Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kóborkutyá...

Mi a véleményetek a kóborkutyák elaltatásáról? (Románia, aktuális helyzet)

Figyelt kérdés

Romániában most akarják behozni a törvényt, hogy elaltassák a kóbórkutyákat, mert történt egy nagyon szomorú eset, egy 4 éves kisfiút szabályosan megettek a kóborkutyák Bukarestben. Persze ebből hatalmas cirkusz lett és most épp folynak a tárgyalások, hogy mi legyen. Az az igazság, hogy tényleg sok kutya van az utcákon, főleg Bukaretstben, nagyon rossz a helyzet. És egyre agresszivebbek, egy pár napra a kisfiu halálától egy másik gyereket is megtámadtak a kutyák, de ő túlélte, de nagyon súlyos sérülése vannak.

Mi a véleményetek? Hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Magyarországon mi a helyzet a kutyákkal? Van sok kutya az utcákon? A kóborkutyákat elaltatják?

Persze, most itt fel vannak háborodva az állatvédők, amit meg is értek, de igazából abban se vagyok biztos, hogy jobb ez az élet így a kutyáknak az utcán, éhezve, fázva, félve, mint az, ha szépen elaltatják őket és nem szenvednek többet. Annyi kóborkutya van, hogy ennyit sosem fognak örökbefogadni, sajnos:(

A másik meg, persze, hogy ez sem mehet így, hogy folyamatosan gyerekekre és emberekre támadnak a kutyák az utcákon, mert falkákba verődnek és agresszívek. Bevallom, én is félek tőlük, rám is támadtak már kóborkutyák, szerencsére nem lett nagy baj belőle, csak a narágom szára bánta, ami szerencsére bő volt, aztán sikerült elzavarjam őket. Másrészt meg nekem is van kutyám, imádom is őket, de ez így mégse jó.

Itt van egy pár cikk

[link]

[link]

Mi a véleményeek?


2013. szept. 8. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
És mi lesz miután elaltatják őket? Newm a jön a helyükre másik kóborkutya? A forrást is meg kéne szüntetni.
2013. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Hosszan, sokáig lehetne fejtegetni, de röviden annyi, hogy a románok nagyon nagy része agyilag nem tart ott, hogy az állatokra is vigyázni kell, nem kell engedni a szaporodásukat. Tudom, hogy tényleg rengeteg kutya kóborol az utcán, itt nincs is kóbor kutya ahhoz képest. Jártam arra, vannak ott rokonok - nem a levegőbe mondom. Szomorú, de ha az én gyerekem lenne ilyen veszélyben, fontosabb lenne az Ő biztonsága. Sokkal fontosabb. A mentalitást, a probléma gyökerét kellene kezelni- tehát az embereket kéne megreformálni e tekintetben! Annyi kutyát lehetetlen befogadni és mivel összevissza is szaporodnak, beltenyészet van, sem testileg sem lelkileg sem agyilag nem egészséges sok kutya :(
2013. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Azért az emberek is hibásak voltak, mert mi az, hogy a nagymama szem elől téveszti őket és magánterületekre mászkálnak be?
2013. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sajnálom, ami történt. Magyarországon már talán-talán kezd beivódni a köztudatba az ivartalanítás, menhelyből csak így kerülhet ki kutya, a tenyésztők is a hobbikutyákat ivartalanítási kötelességgel adják, de sajnos így is sok a szaporító, a menhelyek pedig teli. Azonban Romániában még rosszabb a helyzet, ott gyakorlatilag az ivartalanítás ritkaság, így persze, hogy ennyi a kóbor kutya, újratermelik magukat. Itthon nem is nagyon van ilyen, hogy falkákba verődnének a kóbor kutyák... Állatvédőnek tartom magam, így nagyon nehéz szívvel mondom, de talán azt kéne csinálniuk, hogy mindet befogni, a nagyon agresszíveket elaltatni, egyébként meg nem tenyésztők számára KÖTELEZŐVÉ tenni az ivartalanítást, hogy ez ne történhessen meg...
2013. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mostmár kötelező ivartalanítani a kutyákat, illetve, aki nem akarja az adót kell fizessen utánuk és számon tartják, hogy mit csinált a kiskutyákkal. Persze, ezellen is hőbörögtek az emberek, hogy milyen szívtelen dolog ivartalanítani a kutyát. Azt hittem az eszem eldobom.

Engem is mindenki csesztetett, mikor ivartalanítottam a kutyámat, hogy miért kellett ilyet csináljak, nem sajnáltam, stb stb.

A menhelyeken ivartalanítják a kutyákat, de mindig kerülnek elő újak. Az emberek nem ivartalanítanak, szaporítanak, kivágják az utcára:(

Nagyon sajnálom őket, de ez a helyzet így már tarthatatlan.

