Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A családomnak/rokonoknak nem...

A családomnak/rokonoknak nem tetszenek azok a fajták amiket majd szeretnék tartani, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor elő jön témának,hogy majd a mostani kutyám után milyen fajtát szeretnék tartani és amikor elmondom ezt és ezt a fajtát akkor mindenki jajj de az csúnya,félelmetes,emberevő meg ilyenek.Tudom,hogy én döntésem,meg 21 évesen azt csinálok amit akarok,de akkor is kicsit aggaszt,hogy bármilyen fajtát mondok mindig van vmi negatív beszólás :/


Erősebb fajták tetszenek leginkább.Elsőnek Dobermant szerettem volna,Staffi is szóba került már,Boxer is.A Magyar Vizslát is szóba hoztam,nem félelmetes külsejű,de az se volt jó.

Sőt még menhelyi keverék kutyák is,de mindenben csak a hibát látják.Ja meg az a bajuk még,hogy nem kistestűt hanem közepes/nagy testű kutyát szeretnék.


Szarjam le és majd megbarátkoznak a gondolattal ?

Külön költözök majd a szüleimtől akkor lesz másik kutyám,de amikor az erősebb fajtákat hoztam még azt is mondták,hogy nem jönnek majd át meglátogatni a kutya miatt.


2013. szept. 9. 10:20
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ha ilyen előítéletes emberek engem fenyegetnének azzal, hogy nem jönnek látogatóba, tuti hogy egyből kettőt vennék az adott fajtából, hogy biztos legyen. TE, és a leendő családod fogtok majd a kutyával élni, nem a szüleid, szomszédaid, rokonaid. Arra azonban figyelj, hogy csak akkor válassz bármilyen kutyát, ha tökéletesen biztos vagy abban, hogy kezelni tudod majd.
2013. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom kezelni a felsorolt fajtákat,határozott és következetes vagyok.Kutyasuliba is járnék.

Csak azért hoztam fel például a vizslát,mert bár nem erős fajta de tetszik a jellemük örök gyerek kutyák,nem félelmetesek.Azt gondoltam mivel ez a fajta is tetszik talán a családnak is,de nem.

Tudom,hogy én fogok vele élni nyilván olyan kutyát választok amivel elbírok :)

2013. szept. 9. 10:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engen se nagyon érdekelnének ezek a beszólások, olyan kutyát veszek ami számomra megfelelő, nekem tetszik. Ha e miatt nem jön hozzám a családom akkor valószínűleg nem vagyok fontos a számukra. Akkor viszont ne is jöjenek.
2013. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem a kutyával van bajuk hanem veled...


volt exemet érezhetően nem szerette az anyja, csak ha fizetés volt... nála volt az hogy bár nekik is volt kutyájuk, ami az exemé volt az nyálas, rág, szőrt hullajt stb stb.... mikor szakitottm elhoztam a közös kutyát (menhelyes volt) mert tuti vissza vitte volna anyja hisztije miatt.. rá 4 hónapra mesélte, hogy az öcse kapott egy 6 hónapos kiskutyát... beszarik, bepisil, mindent szétszed, de az nem baj...

2013. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Omame válasza:
74%

Olyan kutyát válassz, amely illik az életstílusodhoz. Ha sokat mész ide-oda, és tudod vinni a kutyát sétálni, futtatni, akkor egy vizsla nagyon jó választás. Bár én imádom a fajtát, nem tudnám bevállalni azt a mozgás igényt, ami neki alapszükséglet.


Természetesen magadhoz kell kutyát választanod, de ha a többiekkel is egy fedél alatt élsz, érdemes olyat választani, amelyet nem csak te tudsz kezelni, hanem ők is, hiszen mégiscsak egy közösségben laktok. Nem ismerem persze a részleteket, de ha a kutya nem engedi be a házba a családtagokat, ha nem vagy ott, akkor igenis kihat rájuk az állat. Vagy ha cipőket rág és nem csak a tiedet, vagy adott esetben (létező vagy nem létező) húgod ágyát jelöli ki territóriumának. Persze az is számít, hogy ki fizeti a kutya ellátását, hiszen mind az állatorvosi költség, mind az etetés jelentős összeget emészt fel. Arra is gondolj, hogy a kuty egy hosszabb távú befektetés, és az is jó, ha majd 5 év múlva is belefér az életedbe.


Szerintem válassz ki egy fajtát, aminek az igényei passzolnak hozzád, magyarázd el a családnak, hogy milyen jellemzői vannak a kutyának, illetve, hogy miért ezt a fajtát választottad. Ha megnyugtatja őket, akkor menj el egy-egy kutya iskolai órára kutya nélkül, hogy lásd mi folyik ott, mit kérnek tőled. Ez talán mutatja a családodnak is, hogy elkötelezett vagy, és valóban nem fog a nyakukon maradni egy olyan kutyafajta, amelytől idegenkednek.

2013. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mivel nekik semmi sem jó, kénytelen leszel akaratuk ellenére fajtát választani...az pedig h ezért maj nem fognak látogatni...szomorú h ennyit ér nekik a család, h egy még nem is létező kutyára hivatkoznak
2013. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya sem jó nekik,talán az az oka,hogy nem tartják jó ötletnek,hogy kutyád legyen.Ennyi idősen kevés fiatal tudja kitermelni a kutya tartásához szükséges pénzt,aztán ha munka van nincs elég idő és a kutya egyszer csak a család nyakába kerül.
2013. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most is van kutyám már 11 éves és én vagyok az aki még az ünnepekre kapott pénzeket is a kutyámra költöm.

Nálam mindig a kutya az első.

Amúgy nem a szüleimmel fogok lakni amikor lesz egy másik fajta kutyám.

Nekem pedig bele fog férni az életembe egy kutya mindig,mert nagyon kutyás vagyok,az életemet is így alakítottam és fogom alakítani!

2013. szept. 9. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Én akkor vettem az első saját kutyámat, amikor különköltöztünk (staffi) Természetesen nekünk is ment a majd nem megyünk át, meg de hát az harci kutya, meg csak egyszer harapjon meg majd elföldelem stb beszólások, amikor szóba került a kutya ára már nem is firtatom miket mondtak. Pont lesz*rtam, mondván én pénzem, én házam én életem. Azóta kb unokájukként kezelik kérdezgetnek róla, játékokat vesznek neki :)

Szóval még változhat ez.

2013. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem mondta, hogy nagyon nem tetszik neki az a fajta, ami számomra A KUTYA, és egész életemben arra vágytam. És hogy biztos, hogy nem lesz olyan kutyánk. És ezt az az ember mondta, akivel az életemet fogom leélni, és függök tőle anyagilag is. A vége az lett, hogy pár hónapon belül vett nekem egy ilyen kutyát, én választhattam ki a kennelt, és párosítást stb. Tudja, hogy a szívem vágya, és szeretetből megtette. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyrészt nem a szüleiddel fogsz élni, ezért ne számítson a véleményük, másrészt ha valaki szeret téged igazán azt nem a kutya fogja érdekelni, áldozatot fog hozni, akkor is, ha neki nem tetszik. lásd az én példám.
2013. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!