Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hunyorog a kutyám?

Miért hunyorog a kutyám?

Figyelt kérdés
Az egyik szemére 1-2 napja hunyorog, mintha belement volna valami, de megnéztem és szép tiszták a szemei. Kamillával is borogattam neki, aztán meleg vizes kendővel is megtöröltem neki, most jobb is.... Nagyon öreg, mindkét szeme hályogos, de egyébként szép tiszták mindig a szemei. Mitől lehet?

2013. szept. 8. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Az állatorvos holnap biztosan megmondja, amikor elviszed..
2013. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jajj, de éreztem ezt a választ....


Minden bajjal el szoktam vinni, rendszeres látogatók vagyunk, de ro.hadtul idegesítő, hogy az állatorvosok (2-3 dolgozik váltásban) soha nem tudnak semmi konkrétat mondani, csak néznek mint a birka, hogy "Hátőőő, nem tudom mitől lehet..."


Gondoltam hátha volt valaki kutyájának hasonló problémája, de persze rögtön jön egy ilyen válasz, ó, ha így nyernék a lottón....

2013. szept. 8. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

de mégis, mi másra számítottál? Bármitől hunyoroghat.. ha most kapsz 10 féle választ, sorban fogod kipróbálni mindegyikre a megoldást, hátha hat?

Keress egy normális állatorvost..

2013. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valami teljesen semleges (hatóanyag meg bármi nélküli) műkönnyet csepegtess neki a szemébe, hátha attól kipislogja. Elvileg az hűti, nyugtatja is az irritált szemet.
2013. szept. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem akkor szokott hunyorogni, meg kacsintgatni a kutyám, ha be van gyulladva a szeme, de akkor csipás is. szemkenőcs segít, de az is csak receptre van.
2013. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azért hunyorog mert valami irritálja. A kötőhártya gyulladástól is hunyoroghat de attól be is csipásodik ill gennyedzik a szem. Elképzelhető az is, hogy maga a szem megsérült és azért hunyorog. Szerintem is el kell vinned egy szemész orvoshoz aki egyértelmű választ tud adni.
2013. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóról szóra ugyanezzel a gonddal voltam ma állatdokinál, tegnap este kezdett hunyorogni a kutyus. Szabad szemmel nem lehetett látni semmi problémát, de az orvos megfestette a kutya szemét és kiderült, hogy az megsérült valamitől (valószínűleg valami növény vagy ilyesmi megszúrta). Menjetek dokihoz!
2013. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Közben elvittem dokihoz, megfestette a szemét és valami kicsi sérülés van a szemén. Mivel a kutyám arra a szemére teljesen vak, valószínűleg véletlenül nekisétált valaminek és így sértette meg... Kapott rá valami regeneráló kencét is, azzal kell most kenegetnem neki.


A kutya amúgy 18 éves. De az a birkózás, amit levágott velünk a rendelőben.... XD

2013. szept. 11. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!