lesznek a kölykök, amilyenek...
2013. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nahjó csak én ugy tudom hogy ilyenkor a jellemző betegségekre való hajlam is felerősődik
2013. szept. 8. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem rokonok.....istenem. na,ez akkor lenne gáz ha egy név sokszor szerepelne,de ez sem lenne baj.A kennelnevek azért ugyanazok,mert már régóta tenyészt az illetö.
2013. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez még csak nem is rokontenyésztés,sem vonal.
2013. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kennel név alatt több kutya fut, de attól még nem rokonok :)
2013. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de van olyan kutya ami többször szerepel benne (igazi dédszülői vonalon) az se baj?
2013. szept. 8. 19:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az se lenne baj ha indokolt esetben apa-lánya vagy két féltesó párosítása lenne a Te kutyád. De ez ami ebben a tk-ben van, semmi.
2013. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos én vagyok a vak vagy csak túl fáradt vagyok már, de nem látom a "sok" rokont. Az apai ágon a nagyszülők szülei közt külön-külön ágon van egy testvérpár szuka-kan. De ők se egymással voltak pároztatva. Ebben nincs semmi különös.


A jellemző betegségekre való hajlam nem erősödik, hanem a hordozott tulajdonásgokat lehet kiemelni, megerősíteni. A jókat és a rosszakat is. Ezért szoktak ésszel tenyészteni, örökletes betegségekre szűretni. Ha mentesek ezektől a betegségektől, akkor nincs mitől tartani. Ha emellett jellemre, ösztönre, küllemre is jók, akkor pedig még előnyükre is válhat a dolog.

2013. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez a puli sem egy mai darab.

A származási lapja rendben van.

2013. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Egyedül az apai dédszülőknél van két alomtestvér. (Cseri-Subás Huncut és Hajdú) 3. generációban lettek összehozva. Nincs ezzel semmi hiba, valószínűleg olyan jó kutyák, hogy erősíteni akarta a vonalat. Biztos, hogy a tenyésztő nem véletlenül nyúlt vissza a két régi kutyája vonalához.
2013. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!