Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyát a lakásba bepisilésről?

Figyelt kérdés

6-7 hónapos a kutyus, menhelyrő hoztuk, németjuhász keverék, 2hónapja van nálunk, és akár hányszor otthon hagyjuk mindig bepisil. Ha haza jövünk vagy jön valaki akkor is örömében becsurgat. Napi 3-4x van lent sétálni 1 másfél órákra, elvégzi a dolgát haza megyünk de ugyan úgy kiengedi magából. Igazából azt sem értem hogy fér bele ennyi lötyi...

Erre a gondra milyen hatásos megoldást tudnátok javaaolni? Vagy vmi tippet trükköt nem tudtok? Szuka kutya



2013. szept. 9. 12:49
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
55%
Ugyanúgy kell szobatisztaságra szoktatni, mint egy kölyköt - annyi különbséggel, hogy "alapos" ürítés után nyilván (ha a kutya nem jelez külön) valamivel többet lehet várni a következő sétáig, és mivel már tudja kontrollálni a hólyagját (csak azt nem tudja, hogy erre szükség lenne), gyorsabban is lehet kitolni a séták közötti időt, mint egy kölyöknél.
2013. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Ki kell engedni az udvarra, had szaladgáljon. Kutya nem való lakásba! Neki az börtön!
2013. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, megpróbálkozunk vele.

Nem tudom te hogy vele de nem mindenki 1szobás lakásban lakik. Ha nem tudsz értelmeset írni inkább tartsd meg magadnak, ettől nem leszek okosabb ;)

2013. szept. 9. 13:06
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Nem sajnálod egy kicsit sem, sem embert sem állatot? "Mások is..." Persze, hogy mások is kínozzák az állatokat, de titeket ez nem ment fel! Még akkor sem, ha mínuszba megyek!
2013. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 sippara ***** válasza:
80%
Ne haragudj, utolsó, de elmondanád, hogy miről beszélsz? Miért állatkínzás egy kutyának, ha lakásban van tartva? 39 négyzetméteren van huskym és köszöni szépen, kiválóan érzi magát napi 2-4 óra séta mellett - ha tudna beszélni, és megkérdeznéd tőle, akar-e kertbe kib.@.szva élni, szerintem még ő is elküldene a p.i.csába a hülyeségeiddel. Ettől függetlenül nagyon szívesen meghallgatom az álláspontod... szóval?
2013. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező! Az utolsó pont olyan volt érvnek, mint a kipontozott trágárság! 39 négyzetméter nincs akkora terület, mint 6.5x6.5 méter. Ha az udvaron lenne egy ekkora területen, ahol azt csinál, amit akar, akkor is kicsi lenne. Nem tudom mit mondana a kutyusod, de szerintem, ha meg merne szólalni, igyekeznél arról is "leszoktatni". Azt tudom, hogy te mit szeretnél, hogy ő mit mondjon...
2013. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sippara ***** válasza:
89%
Szerintem alvóhelynek pont megfelel, arról meg már nem tehetek, hogy egyeseknek fixaideája, hogy a kutya a kertben 24 órában rója a köröket ezerrel, míg a "panelkutya" izmai fél év után elsorvadnak az X négyzetméteren. A szörnyű valóság az, hogy a kerti kutyák nevetségesen túlnyomó többségével szemben az enyém napi 2-4 órát MOZOG, fárad fizikailag, szellemileg - a lakást alvásra és bizonyos esetekben trükktanulásra "használja". Félreértés ne essék, biztos jobb, ha valaki (jó esetben) heti egyszer kiviszi egy körre a ház körül, legyen neked igazad, ÉN úgy vagyok boldog, ha a kutyám új ingerekkel találkozik nap, mint nap (nem ugyanazt a pár méteres kört kénytelen róni), felfedez, mozog, játszik, szocializálódik, aktívan velem él, nem pedig kidobom a kertbe, hogy aztán napi kétszer tíz percre lásson, amikor átmegyek a kerten és mellesleg kidobom elé a kaját. Ha ez állatkínzás, akkor állatkínzó vagyok, ÉS büszke is vagyok rá.
2013. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Uhh azért nálad is vannak bajok látom XD a te kutyád biztos elvan a kertben, eltudom képzelni hogy mennyit foglalkozol vele a gép előtt döglés közben. Napi 2x kaja azt többet nem is látod mi?
2013. szept. 9. 13:49
 9/19 A kérdező kommentje:
Am meg a nappalim nagyobb mint 6.5x 6.5méter XD Te garzonmajom
2013. szept. 9. 13:52
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Sipparával egyetértek.

Nekem van egy hatalmas kertem és egy border collie-m, ami eléggé mozgásigényes fajta. De napi 2-3 óránál többet (ami időben megegyezne a napi sétával ha lakásban tartanám) nem tölt a kertben, hanem inkább bevonul hozzám a 36 négyzetméteres házba, amit ő is csak alvásra és trükktanulásra használ.

Tessék, neki a lehetőség adott lenne, de köszöni szépen, el van ő 36 négyzetméteren is.

2013. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!