Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kell etetni a kutyákat...

Mivel kell etetni a kutyákat kölyök korban hogy olyan szép mackós kutyákká váljanak?

Figyelt kérdés

Van egy örökbefogadott németjuhász szukám. Kisebb az átlagnál és vékonyabb is, hiába etetem házi koszttal meg csirke farháttal amit a kutya eledeles boltban veszek, mégsem olyan mackós.


Viszont láttam a szomszédom kutyáját, az is szuka volt, de ő vagy kétszer akkora. Hatalmas, gyönyörű, sűrű bundájú, hihetetlenül szép!


Mivel kell, lehet etetni kölyök korában a németjuhászzt, hogy olyan szép termetesre nőjön. Úgy tudom a házi koszt az mehet ezerrel ha marad. De a száraz tápot lehet elszeretném hagyni teljesen.


Én most a 2 éves kutyámnak mindennap csirke farhátat szoktam csinálni, mert olcsóbban jövök ki vele mint a száraztáppal. / erre nem kérek választ, hogy ki mivel jön ki jobban /


Kölyök korban, ügyebár csontot nem igen ehet a kutya. Ezt tapasztaltam a 3 hónapos spicc kutyámon, mert a nagytól ellopott ilyen pici csontokat de kihányta végül.


Értelmes válaszokat kérek. :))



2013. szept. 9. 08:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A házi koszt nem mehet ezerrel. Amúgy pedig nem a helyes étrendtől fog nagyra nőni a kutya. A mackós pedig szerintem egy kutya esetében nem túl pozitív, főleg egy nj-nál. Minőségi táppal etetve biztos nem lesz probléma, de ha te főzöl neki akkor ne csak farhátat kapjon, hanem mellé zöldségeket, stb.
2013. szept. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mire gondolsz, de egy szép, egészséges németjuhász (főleg egy szuka), karcsú, izmos, könnyed mozgású. Mint általában a juhászkutyák.
2013. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondasz az sokszor nem etetés hanem fajta függő.. Egy munka németjuhász nem lesz olyan "mackós" mint egy ó-németjuhász.. De egy szaporított ó-nj se fog úgy kinézni mint egy tk-s..


Csontot ehet a kutya, csal csirkét főve ne nyersen az is mehet.

A házi koszt manapság már nem azt jelenti hogy ami marad az asztalról az a kutyé ez a kutya számra nem megfelelő túlsok benn a szénhidrát a zsír és a fűszer is... Hanem azt hogy otthon a kutyának megfelelően állítasz elő számára ételt (ez ismétlem nem egyenlő a konyhai maradékkal.)

2013. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egyrészt közrejátszik a genetika. Ott van még a táplálás, amit kicsit át kellene gondolni...és a mozgás... ha nincs mozgatva, biztos kissebb marad, mint az aki folyamatosan mozog...
2013. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A mackós németjuhász szukánál ilyenre gondolok:

[link]


ellenben az én kutyám kb ilyen:

[link]

2013. szept. 9. 09:23
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első össze van "tömörülve" mert éppen mozgásban van, és nagy a szőre. A második meg kölyök/fiatal. A nagy bundát ne téveszd össze a robosztus testfelépítéssel!
2013. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A második linken egy kölyökkutya van, kb. fél évesnek saccolom. De ilyen alkati eltérés inkább genetikából adódik. A szőr nagyon sokat dob az összképen. Etesd prémium táppal (sokkal kevesebb kell belőle, így gazdaságosabb, mint az olcsóbb) a csirkefarhát mellett (amit ne főzz, add nyersen, egyrészt úgy sokkal több vitamin, enzim marad benne, másrészt a csont nyersen emészthetőbb, puhább). Csak kizárólag azzal etetve össze fog "esni" a kutya, mert túl egyoldalú táplálás. Még allergiás reakciókat is produkálhat. Tudom, hogy ilyen választ nem kértél, mégsem lehet megkerülni, mivel túl sok múlik a tápláláson.

Emellett sokat kell mozognia, dolgoznia, hogy izmosodjon.

2013. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyvük, örülj hogy egyáltalán németjuhászra hasonlít. Nem tudhatod, hogy milyenek a felmenők, lehet a te kutyád családfájában vékonyabb alkatú kutyák (pl agár) is szerepelt, a másikéban pedig valami robosztus fajta, csak a domináns géneknek köszönhetően megörökölte a németjuhászos küllemet. A genetika kiszámíthatatlan így, lehet hogy bármit is csinálsz, soha nem fog akét kutya hasonlítani, hisz egyik sem törzskönyves, akármilyen fajta csordogálhat a vérében.
2013. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Még a kékvérű, törzskönyves kutyáknál sem indigóval készülnek a kölykök. Bőven van eltérés külalakban . Ráadásul egy fiatal kutya sokkal vékonyabb, mint egy kifejlett. csak farháttal etetve hiánybetegségek alakulnának ki. Annak nagy része csont. A kutya pedig húsevő. A tápokat is úgy állítják össze, hogy húst is tartalmaznak. Na, és vitaminokat, ásványi anyagokat, amire szüksége van egy élőlénynek .
2013. szept. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Farháttal és emberi koszton van tartva, amiben van zöldség gyümölcs, és egyéb finomságok.


Úgy értettem a csak farháttal, hogy már csak nagyon kevésszer adok neki rendes kutya tápot. De amióta így etetem nem is igazán eszi már meg a szárazat. Az általában egész nap előtte van. :D

2013. szept. 9. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!