Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kiskutyát, de nem...

Cirilla kérdése:

Szeretnék kiskutyát, de nem tudom megfelelő körülmények között élne-e? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Örökbe szeretnék fogadni egy kiskutyát, de nincsen körülzárt kertünk, ezért a lakásban tartanánk. kb 80nm-es a lakásunk, elég nagy szobák vannak benne, nem több kicsi, szóval azért tudna benn is mozogni. Napi 8 órát kb egyedül lenne, amíg suliban vagyok/szüleim melóznak. De vinnénk sétálni sokat, játszanánk vele, nevelnénk. sok kutya él lakásban. Szóval az lenne a kérdésem hogy jó lenne e a kutyinak? Meg szokná e az egyedül létet?

2013. szept. 8. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kölyök korától szoktatjátok az egyedülléthez, nem lesz baj. Ha megfelelően lemozgatjátok, a házban csak pihenni fog :)
2013. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja az én kutyám 5-6 órát van egyedül hétköznap de valamikor itthon van vele apám amikor délutánra megy.Egyik osztálytársamnak 10 órát van egyedül a kutyája...
2013. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rengetegen tartanak így kutyát, maga a körülmény nem akadály, ahogy a nyolc órás magány sem az.

Az viszont mindennapos feladatod lesz, hogy napi 3-4-5-ször (amennyit igényel a kutyus) levidd elintézni az eü dolgait, és emellett játszania, futkosnia, kutyákkal ismerkedni is legyen ideje és lehetősége. Legyen az egyik szobában (ahol a legtöbbet vagytok) egy kis külön sarka, valami fekhellyel és a tálkáival, amit nem rendeztek át sokszor, hogy biztos pontnak érezhesse.

Pár dologgal többre kell megtanítani egy benti kutyust, mint egy kint lakót, pl. a kanapék békénhagyása, esetleg konyhából kitiltás, cipők nem szétrágcsálása.

Amúgy milyen kutyust fogsz örökbefogadni?

2013. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Rengeteg olyan kutya van, aki egyedul van kb. 8 orat, mert a gazdi dolgozik. Es en ezt egyetalan nem itelem el:) Hozza fog szokni a + vehetsz neki olyan jatekokat, amivel lekoti magat. Leirok egy napirendet, ha nem banod es, ha ezt betartod akkor biztosan jol fogja erezni magat:)

Nem tudom hanykor indulsz suliba, de reggel mielott elmesz olyan 20-30 percet legalabb foglalkozz vele. Vidd ki setalni es klikkerezz vele vagy csak siman is tanithatsz neki valamit, de mindenkepp faradjon le az agya egy kicsit reggel.

Utana, ha hazaersz sulibol (nem tudom ez hanykor van) mindenkepp vidd ki pisilni, kakilni..jatszatok, csinaljatok egyutt valamit. Aztan leulhetsz tanulni, meg kicsit kikapcsolodhatsz (bar nekem pont a kutyam a kikapcsolodas) es meg este is vidd ki es akkor is foglalkozz vele. Utana pedig lefekves elott kicsit kenyeztetheted/simogathatod:) Nem lesz neki rossz dolga, hiszen, ha otthon vagy akkor is veled van, ha nem foglalkozol vele, mert nem kint van a kertbe.

Ja es en azt ajanlom, hogy ne a legnagyobb testu kutyat valaszd, nem muszaj westit meg yorkit, de azert ne is bernathegyit. Szoval valami kozepes testu, persze, ha kicsit szeretnel az is lehet:) remelem tudtam segiteni. Irj, ha van kerdesed!

2013. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:) Nem tudjuk még hogy milyen. Menhelyről szeretnénk baba kutyát, hogy velünk nőjön fel, úgyhogy valószínű keverék kutyus lesz.
2013. szept. 8. 18:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Ti hogy oldjátok meg a programokat? pl edzés hétközben, barátok, párotok? Soknak tűnik az a 8 óra egyedül lét, plusz a külön programok?
2013. szept. 8. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Bárhova eljárhatok, bármit csinálhatok kutya mellett is. Annyi, hogy mielőtt elindulnék, séta van, indulás előtt és hazaérés után. Pl, suli előtt kutyázás, hazaérsz egyből viszed ki hosszabb sétára, utána hazamész eszel valamit, utána gyors eü séta, utána mehetsz amerre látsz:). Majd ha hazaérsz megint séta. Gyorsan belejössz ne félj, ez csak leírva tűnik soknak!:) Annyi hogy minden program kutyasétával van keretezve, de ugyanúgy bármit csinálhatsz.
2013. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amíg kölyök, a 8 óra sok, így vagy egy kicsit idősebb (pl. fél éves) kutyát javasolnék, akinek már nem annyira megterhelő a 8 óra egyedül, vagy valahogy meg kell oldani, hogy ennyi ideig ne kelljen egyedül lennie. Nyugi, az idősebb kutya is ugyanúgy tud kötődni, tapasztalatból beszélek. Azt gondold át, hogy a programjaid mellett lenne-e napi kb. 3 órád csak a kutyára, reggel suli előtt le tudná-e vinni valaki, esetleg ha problémás, el tudnád-e vinni kutyasuliba? Van-e elég pénzetek az ellátására? Ha megmérgezik/ baleset történik, tudtok-e elég pénzt előteremteni a semmiből a gyógyítására? Ha elmész egyetemre/ koliba, mi lesz a kutyával? Szüleid tudnak vele 3 órát foglalkozni? Ezek mind fontos kérdések, gondold át őket, beszéld meg a szüleiddel.
2013. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól megszokja egy kutya a házban való létet.

Naponta többször kiviszem egy fél órás kerülőre

Néha hosszabb sétára --- ha találkozom más kutyásokkal, rendszerint odaengedem a kutyit --- bár azt nem tudom, ennek más is ugyanúgy örül e mint én. :D Ami engem illet megvárom legalább az 5 hónapos kort, hogy elvigyem a kicsit messzebb lévő kutyafuttatóba.


Amiatt én is aggódnék, hogy 2 hónapos kölyöknek sztem sok lehet a 8 óra egyedüllét. Legalábbis soknak hangzik nekem. De ki tudja, elvileg megszokhatja, szóval... nem feltétlenül jelent gondot. Főleg, hogy a kutyák alkalmazkodóak.

2013. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!