2013. szept. 8. 22:41
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
A helyzet jól tükrözi a társadalom fejlettségi szintjét, az emberek felelősségtudatát, környezettudatosságát. Van, ami nem pénz kérdése. Szerintem ez se.A sok kóbor kutyáról és a általuk okozott károkról, balesetekről az ott élő emberek tehetnek. Az jó, hogy te felelősségteljesen gondolkozol, de lehet, hogy egy-két generációnak még fel kell nőnie ahhoz, hogy számottevő változás legyen. Vagy a másik lehetőség, amikor a társadalom önszántából képtelen a helyes utat megtalálni, akkor drasztikusan, törvényileg kell rávezetni őket.
2013. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
91%

Könyörgöm megette????? megette a gyereket???? Azt ajánlanám kicsit járj utánna a dolognak. Romániából vagyok, és utánnajártam. Két évig voltam állatvédelmis....és ne a médiából informálódj... szenzációra éhes csürhe..... az esettel kapcsolatban számos kérdőjel van, amit a média persze meg sem említ. Újságíró ismerősöm végigjárta az útvonalat, amerre a gyerek elkóborolt...másfél kilóméter, át kell mászni egy kapút, és bokrokon keresztül lehet csak eljútni oda...illetve lehetett, mert gyorsan kitakarították a környéket... az is felmerült, hogy pediofil rabolta el...nem tudom mi az igazság, de az biztos, hogy nem a sajtóban megjelent story. A kutyák megharapták, több helyen is, de NEM ETTÉK MEG!!! NEM ROHANGÁLTAK A LÁBÁVAL ÉS NEM FOCIZTAK A FEJÉVEL!!! Amúgy az aktuális helyzet: a kutyákat tömegesen mérgezik, megtámadtak két kutyát sétáltató embert, egy anyát, aki a kutyával és csecsemőjével sétált veréssel fenyegették..., a vérszomjas tömeg élve felgyújtott egy kutyát....ez csak a tegnapi nap hírei...amúgy a kóbor kutyák helyzete szerintem.

Elmesélném, hogy én, aki állatvédelemben dolgoztam, hogyan látom a helyzetet. Van ugye szinte minden településen ebrendészeti telep (sintértelep). Ők évtizedek óta azért vannak fizetve (nem is akárhogy), hogy megoldják a kóbor kutyák problémáját. Eltekintve attól, hogy ki szereti az állatokat és ki nem, ki ellenzi a mészárlásukat és ki nem, levonható egy következtetés: az utcák mai napig tele vannak kóbor kutyákkal, a pénzt pedig elnyelik ezek a magán kézben lévő cégek. Tehát a rendszer nem működik.Bizonyítottan! Megjelentek a nonprofit állatvédő szervezetek, akik próbáltak egy alternatív megoldást hozni: a nyugaton jól működő sterilizálás-befogadás/visszaengedés-örökbeadás módszerét. A kormány és a helyi hatóságok semmilyen hozzájárulást nem adtak ehhez, mégis ezzel a módszerrel számszerűen kimutatható a pozitív változás. A nonprofit szervezetek önerőből, saját pénzen, saját szabadidőben, saját autóval saját üzemanyagból pár év alatt tettek valamit. Mindezt úgy, hogy folyamatosan akadályokat gordítettek az útjukba. A sintértelepek közpénzből csak rontott a helyzeten. Sajnálatos módon meghalt egy gyerek. Kóbor kutyák támadták meg. És mi történik? A politikai vezetők követelik vissza a régi, bizonyítottan pénznyelő és hatástalan rendszert! Ugyanakkor mindenki az állatvédőkön veri le a port. Hogy még érthetőbb legyen, ábrázoljuk a helyzetet egy másik példával: az egyik ismerősötöket felfogadják, hogy gondozzon egy parkot. Persze ezért messze túl van fizetve. Ti, mivel szerettek kertészkedni, szeretitek a virágokat néha elmentek saját autóval, saját üzemanyagból, saját szabadidőtöket feláldozva, azért hogy segítsetek ennek az ismerősnek. Amikor a park kezd tönkremenni, a virágok elszáradni, akkor a lakosság a ti ablakotok alatt örjöng, hogy miért néz ki így a park! Titeket vonnak felelősségre, míg az ismerős, akinek ez lett volna a dolga nyugodtan pihen otthon, és persze továbbra is kapja a rengeteg pénzt. Nah, kb ez érvényes ebben az esetben is. Csak nekem abszurdum ami itt történik?

2013. szept. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Imola Ágnes ***** válasza:
83%
Amúgy az ivartalanítás csak pár helységben kötelező... A legtübb helyen naponta 50-100 kutyát dobnak ki....
2013. szept. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Imola Ágnes ***** válasza:
89%
Még valami...a szépen elaltatni nem működik Romániban. A kicsiket falhoz verik, a nagyokat baltával fejbe...amúgy az életben lévő törvény szerint eutanáziát csak állatorvos végezhet, túl agresszív vagy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő állat esetén. Amennyiben egészséges állatot altat el, törvénysértést követ el, és ez alapján azonnal bevonható a működési engedélye.
2013. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

amúgy a "kóborok által széttépett gyerek"hez hozzátenném h mint kiderült magánterületen voltak a kutyák, nem kóborok.. csak sok a kóbor, és mivel oly humánus a román nép...


nem tudom elfogadni amit művelnek.

2013. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!