Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e gyerek az Agility-ben...

Lehet-e gyerek az Agility-ben felvezető?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és lesz egy pumim. A tenyésztő szerint el lehetne vinni Agility versenyre. De nem tudom hogy én lehetnék-e felvezető.

2013. szept. 8. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetnél?:)
2013. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fannybaba8 ***** válasza:
69%

Látszik hogy nem vagy jártas agilityben!

Szóval! Álltalában a gazdi a saját kutyájával agilityzik hisz ez a sport a kapcsolatról szól! Neked kell irányítanod és nem másnak! Viszont nem szabad kis korban elkezdeni a kutyával mert nem tesz jót neki! Persze a földre tett rudakkal lehet vele gyakorolni!


Van egy adott pálya, ami általában 12- 20 akadályból áll. Ez ismeretlen pálya, a helyszínen a pályabejárás alkalmával rögzítik a felvezetők, hogy melyik akadály melyik után jön. Ezen a pályán a kutyának minél rövidebb idő alatt, minél kevesebb hibával kell végig mennie. A hibák az eredménybe jobban beleszámítanak mint az idő, hangsúlyozom, az agility ügyességi nem gyorsasági verseny! A legfontosabb szempont viszont az, hogy kutya és gazdája jól érezze magát a pályán futva, eredménytől függetlenül. A versenyeken minden 18 hónaposnál idősebb kutya részt vehet, fajtatiszta és keverék egyaránt.



Az agilityben 3 méretosztályt különböztetünk meg, a kutya marmagasságától függően:


S- small (mini): 35 cm-nél kisebb mar magasság

M- medium (midi): 35-42,99 cm mar magasság között

L-large (maxi): 43 cm-nél magasabb mar magasság



A verseny során 2 futamtípust különíthetünk el:


Agility: Az összes akadályt felhasználják.

Jumping: A zónás akadályok nem kerülnek bele a pályába.


(+Open agility/jumping: Az összes kategóriát összevonva nézik az eredményt. )



Kategóriák:


A hivatalos agility versenyeken a hibátlan futamokkal szinteket lehet lépni.


A1: A nem hivatalos kezdő kategória utáni szint az A1.

A2: 3 hibátlan A1 agility futam teljesítése kell hozzá

A3: 3 hibátlan, dobogós A2 agility futam teljesítése kell hozzá

Veterán: Ebben az osztályban csak azok a kutyák indulhatnak, akik betöltötték a 7. életévüket. Itt a kutyák egy mérettel kisebb akadályokon futnak.

Hobby: Általában a veterán és a hobbyt összevonják a versenyeken. Ebben a futamtípusban is egy mérettel kisebb akadályokon futhatnak a kutyák.



Hibapontok:


A versenyen két féle hibát néznek a bírók. Az 5 pontos hibákat és a megtagadásokat. Az 5 pontos hibákba tartoznak azok, amiket nem kell javítani, ilyen pl.: verő hiba, zóna hiba. A megtagadásos hibákat javítani kell, és ha 3 megtagadás összegyűlik, akkor kizárnak a versenyből. Ilyenek pl. ha a kutya túlszalad a következő akadály vonalán, ha rosszul megy bele a szlalomba, ha a kutya bedugja, majd kihúzza a fejét a kúszóból.



Véleményem szerint az agility a legcsodálatosabb sport arra, hogy kutya és gazdája a lehető legtökéletesebben értsék meg egymás kommunikációját minden téren, és egy igazán összekovácsolt csapatot alkothassanak, ami a hétköznapi életet is megkönnyíti mindkét fél számára. Emellett tökéletesen lemozgatja a kutyát fizikailag és szellemileg is egyaránt, így nem kell attól tartani, hogy otthon nekiállna unatkozni és rosszalkodni. J Ez persze a gazdára is igaz, hiszen a pályán való futás, koncentráció és a kutya irányítása nagyon jó a kellő testmozgás levezetésére.


Az én tanítási elveim legfontosabb szempontja a pozitív megerősítésen alapul. Fontos nekem, hogy a kutya akarja csinálni amit kérünk tőle, ne kényszerből tegye meg. Látható legyen az öröm és boldogság rajta miközben a gazdájával együtt dolgoznak. A fokozatosság a másik, amit nagyon szem előtt tartok. Úgy gondolom, hogy a sikerhez az alapok fokozatos felépítése szükséges. Mindemellett pedig egy igazán jó hangulatú, családias környezetű csapatot kívánok kialakítani, ahova mindenki örömmel jön el edzeni.

2013. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de előtte még vár rád a kutyasuliban legalább egy alapengedelmességi képzés,hogy a kutyád behívható,irányítható legyen.
2013. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mind 3 választ. :) És tudom hogy még sok gyakorlás vár ránk. :D
2013. szept. 9. 15:07
 5/5 anonim válasza:
Na, lett belőle valami? :D
2016. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!